Jak typować MŚ 2022?

Darek

Stadiony Mistrzostw Swiata Katar 2022

Jak obstawiać Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, żeby wygrać? Na tak zadane pytanie każdy chciałby znać odpowiedź, ale nie jest ona wcale taka prosta. Bądźmy szczerzy: nie ma gwarancji, że osiągniesz jakikolwiek sukces u bukmachera. Nawet jeśli wszystko zrobisz dobrze, to koniec końców boisko zweryfikuje twoje przewidywania. Dlatego ważne jest, żeby w trakcie Mundialu 2022 zachować chłodną głowę. Nie cieszyć się nadmiernie po zwycięstwach, ani nie emocjonować porażkami. Taka kalkulacja może sprawić, że z obstawiania MŚ wyjdziesz na plus.

🧐 Wybierz bukmachera na Mundial

Od czego zacząć typowanie Mundialu? Pierwsze co powinieneś zrobić to wybrać bukmachera, u którego będziesz przewidywał mecze Mistrzostw Świata. To o tyle ważne, że na start otrzymasz bonus powitalny, co już na początku może powiększyć twój budżet na grę. Dlatego nie można bagatelizować kwestii bukmachera na MŚ 2022.
Kogo polecamy? Przede wszystkim legalną firmę, a taką jest Fuksiarz.pl. To bukmacher online, który dysponuje rozbudowaną ofertą zakładów na Mundial w Katarze. W serwisie Fuksiarz.pl znajdziesz trzy rodzaje typów:

  • przedmeczowe,
  • na żywo,
  • długoterminowe.

Na początek możesz liczyć na zwrot stawki, jeśli w pierwszym kuponie podwinie ci się noga. W tym przypadku nie wszystko będzie stracone, bo w ramach oferty zakład bez ryzyka bukmacher ten przyzna ci zwrot stawki o wartości 50% wkładu. Maksymalnie może to być 500 zł. Co to oznacza? Pomimo przegranej twoje saldo główne nie zostanie wyzerowane, bo otrzymasz cashback.

💰 Ustal budżet na grę

Gdy już podejmiesz decyzje, gdzie obstawiać MŚ, następne co powinieneś zrobić, to ustalić, ile środków chcesz przeznaczyć na typowanie zakładów. To ważne, ponieważ zakładając z góry pewną kwotę będziesz mógł lepiej dobierać stawki kolejnych kuponów. Złota zasada brzmi, że nigdy nie gra się za całość budżetu. Dlaczego? Wystarczy jedna pomyłka, a stracisz wszystko, co uniemożliwi ci dalsze obstawianie.

Pieniądze przeznaczone na zakłady powinny odnosić się do twoich możliwości finansowych. Co ważne, nie powinny to być środki, które są zaplanowane na opłatę czynszu czy zakup potrzebnych rzeczy. Nie – przede wszystkim w obstawianie MŚ powinieneś zainwestować wolne pieniądze, które w najgorszym wypadku możesz stracić. Utrata ich nie powinna negatywnie odbić się na twoim samopoczuciu, jak i sytuacji materialnej.

Zakłady można obstawiać już od symbolicznych kwot takich jak 2 zł. W takiej sytuacji nie musisz od razu inwestować większych środków, jeśli cię na to nie stać.

💡 Analiza MŚ kluczem do sukcesu

W naszym serwisie wyznajemy zasadę, że typowanie powinno być zawsze poprzedzone analizą. Intuicja bywa zawodna – podobnie, jak gra z zamkniętymi oczami. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nawet najbardziej wnikliwa analiza może spalić na panewce, bo mecz nie ułoży się po naszej myśli. Szybka czerwona kartka czy gol zdobyty na początku może odwrócić losy spotkania. To sytuacje, które są trudne do przewidzenia. Mimo to warto przed zagraniem kuponu na mecz MŚ przyjrzeć mu się z bliska.

Co rozumiemy pod pojęciem analiza? W szerokiej opinii takie drużyny jak Brazylia, Francja czy Hiszpania zazwyczaj wygrywają swoje mecze. Dlatego kibic uważa, że wystarczy obstawiać ich zwycięstwa, a szybko osiągnie się wygraną u bukmachera. Czy faktycznie tak jest? W fazie grupowej bywają niespodzianki również z udziałem faworytów. Przykład? Na MŚ 2018 Niemcy nie wyszli z grupy przegrywając m.in. z Koreą Południową. Ktoś, kto stawiał na obrońców trofeum musiał się nieźle przeliczyć.

Analizowanie meczy pomaga dostrzec do informacji, które z punktu widzenia typera mają duże znaczenie. O co chodzi? M.in. o atmosferę wokół drużyny, sytuacje kadrową czy bilans spotkań h2h. Znając tego rodzaju dane możesz dostrzec niuanse, które wpływają na przebieg boiskowej rywalizacji. Wówczas nie musisz obstawiać z głównym nurtem, a zgodnie ze swoimi wnioskami.

🔎 Rozum, a nie serce, czyli obstawianie Polski

Reprezentacja Polski i wielkie turnieje to nie jest najlepiej dobrana para. Tak naprawdę XXI. wiek w tym przypadku to pasmo porażek – z jednym wyjątkiem (Euro 2016). Polska zwykle odpadała już po fazie grupowej, a więc nie realizowała zakładanego celu. Zazwyczaj, gdy jedziemy na turniej rangi Mistrzostw Świata i Euro to głównym założeniem jest wejście do fazy pucharowej.

