UFC on ESPN 28: Hall vs Strickland– typy, kursy, zapowiedź

Fuksiarz

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia odbędzie się gala UFC on ESPN 28, podczas której w walce wieczoru zawalczy Uriah Hall i Sean Strickland. Wydarzenie odbędzie się w UFC Apex, znajdującym się w Enterprise położonym w stanie Nevada. Typy i kursy bukmacherskie na walkę Hall vs Strickland wskazują jako faworyta drugiego z zawodników. Obaj fighterzy prezentują się znakomicie w stójce, więc możemy spodziewać się niezwykle efektownej walki. Zakłady bukmacherskie na UFC znajdziesz w szerokiej ofercie Fuksiarz.pl.  

Zapowiedź walki Hall vs Strickland 

Zarówno Uriah Hall, jak i Sean Strickland znajdują się na fali czterech zwycięstw z rzędu. Jamajczyk znajduję się aktualnie na 8. miejscu w rankingu UFC wagi średniej. Strickland z kolei plasuje się na pozycji 11. Skąd takie zestawienie na walkę wieczoru UFC on ESPN 28? Obaj zawodnicy są typowymi strikerami i preferują prowadzenie pojedynku w stójce. Są dodatkowo znani z bardzo mocnego ciosu, który często kończy się nokautem. Prezydent UFC — Dana White, postawił w tym zestawieniu na widowiskowość, której z dużą dozą pewności nie zabraknie. 

Choć rezultat pojedynku nie wpłynie w żaden sposób na kolejkę do pasa mistrzowskiego, to będzie on bardzo istotny dla samych zawodników. Uriah Hall ma już 36 lat i jeśli ma w zamiarze zaatakować jeszcze pas mistrzowski wagi średniej, to już musi tworzyć podwaliny pod takie zestawienie. Przy takim scenariuszu niezbędne bedzie zwycięstwo nad Seanem Stricklandem. Amerykanin jednak ma podobne polany i również interesuje go awans w rankingu. Otworzy on mu drogę do kasowych walk, co w przyszłości może zaowocować pojedynkiem mistrzowskim

Hall vs Strickland | Zakłady i kursy 

Kursy bukmacherskie na walkę Hall vs Strickland w Fuksiarz.pl.

Kursy bukmacherskie w roli zdecydowanego faworyta stawiają Seana Stricklanda. W przypadku jego zwycięstwa gracz Fuksiarz otrzymuje mnożnik  w wysokości 1.48. W przypadku Uriah Halla kurs wynosi 2.65. 

Walka Hall vs Strickland została zakontraktowana na 5 rund. Patrząc na profile zawodników oraz ich preferencje podczas walki, ciężko przewidywać, że walka odbędzie się na pełnym dystansie. Podczas stójkowych wymian kwestią czasu będzie celne i na tyle silne uderzenie, które powali przeciwnika. Zważywszy na wspomniane aspekty, walka może skończyć się stosunkowo szybko. 

Kurs na zakład “liczba rund: poniżej 3.5” wynosi 1.85 i wydaje się bardzo prawdopodobny, jeśli chodzi o jego realizację. 

Uriah Hall | Forma 

Uriah Hall stoczył do tej pory 26 walk w zawodowej karierze. Zwyciężył łącznie 17 razy, w tym 13-krotnie przez nokaut. Hall mierzy 183 cm. W swoich ostatnich czterech walkach zanotował zwycięstwa. Pokonywał kolejno Bevona Lewisa, Anotonio Carlosa Jr., Andersona Silvę i Chrisa Weidmana. Ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2021 roku. “Primetime” jest znany ze swojej siły ciosu i spektakularnych nokautów. Nie jest to melodia przeszłości, gdyż w ostatnich czterech wygranych walkach, aż trzykrotnie kończył rywali przed czasem. Zwycięstwo Halla otworzy mu drogę do walki z czołową piątką rankingu wagi średniej. Wtedy nawet kolejne dwa zwycięstwa mogą otworzyć mu drogę do walki o pas.   

Sean Strickland | Forma

“Tarzan” jest zawodnikiem o bardzo podobnym profilu do Uriah Halla. Swoje walki prowadzi głównie w stójce i to jest jego ulubiona płaszczyzna. Choć strickland ma dopiero 30 lat, stoczył już 26 walk w zawodowej karierze. Przegrał zaledwie trzy razy. Jednym z jego pogromców był dominator wagi półśredniej — Kamaru Usman. Strickland 43% swoich wygranych pojedynków zakończył nokautem. W porównaniu do najbliższego oponenta Amerykanin potrafi także całkiem nieźle poradzić sobie w parterze, co niejednokrotnie udowodnił, poddając swoich przeciwników.   

Typy bukmacherskie na walkę Hall vs Strickland 

Czy za Stricklandem przemawiają tylko kursy? Otóż nie. Amerykanin jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym zawodnikiem. Jego atuty nie kończą się na stójce i stwarza mu to szansę zaadaptowania się do różnych scenariuszów walki. Mimo sześciu lat różnicy między zawodnikami  nie można mówić o rozbieżności w ich doświadczeniu. Obaj stoczyli w swojej karierze 26 zawodowych walk z podobnej jakości przeciwnikami. Według reakcji Fuksiarz.pl zwycięsko ze zbliżającego się pojedynku wyjdzie Sean Strickland i to on zainkasuje istotne zwycięstwo

Typ: Sean Strickland wygra, kurs 1.48

Typ redakcji Fuksiarz na zwycięstwo Stricklanda.

Gdzie oglądać UFC on ESPN 28?

UFC on ESPN 28 i inne gale spod szyldu największej organizacji MMA na świecie można oglądać na Polsacie Sport. Wydarzenia okraszone są polskim komentarzem i analizami ekspertów. Gale UFC można oglądać także dzięki platformie UFC Fight Pass.


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog