Handicap azjatycki w zakładach bukmacherskich

'. get_the_author() .'

W zakładach bukmacherskich wyróżniamy różne rodzaje handicapów. Jednym z nich jest handicap azjatycki i to nim się dzisiaj zajmiemy. Czym jest, jak działa i czy warto z niego korzystać podczas obstawiania? Odpowiedzieliśmy na wszystkie powyższe pytania w niniejszym tekście.

Czym jest handicap azjatycki?

Handicap azjatycki to sposób na wykluczenie opcji remisu w danym zdarzeniu. Działa więc nieco inaczej niż tradycyjny handicap. Tutaj nie doliczamy całych punktów, ale np. (+1,5) w ten sposób niwelujemy możliwość podziału punktów. W końcu jeśli nawet w rzeczywistości padnie remis na boisku, zakład z handicapem azjatyckim powoduje zawsze różnicę co najmniej “połowy gola”. Jego nazwa wywodzi się od regionu, w którym po raz pierwszy zaczęto go stosować. W ostatniej dekadzie XX. wieku bukmacherzy z Singapuru, Chin, Indonezji oraz Malezji wprowadzili handicap azjatycki do swoich ofert. Chociaż na pierwszy rzut oka zakład może wyglądać na skomplikowany, to wcale tak nie jest. Dzięki handicapowi azjatyckiemu można podwyższyć kurs wybranego zdarzenia i wprowadzić emocje do najbardziej jednostronnego widowiska.

handicap-azjatycki

Jak działa handicap azjatycki

Handicap azjatycki oznacza dodatkową przewagę jednej z drużyn jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Dzięki temu nie zaczynamy od wyniku 0:0, tylko np. gospodarze mają przewagę 1,5 gola lub punktu. W ten sposób eliminujemy możliwość remisu i dostępne są już tylko dwie opcje rozstrzygnięcia. Wygrana gospodarzy lub zwycięstwo gości. Przykładowo jeśli pretendent do tytułu gra z outsiderem i postawimy na wygraną kandydata do mistrzostwa z handicapem (-2.5) to będzie oznaczało, że aby zakład był wygrany, musi on wygrać różnicą co najmniej trzech bramek.

Przykład handicapu azjatyckiego

Liverpool mierzy się w rewanżowym starciu Ligi Mistrzów z RB Lipsk. W pierwszym meczu The Reds zwyciężyli 2:0 na boisku rywali. Przed rewanżem eksperci ocenili szanse na zwycięstwo jako bardzo wyrównane. Chcąc uniknąć remisu, możemy zniwelować tę opcję za pomocą handicapu azjatyckiego. W tym celu należy wejść w szczegółowe typy na dane zdarzenie i wybrać handicap z menu. Na samym dole odszukasz handicap azjatycki.

Fuksiarz udostępnił podstawowy handicap, dzięki któremu możemy odjąć lub dodać “pół bramki” każdej z drużyn. Przy takim zakładzie znacznie łatwiej jest wskazać faworyta spotkania. Kursy diametralnie się zmieniają, a my wciąż mamy do wyboru dwa zdarzenia. Jeśli uważasz, że lepsza okaże się drużyna, której dodajesz pół punktu, dajesz sobie szansę na wygraną również wtedy, gdy w rzeczywistości na boisku padnie remis.

zakład-handicap-azjatycki

Czy warto grać handicap azjatycki?

Istnieje kilka powodów, dla których warto obstawiać handicapy azjatyckie. Po pierwsze gracz zwiększa swoje matematyczne szanse na trafiony typ. Przy trzech możliwych rezultatach, obstawiający ma 33% szans na odgadnięcie prawidłowego wyniku. Korzystając z handicapu azjatyckiego, prawdopodobieństwo wzrasta do 50% gdyż możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Poza tym możemy jeszcze realnie wpłynąć na wysokość kursów naszego zakładu. Według doświadczonych graczy azjatycki handicap może mieć znacznie korzystniejszy kurs.

Dzięki takim zakładom gracz ma szansę wygrać więcej, więc z tego powodu również warto obstawiać zakłady na handicap azjatycki. Typując w ten sposób przeciwko wyraźnym faworytom ma szansę zgarnąć wyższą wygraną. Mocne drużyny mają wtedy utrudnione zadanie, ale często w pojedynkach ze znacznie słabszym rywalem wygrywają większą liczbą bramek. Jeżeli już postanowisz grać handicap azjatycki, pamiętaj o dokładnej analizie obstawianego spotkania. Zwiększysz tym samym okazję do wygrania zakładu.

Na czym polega handicap azjatycki?

Handicap azjatycki polega na dodaniu jednej z drużyn wirtualnej przewagi przed rozpoczęciem meczu. Wygląda to tak, że doliczamy komuś np. 1,5 gola, punktu, seta itp.

Czym różni się handicap azjatycki od zwykłego?

W handicapie azjatyckim występują połówki punktów, czego nie uświadczymy w zwykłym handicapie.

Co daje handicap azjatycki?

Przede wszystkim niweluje możliwość remisu z zakładu. Dzięki temu zmniejszamy możliwe rezultaty z dwóch do trzech np. w piłce nożnej czy hokeju.

Kiedy stosować handicap azjatycki?

Najlepiej stosować go przy wyrównanych spotkaniach, jeśli chcemy być zadowoleni z całkiem wysokiego kursu. Oprócz tego warto zastosować handicap, gdy różnica zespołów jest tak duża, że na pewno któryś wygra większą liczbą bramek.

Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog

Bio integer fringilla pharetra rhoncus. Praesent tempor erat at purus tristique, a iaculis orci rhoncus. Suspendisse placerat ante ut nisl condimentum, iaculis tristique libero iaculis.