Historia lubi się powtarzać, czego doświadczyliśmy przed rokiem. Na Euro 2020 nie wyszliśmy z grupy, choć były wielkie oczekiwania. Patrząc na nasze poprzednie dokonania nie było to jednak żadne zaskoczenie – oto nasz bilans na turniejach mistrzowskich w XXI. wieku:

MŚ 2002: faza grupowa
MŚ 2006: faza grupowa
ME 2008: faza grupowa
ME 2012: faza grupowa
ME 2016: 1/4 finału
MŚ 2018: faza grupowa
ME 2020: faza grupowa
MŚ 2022: ?

Siedmiokrotnie jechaliśmy na turniej i aż sześć razy wracaliśmy po rozegraniu trzech spotkań grupowych. To pokazuje, że tego rodzaju imprezy wyraźnie nam nie leżą – mówiąc kolokwialnie. Kadra Czesława Michniewicza spróbuje przełamać impas, jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata. Awans do 1/8 finału będzie pierwszym takim wydarzeniem od 1986 roku.

U bukmacherów, jak i kibiców entuzjazm jest spory, a Biało-Czerwoni są wskazywani do awansu. Obstawiając mecze Polski odsuń na bok emocje, a skup się na chłodnej kalkulacji. Spróbuj racjonalnie ocenić szanse Biało-Czerwonych na tle takich rywali jak Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna. Co więcej, pamiętaj o całym kontekście historycznym, że zwykle nasza drużyna narodowa serwowała nam duży zawód.

📊 Jak było na poprzednich Mistrzostwach Świata? Statystyki

Mówi się, że historia nauczycielką życia. Pewnie jest w tym sporo prawdy, dlatego warto sprawdzić w skali makro, jak wyglądały poprzednie Mundiale. Chodzi o takie szczegóły, jak ilość zdobytych goli czy droga drużyny po Puchar Świata. Wówczas można dostrzec, co się liczy w takich turniejach, a co bywa przecenione.

Jak pokazują poprzednie turnieje zwycięska drużyna nie musi wygrać wszystkich spotkań na Mistrzostwach Świata. Francja przed czterema laty zremisowała w grupie z Danią, a Niemcy na MŚ 2014 z Ghaną. Ba, Mistrz Świata z 2010 roku, czyli Hiszpania na inauguracje uległa Szwajcarii. To pokazuje, że turniej jest długi i każda z ekip może mieć gorszy dzień. W fazie grupowej stratę punktów można odrobić – w rundzie pucharowej tego rodzaju słabość może mieć fatalne skutki.

Jak wyglądają strzeleckie popisy? W 2018 i 2014 roku królem strzelców zostawali zawodnicy, którzy strzelili po 6 goli. Przed czterema laty był to Harry Kane, a na turnieju w Brazylii – James Rodriguez. Na obu tych turniejach średnia goli wynosiła 2.64 i 2.67. W Rosji łącznie zdobyto 169 bramek, a na Mundialu 2014 odnotowano 171 trafień.

⚽ Faworyci nie zawsze mają lekko

Robiąc typy na MŚ 2022 powinieneś wyzbyć się przekonania, że faworyci zawsze wygrywają. Analizując historię Mundiali wcale tak nie jest. Wystarczy cofnąć się do 2018 roku – tam na całej linii zawiedli Niemcy, którzy bronili tytułu. Drużyna Joachima Loewa wówczas zakończyła zmagania w grupie na ostatnim miejscu notując bilans jednego zwycięstwa i 2 porażek.

Każdy turniej ma wielkich wygranych, ale też przegranych. Na MŚ 2014 z grupy nie wyszła Hiszpania, Anglia i Włochy. Wielkie piłkarskie nacje wróciły do domu już po trzech spotkaniach. W postrzeganiu przeciętnego typera takie coś nie miało prawa zaistnieć, a jednak się wydarzyło. Nie mamy wątpliwości, że i w Katarze będziemy świadkami niespodzianek.

🐴 Czarny koń – kto może nim zostać?

Mistrzostwa Świata dla wielu reprezentacji są okazją, żeby wypłynąć na szerokie wody. W 2002 roku doskonałym przykładem był Senegal, który w grupie pokonał Francję, a ostatecznie doszedł do ćwierćfinału turnieju. Historia zna o wiele więcej takich przykładów. Cztery lata temu czarnym koniem była Chorwacja, na którą mało kto stawiał w perspektywie finału. Mimo to chorwacka reprezentacja zdołała zagrać o tytuł – w tym przypadku wicemistrzostwo świata było sporym osiągnięciem.

Czarny koń to określenie dla zespołu, który nieco z cienia osiąga dobre rezultaty. W Brazylii, a więc osiem lat temu furorę zrobiła Kostaryka. Reprezentacja ta w grupie pokonała m.in. Włochów, by odpaść po konkursie rzutów karnych z Holandią w 1/4 finału. Kto może być taką rewelacją w Katarze? Warto szukać nieoczywistych kandydatów, bo to okazja na złapanie ciekawego kursu.

📝 Gdzie szukać typów na Mundial 2022?

Typy na Mistrzostwa Świata możesz robić samodzielnie lub posiłkować się wiedzą od innych graczy. Jeśli poszukujesz gotowych analiz turnieju, a także poszczególnych spotkań, to możesz zaglądać na SportFuks.pl. W naszym serwisie przez cały Mundial będziemy typować każdy mecz turnieju. Co więcej – w naszych poradnikach znajdziesz zakłady długoterminowe, a także predykcje odnośnie spotkań z udziałem polskiej reprezentacji.


Darek - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Darek

Fuksiarz w branży marketingu internetowego, a także zakładów bukmacherskich. Ekspert od obstawiania, a na SportFuks.pl zgłębiam tematykę zakładów sportowych.