Promocja Early Payout w praktyce – Na czym polega i jak działa? Wyjaśniamy

Darek

Bukmacher, który chce zaistnieć wśród graczy, musi wyróżnić się na tle konkurencji. Szybkie wypłaty, przejrzysta witryna, czy też bogata oferta zakładów to już standard, który jest raczej obowiązkiem niż przewagą. Jednym ze sposobów, aby zaistnieć w świadomości graczy są innowacyjne promocje, które dają graczom realną korzyść. Early Payout to nowość na polskim rynku bukmacherskim. Gracze legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce mogą korzystać z funkcji od początku 2021 roku. Przyjrzyjmy się bliżej tej promocji i jej zastosowaniu na stronie Fuksiarz.pl.

❌ Wraz z końcem października 2023 bukmacher Fuksiarz przestał oferować Early Payout do odwołania.

Early Payout znów dał zarobić!

W eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 Polska wygrywała z Mołdawią już 2:0, by ostatecznie przegrać…2:3. Co w takiej sytuacji? Przy dwubramkowym prowadzeniu Biało-Czerwonych ✅ Fuksiarz pozytywnie rozliczył wszystkie kupony postawione na wygraną podopiecznych Fernando Santosa. W ten sposób cieszyły się dwie grupy graczy – ci co wytypowali zwycięstwo Polski, jak i ci co zagrali na wygraną Mołdawii.

Ot, kolejny przykład tego, że Early Payout naprawdę się opłaca!

Czym jest Early Payout?

🔎 Early Payout to funkcja, która rozlicza zdarzenie jako wygrane w momencie, kiedy drużyna, na którą postawił gracz, uzyskuje dwubramkową przewagę. Może być to wynik 2:0, 3:1, ale równie dobrze każde dwubramkowe prowadzenie. W momencie wypracowania przewagi, zakład zostanie automatycznie rozliczony przez bukmachera jako wygrany.

Co, jeśli finalnie wytypowana ekipa zremisuje bądź przegra? Nie ma to żadnego wpływu na zagrany zakład. W momencie realizacji Early Payout gracz nie musi się martwić o końcowy rezultat spotkania. Jego mecz jest już rozliczony jako wygrany. Jak wygląda to w praktyce?

Mistrzostwa Świata 2022, mecz Argentyna vs Francja w dniu 18.12.2022 roku:

  1. W 36. minucie spotkania Argentyna zdobywa bramkę na 2:0, dzięki czemu ma dwa gole przewagi 
  2. Dzięki funkcji Early Payout spotkanie automatycznie rozliczane jest jako wygrane, dla tych, którzy wytypowali zakład na zwycięstwo Albicelestes
  3. Francja strzela dwie bramki w końcówce spotkania i remisuje
  4. Niespodziewany comeback nie ma wpływu na rozliczenie zdarzenia, zakład pozostaje wygrany  
early payout

💡 Finał Mistrzostw Świata 2022 to idealny przykład tego, jak opłacalne może być Early Payout. U pozostałych bukmacherów stawiając na zwycięstwo Argentyny zakład zostałby rozliczony jako przegrany po regulaminowym czasie gry. Early Payout w tym przypadku pozwoliło sięgnąć po wygraną pomimo remisu w 120 minutach gry.

Co zyskuje gracz dzięki Early Payout?

Early Payout można traktować jako swego rodzaju ubezpieczenie zakładu. Dzięki niej gracz może szybciej rozliczyć wybrane zdarzenie, podczas uzyskania dwubramkowej przewagi jego zespołu. Zaoszczędzi to nerwów związanych z dalszymi losami meczu. Early Payout to przede wszystkim niepodważalna korzyść w przypadku roztrwonienia przewagi obstawionego zespołu, a w piłce nożnej takowych sytuacji naprawdę nie brakuje.

Dwubramkowe prowadzenie marnowane przez drużyny w topowych rozgrywkach nie jest niczym nadzwyczajnym, szczególnie w nieprzewidywalnych ligach, takich jak polska Ekstraklasa. Rozkojarzenie, czerwona kartka i wynik spotkania może odwrócić się w mgnieniu oka. 

Early Payot w ofercie bukmacherów 

Wśród legalnych bukmacherów przełomową na polskim rynku funkcję wprowadził Fuksiarz.pl. Bukmacher zyskał tym uznanie wielu klientów.

