DNB – zakład bez remisu

Darek

dnb zakłady

Draw No Bet, czyli zakład bez remisu oferowany jest w typach na mecze piłki nożnej. Wybierając ten rodzaj rynku zabezpieczasz swój kapitał przed ewentualnym remisem. W razie podziału punktów – otrzymasz zwrot stawki. To główny mechanizm działania zakładu DNB, który wytypujesz w ofercie przedmeczowej, jak i na żywo.

Co to jest DNB?

👉 Zakład DNB w polskich realiach funkcjonuje najczęściej jako typ:

  • remis – nie ma zakładu,
  • zakład bez remisu.

Opis kursów zależy od bukmachera. Musisz jednak wiedzieć, że oba te przypadki oznaczają ten sam rodzaj zakładu. Z angielskiego DNB, to skrót od stwierdzenia Draw No Bet, co można tłumaczyć: remis – nie ma zakładu. W jakich dyscyplinach sportowych obstawisz ten rynek?

Zakłady DNB działają w typach piłkarskich ⚽ i zdarzeniach związanych z hokejem na lodzie 🏒.

Jak działa zakład bez remisu?

💡 To rynek dwudrogowy, a więc wybierając typy DNB masz dwie opcje wyboru: zwycięstwo gospodarzy lub gości.

W klasycznym zakładzie trzydrogowym mógłbyś zagrać na remis. Rynek Draw No Bet niweluje opcje wytypowania podziału punktów. Jeśli jednak w meczu dojdzie do remisu, to twój typ jest unieważniony. Co to oznacza? To że otrzymasz zwrot stawki.

Zakład bez remisu pozwala odebrać postawioną stawkę w sytuacji błędnie wytypowanego zdarzenia. Wystarczy założyć sytuacje, że obstawiłeś na wygraną gospodarzy, a w spotkaniu padł remis. Co wtedy? Zgodnie z działaniem DNB bukmacher rozliczy kupon po kursie 1.0, co de facto oznacza zwrot zainwestowanej kwoty.

🔎 DNB = zwrot stawki, gdy mecz zakończy się remisem

Remis – nie ma zakładu (przykład)

W zakładach bukmacherskich typy na DNB należą do podstawowych rynków w piłce nożnej. Co to oznacza? To że zwykle bez względu na ligę w ofercie przedmeczowej znajdziesz rynki oznaczone jako „remis – nie ma zakładu”. Jak wynika z informacji przekazanej przez analityków Fuksiarz.pl: w 2022 roku na DNB postawiono 1% wszystkich zakładów pre-match związanych z piłką nożną.

Jak działa DNB w praktyce? Oto przykład na spotkaniu Serie A Lazio – AC Milan:

  • Lazio – 2.15
  • Milan – 1.68

dnb
Korzystając z oferty zakładów bez remisu – możesz wytypować wygraną gospodarzy lub gości. Remis nie jest dostępny w DNB, dlatego kursy na zwycięstwo Lazio bądź AC Milan są niższe niż w klasycznym rynku 1X2. Dla porównania zakłady na wynik były wycenione następująco:

  • Lazio – 3.05
  • Remis – 3.40
  • Milan – 2.35

To prowadzi do konkluzji, że typy na DNB charakteryzują się niższymi kursami niż zakłady trzydrogowe 1X2. Dlaczego? Dlatego, że w zakładzie bez remisu masz dwie opcje wyboru, a więc w teorii większe prawdopodobieństwo na wygraną. A co więcej – w razie remisu masz zagwarantowany zwrot stawki.

📊 Zwróć uwagę na to: wybierając DNB – typy na zwycięstwo gospodarzy lub gości są po niższych kursach niż w zakładzie na wynik.

Wracając do meczu, to typując na zwycięstwo Lazio lub AC Milan – wygrasz, jeśli poprawnie wskażesz lepszy zespół. Natomiast nie przegrasz, jeśli zakład nie wejdzie, ale mecz zostanie zakończony remisowym rezultatem.

Rozliczenie dnb

Jak obstawiać DNB?

Zakłady DNB wywodzą się ze specyfiki handicapu azjatyckiego – o tym rynku wspomina się jako tzw. handicap zerowy. Typy dwudrogowe (bez remisu) są głównym filarem działania AH, o którym szerzej piszemy w tym miejscu.

DNB to rynek dla osób, które mają mniejsze skłonności do ryzyka. Wówczas zakładem bez remisu możesz zabezpieczyć swój kupon, dzięki czemu w razie podziału punktów uzyskasz zwrot inwestycji. W klasycznym zakładzie 1X2 błąd w typowaniu oznacza utratę środków. Musisz wiedzieć, że jest coś za coś tzn. decydując się na DNB obstawiasz zakład po niższych kursach niż w typach 1X2.

Kiedy grać DNB? Analizując uważnie poszczególne ligi można trafić na mecze drużyn, które grają bez kompromisów tzn. najczęściej albo wygrywają, albo przegrywają. To sygnał, że w danym spotkaniu jest mniejsze prawdopodobieństwo na wystąpienie remisu. Dlatego zakład DNB może być zasadny, bo wtedy wybierasz spośród dwóch opcji: wygrana gospodarzy lub gości.


Darek - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Darek

Fuksiarz w branży marketingu internetowego, a także zakładów bukmacherskich. Ekspert od obstawiania, a na SportFuks.pl zgłębiam tematykę zakładów sportowych.