UFC Vegas 41: Costa – Vettori. Kursy i typy bukmacherskie

Fuksiarz

UFC-typy

W sobotę o godzinie 19 w UFC APEX w Las Vegas odbędzie gala UFC Vegas 41, gdzie walką wieczoru będzie starcie w wadze średniej pomiędzy Paulo Costą a Martinem Vettorim. Jednak oprócz tego, na karcie walk jest także kilka ciekawych pojedynków, które powinny dać sporo emocji kibicom.

Zakłady bukmacherskie na UFC, w tym na zbliżającą się galę, znajdują się w ofercie Fuksiarz.pl.

Karta walk UFC Vegas 41: Costa – Vettori

Na karcie walk UFC Vegas 41 znalazło się 12 pojedynków. Daniem głównym sobotniej gali będzie pojedynek dwóch byłych pretendentów do pasa UFC w wadze średniej, czyli Paulo Costy i Marvina Vettoriego, którzy w swoich walkach mistrzowskich przegrywali z tym samym zawodnikiem, czyli Israelem Adesanyą.  Poniżej pełna karta walk UFC Vegas 41:

Walka wieczoru

 • 83.9 kg.: Paulo Costa (13-1-0) vs. Marvin Vettori (17-4-1)

Karta główna

 • 70.3 kg.: Grant Dawson (17-1-0) vs. Ricky Glenn (22-6-1)
 • 61.2 kg.: Jessica-Rose Clark (10-6-0) vs. Joselyne Edwards (10-3-0)
 • 93 kg.: Nick Negumereanu (10-1-0) vs. Ike Villanueva (18-12-0)
 • 65.8 kg.: Alex Caceres (18-12-0) vs. Seung Woo Choi (10-3-0)
 • 77.1 kg.: Dwight Grant (11-3-0) vs. Francisco Trinaldo (26-8-0)

Karta wstępna

 • 52.2 kg.: Livinha Souza (14-3-0) vs. Randa Markos (10-11-1)
 • 56.7 kg.: Jeff Molina (9-2-0) vs. Daniel Lacerda (11-1-0)
 • 83.9 kg.: Jun Yong Park (13-4-0) vs. Gregory Rodrigues (10-3-0)
 • 52.2 kg.: Tabatha Ricci (5-1-0) vs. Maria Oliveira (12-4-0)
 • 70.3 kg.: Khama Worthy (16-8-0) vs. Jai Herbert (10-3-0)
 • 83.9 kg.: Laureano Staropoli (9-4-0) vs. Jamie Pickett (11-6-0)

UFC Vegas 41. Kursy, typy i zakłady bukmacherskie

Gala w Las Vegas nie jest może naszpikowana gwiazdami, ale nie brakuje na nich zestawień, które powinny być ciekawymi pojedynkami. Co ważne, każdą z tych walk można obstawiać na Fuksiarz.pl

Paulo Costa – Marvin Vettori

Walka wieczoru gali UFC Vegas 41 to pojedynek, który powinien zelektryzować nawet najbardziej wymagającego fana MMA. Brazylijczyk Paulo Costa to zawodnik, który w dotychczasowych 14 walkach wygrywał 13-krotnie, pokonując 11 razy swoich rywali przez nokaut. Ogólnie tylko raz w swojej karierze Costa dociągnął pojedynek do werdyktu. Było to w 2019 roku, gdy decyzją sędziów pokonał Yoela Romero. Jednak Brazylijczyk w ostatniej walce z Israelem Adesanyą nie zostawił po sobie dobrego wrażenia. Mistrz UFC wagi średniej zdominował pretendenta i wygrał z nim w drugiej rundzie przez TKO. Teraz, po ponad roku od tej sromotnej porażki, Costa wraca, aby ponownie rozpocząć marsz po kolejną mistrzowską szansę.

Jednak naprzeciw niego stanie bardzo trudny rywal, którego skończyć przed czasem nie zdołał nawet Israel Adesanya. To Marvin Vettori, który może pochwalić się bilansem 17 zwycięstw (2 nokauty i 9 poddań) i 5 porażek. 28-letni Włoch swój ostatni pojedynek, podobnie jak jego sobotni rywal, stoczył o pas mistrzowski z Israelem Adesanyą, jednak w przeciwieństwie do Brazylijczyka, Vettori pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie, przegrywając swoją walkę na punkty. Dodatkowo warto przypomnieć, że walka o pas pomiędzy Vettorim a Adesanyą była drugim pojedynkiem obu panów w klatce UFC. W 2018 roku także wygrał Adesanya, jednak wtedy przeprawa z Włochem była dużo trudniejsza i skończyła się niejednogłośną decyzją sędziów. W obu tych walkach Vettori wykorzystywał swoją dobrą grę zapaśniczą oraz parter, do którego kilkukrotnie w obu walkach sprowadzał Adesanyę. Można być przekonanym, że w walce z Costą, taktyka włoskiego zawodnika będzie podobna.

Patrząc na typy bukmacherów, wskazują oni bardziej na wygraną Marvina Vettoriego (kurs 1.58). Paulo Costa w ich oczach jest w roli underdoga i kurs na jego zwycięstwo wynosi 2.38.

Grant Dawson – Nick Glenn

W innym pojedynku na tej gali wystąpi duża nadzieja amerykańskiego MMA w wadze lekkiej, czyli Grant Dawson. Jego przeciwnikiem będzie solidny zawodnik, który już niejeden raz potrafił zaskakiwać swoimi występami w klatce, czyli Ricky Glenn.

Faworytem tego starcia jest niewątpliwie Dawson, który od ośmiu walk nie zaznał smaku porażki. Co istotne, pięć z tych walk odbyło się na galach UFC. Rekord 27-latka również jest imponujący, ponieważ legitymuje się on bilansem 17 wygranych, przy tylko jednej porażce. W ostatnim pojedynku, dość nietypowo dla siebie, pokonał Leonardo Santosa przez nokaut. Warto przypomnieć, że Dawson to ekspert w parterze, ponieważ z 17 swoich zwycięstw, aż 11 kończył poddaniami.

Natomiast jego rywal, Ricky Glenn walczy “w kratkę”, ponieważ w ostatnich czterech pojedynkach dwukrotnie wygrywał, a dwukrotnie schodził z oktagonu jako pokonany. Jednak lipcowa walka z Joaquiminem Silvą, w której Glenn pokonał swojego rywala przed czasem, mogła dodać 32-letniemu Amerykaninowi wiary we własne możliwości. Nawet patrząc na jego rekord (22-6-0), można mieć wrażenie, że będzie naprawdę solidnym testem dla Granta Dawsona.

Jednak bukmacherzy wydają się być przekonani co do tego, kogo ręka pójdzie w górę w tym pojedynku. Na wygraną Dawsona kurs wynosi 1.24, natomiast mnożnik na wygraną Glenna to aż 4.1.

UFC Vegas 41. Gdzie oglądać?

UFC Vegas 41 można oglądać w TV, jak i w internecie. Kartę główną od godz. 22 transmitował będzie Polsat Sport. Pojedynki z karty wstępnej będzie można z kolei obejrzeć na platformie UFC Fight Pass. Początek już od godz. 19.


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog