Michał Cieślak – Lawrence Okolie. Zakłady, kursy i typy na walkę

Mateusz

boks-typy

W niedzielę w hali O2 w Londynie Michał Cieślak, po raz drugi w karierze stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi junior ciężkiej. Polak będzie próbował strącić z tronu panującego mistrza, czyli Brytyjczyka Lawrenca Okoliego. Kursy i zakłady na tę walkę możecie znaleźć na Fuksiarz.pl.

Cieślak – Okolie – kursy bukmacherskie

Według bukmacherów faworytem starcia o pas WBO wagi junior ciężkiej jest aktualny mistrz, czyli Lawrence Okolie. Kurs na zwycięstwo Brytyjczyka to 1.25. Z kolei mnożnik na Michała Cieślaka wynosi równe 4.0. Jednak nie są to jedyne zakłady, które mogą zawierać gracze. W ofercie Fuksiarz, oprócz postawienia na to, kto wygra pojedynek, możecie zagrać również m.in. na to, w jaki sposób zakończy się walka, w której rundzie, czy też np. czy obaj pięściarze będą liczeni.

Zapowiedź walki Cieślak – Okolie

Pojedynek pomiędzy Michałem Cieślakiem a Lawrencem Okolie zapowiada się niezwykle fascynująca z kilku powodów. Po pierwsze, obaj zawodnicy dysponują bardzo mocnym uderzeniem, co może nam zwiastować ewentualne zakończenie walki przez nokaut. Druga sprawa to szanse Polaka, które nie wydaje się być na straconej pozycji, pomimo dosyć jednoznacznych wskazań bukmacherów.

Michał Cieślak | Sylwetka

Cieślak od lat jest uważany za jedną z największych, jeżeli nie największą nadzieją w Polsce na zdobycie pasa mistrzowskiego w zawodowym boksie. 32-latek z Radomia już raz w swojej karierze walczył o tytuł mistrzowski. Było to w styczniu 2020 roku, kiedy to Polak pojechał do Kongo, aby spróbować odebrać pas faworytowi gospodarzy, czyli Ilundze Makabu. Cieślak zaprezentował się naprawdę dobrze i stoczył wyrównany bój z pięściarzem z Konga, który finalnie okazał się minimalnie lepszy i pokonał Polaka na punkty. Jednak można było mieć wrażenie, że gdyby nie różne perturbacje związane z walką i specyficzne warunki, w której odbywała się gala, Polak mógłby nawet pokusić się o wygraną. Po porażce Cieślak wrócił na ring w grudniu tego samego roku i pokonał przed czasem Taylora Mabikę, a potem w maju 2021 roku, Cieślak przejechał się po groźnym Yuri Kashinskim, pokonując go przez nokaut już w pierwszej rundzie.

Lawrence Okolie | Sylwetka

Natomiast Okolie to zawodnik, który ma na swoim koncie już dwóch polskich pięściarzy, których pokonał w bezapelacyjny sposób. Najpierw przed szansą na odebranie pasa Brytyjczykowi stanął Nikodem Jeżewski, który został totalnie zdominowany przez Okoliego i przegrał z mistrzem przez nokaut już w drugiej rundzie pojedynku. Kolejnym Polakiem, który otrzymał swoją szansę był Krzysztof Głowacki, który także na tle panującego mistrza wypadł bardzo słabo. “Główka” tylko siłą charakteru dotrwał do połowy walki i został znokautowany w 6 rundzie. Po pojedynkach z Polakami Okolie jeszcze raz bronił tytułu i po raz kolejny nie musiał się za bardzo męczyć, ponieważ jego rywal, Dilan Prasovic przegrał przez nokaut już w 3 rundzie pojedynku.

Cieślak – Okolie. Typy bukmacherskie 

Teoretycznie najprostszym i najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem jest wygrana Lawrenca Okoliego przed czasem. Nawet kurs na takie rozstrzygnięcie jest proporcjonalnie niski w stosunku do innych ewentualnych zakończeń pojedynku i wynosi 1.65. Jednak patrząc na dotychczasowe pojedynki obu panów, można mieć wrażenie, że Michał Cieślak jest zawodnikiem, który potrafi przyjąć cios i wstać z desek, co pokazywał już w swojej karierze. Ma też za sobą jeden 12-rundowy pojedynek mistrzowski, który na pewno dodaje Polakowi pewności siebie. Cieślak w porównaniu do Okoliego, wydaje się na wyższym poziomie technicznym, co w połączeniu z mocną szczęką, może dać efekty w pojedynku z Okolie. Stąd naszym zdaniem, Polak pokusi się o niespodziankę w niedzielnej walce i odbierze tytuł Brytyjczykowi. Okolie w pewnym momencie nie wytrzyma mocnego tempa zdeterminowanego Polaka, który przełamie mistrza w końcowej fazie walki.

Michał Cieślak – Lawrence Okolie – Michał Cieślak wygra przed czasem (kurs 6) lub w rundach 9-12 (kurs 25!)

Gdzie oglądać galę Cieślak – Okolie?

Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę o godz. 18 na platformie DAZN. Walka wieczoru pomiędzy Michałem Cieślakiem a Lawrencem Okoliem ma rozpocząć się około 22 czasu polskiego.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.