Early Payout jest także dostępny w zakładach bukmacherskich poza granicami naszego kraju. EP znajduje się między innymi w ofercie Bet365 oraz Paddy Power. Obejmuje przede wszystkim piłkę nożną, ale niektórzy operatorzy rozszerzyli jego działanie na inne sporty (np. koszykówkę). Wielu graczy z nostalgią patrzyło w kierunku bukmacherów, którzy posiadają Early Payout, lecz ich usługi nie są dostępne w Polsce. W 2021 wraz ze startem Fuksiarz.pl gracze zakładów bukmacherskich mają już legalny dostęp do Early Payout. Bukmacher posiada tę promocję od samego początku swojej działalności.

Promocja Early Payout bardzo dobrze przyjęła się wśród graczy i stanowi inspirację dla innych polskich firm bukmacherskich, które będą próbowały odtwarzać oferowaną przez Fuksiarz.pl funkcję.

Zasady oferty

Co jest istotne w przypadku Early Payout to znajomość tego, jakich zakładów dotyczy ta funkcja. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że Early Payout może mieć zastosowania w typach na zwycięstwo gospodarzy lub gości. Co to oznacza? Jeśli obstawisz wygraną któreś z drużyn, to automatycznie kwalifikujesz się do oferty – bez względu na to za jaką stawkę zagrasz kupon.

Wygrana, którą otrzymasz za pośrednictwem Early Payout nie podlega obrotowi. Pieniądze są twoje i możesz nimi dowolnie zarządzać.

Zakłady, w których możesz liczyć na Early Payout:

✅ Typy na wygraną gospodarzy lub gości w meczach piłki nożnej

✅ Rozgrywki zaliczane do promocji: MŚ, Euro, Liga Narodów, Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa, Puchar Polski, Premier League, Serie A, La Liga, Ligue 1, Bundesliga

Early Payout a Cashout

Wiele osób, szczególnie początkujących w zakładach bukmacherskich może mieć problem z odróżnieniem Early Payout od bardziej powszechnego na polskim rynku bukmacherskim cashoutu. Warto przedstawić podobieństwa i różnice między nimi, co pomoże w łatwiejszym rozróżnieniu dwóch promocji. 

Early Payout i cashout łączy teoretycznie jedna, podstawowa rzecz. Obie funkcje pozwalają na wcześniejsze rozstrzygnięcie spotkania jeszcze przed końcowym gwizdkiem. Mimo to są często mylone i stawiane w jednym rzędzie przez graczy. 

Tak naprawdę dzieli je jednak szereg różnic, które przedstawiamy w poniższej tabeli:

Early Payout Cashout
Dotyczy pojedynczego zdarzenia, które może znaleźć się na kuponach SOLO i AKO  Obejmuje cały kupon SOLO lub AKO 
Rozlicza spotkania po niezmienionym kursie, co daje pełną wygraną  Wypłacona wygrana musi być niższa od potencjalnej wygranej
Rozliczenie automatyczne  Gracz musi wybrać opcję Cashoutu i monitorować przebieg spotkania

Cash out sprawia, że więcej zyskuje bukmacher – nawet jeśli wypłaci ci stawkę, to nigdy nie jest ona pełna. Natomiast z Early Payout jest odwrotnie. Cała wygrana trafia na konto gracza jako rozliczony kupon w przypadku kuponów single. Jeśli zakład z Early Payout był częścią kuponu AKO – zdarzenie jest wygrane, ale należy poczekać na zakończenie pozostałych.  Jak widać, Early Payout niesie ze sobą więcej korzyści niż standardowy cashout.

Early Payout | Podsumowanie 

Promocja Early Payout niesie wiele korzyści dla graczy zakładów bukmacherskich. Pozwala na wcześniejsze rozliczenie spotkania oraz zapobiega odwróceniu wyniku, czyli tzw. comebacku. Zanim skorzystasz z Early Payout powinieneś wiedzieć:

  • Fuksiarz.pl jako pierwszy legalnie działający bukmacher wprowadził Early Payout na polski rynek;
  • EP działa w przypadku uzyskania dwóch goli przewagi drużyny, na którą postawił gracz;
  • Promocja obejmuje zakłady, które łatwo znajdziesz dzięki stosownemu oznaczeniu na stronie bukmachera
  • promocja gwarantuje pełną wygraną po kursie, który został zawarty na kuponie
  • końcowy rezultat meczu nie ma wpływu na status zdarzenia, objętego wcześniej promocją EP

Darek - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Darek

Fuksiarz w branży marketingu internetowego, a także zakładów bukmacherskich. Ekspert od obstawiania, a na SportFuks.pl zgłębiam tematykę zakładów sportowych.