KSW 78: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW rozpoczyna 2023 rok od mocnego uderzenia. Największa organizacja MMA w Europie 21 stycznia odwiedzi Szczecin, gdzie w walce wieczoru KSW 78 zaprezentuje się bohater lokalnej publiczności – Michał Materla. Oprócz niego kibicom zaprezentują się m.in. tacy zawodnicy jak Tomasz Romanowski, Borys Mańkowski czy też Roman Szymański.

👉 KSW 78 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 21 stycznia 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Szczecin
🥊 Walka wieczoru: Michał Materla – Kendall Grove
📋 Ile pojedynków? 9 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Michał Materla, Tomasz Romanowski, Borys Mańkowski
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 78

Główną walką gali KSW 78 w Szczecinie będzie rewanżowy pojedynek weteranów MMA, czyli Michała Materli z Kendallem Grovem. Pierwszą walkę, blisko 10 lat temu wygrał Materla. Teraz, dekadę po tym wydarzeniu, obu panom przyjdzie ponownie stanąć naprzeciwko siebie. Materla przez ten czas jest ciągle aktywny, natomiast Grove ostatnią walkę w MMA stoczył w 2019 roku. Dlatego też zdecydowanym faworytem jest Michał Materla. Kurs na wygraną Polaka to ledwie 1.25.

typy-na-ksw-78
Innym ciekawym zestawieniem jest starcie kolejnego z lokalnych bohaterów, pochodzącego ze Szczecina Tomasza Romanowskiego, który przetestuje świeżego, aczkolwiek niezwykle silnego w MMA Radosława Paczuskiego. Faworytem tego starcia jest wyżej klasyfikowany Romanowski (1.6), jednak kursy są na tyle zbliżone, że postawienie na Paczuskiego w tej konfrontacji nie wydaje się złym pomysłem (2.2).

📊 Kursy na KSW 78 w Szczecinie:

Michał Materla (1.25) – Kendall Grove (3.55)
Tomasz Romanowski (1.6) – Radosław Paczuski (2.2)
Borys Mańkowski (1.45) – Valeriu Mircea (2.55)
Roman Szymański (2.1) – Raul Tutarauli (1.65)
Rafał Kijańczuk (1.4) – Marc Doussis (2.7)
Łukasz Sudolski (1.35) – Kleber Silva (2.95)
Łukasz Rajewski (1.95) – Sahil Siraj (1.75)
Oskar Szczepaniak (1.6) – Raimondas Krilavičius (2.2)
Borys Dzikowski (1.65) – Andre Langen (2.1)

KSW 78 kursy bukmacherskie

Karta walk KSW 78 wygląda bardzo interesująco i można mieć przekonanie, że każde zestawienie jest dosyć równe i trudne do przewidzenia. Taki wniosek ma też swoje odzwierciedlenie w kursach bukmacherów, które przygotował Fuksiarz.pl.

Tak jak już pisaliśmy na wstępie, największym faworytem na karcie walk jest Michał Materla i jego szansę na wygraną z Kendallem Grove wydają się największe. Drugim największym faworytem na karcie walk jest Łukasz Sudolski (1.35), kolejny pochodzący ze Szczecina zawodnik, którego rywalem będzie Brazylijczyk Kleber Silva. Stosunkowo niski kurs jest także w przypadku dwóch Borysów – Dzikowskiego (1.40) i Mańkowskiego (1.45).

Reszta pojedynków to walki, w których wynik może pójść w obie strony, stąd kursy na teoretycznych underdogów mogą być kuszące. Tutaj na myśl przychodzi od razu Roman Szymański, którego kurs w walce z Raulem Tutaraulim to 2.1 oraz Radosław Paczuski (kurs 2.2), którego pojedynek z Tomaszem Romanowskim może skraść show w sobotni wieczór, ponieważ styl obu panów wskazuje na to, że walka może skończyć się nokautem. A skoro obaj mają czym uderzyć, to postawienie w takim wypadku na tego, który ma teoretycznie mniejsze szanse, jest logicznym rozwiązaniem.

👊 Zakłady na KSW 78

Mając w głowie to, że zestawienia są niezwykle wyrównane, warto spojrzeć na inne zakłady bukmacherskie związane z KSW 78, a innych możliwości niż tradycyjne “kto wygra?” jest kilka.

Na uwagę podczas KSW 78 zasługują m.in. zakłady na to, czy dana walka zakończy się przed czasem oraz ile rund potrwa pojedynek. Według nas walka, która ma bardzo małe szanse na to, by trwała pełne 15 minut to co-main event gali w Szczecinie, czyli pojedynek Romanowski – Paczuski. Obaj panowie są niezwykle wytrzymali, ale jednocześnie mają nokautujący cios, który przy stylu obu zawodników, powinien zakończyć walkę maksymalnie w drugiej rundzie. Kurs na under 2,5 rundy* w walce to 1.65.

Równie efektownie może być w walce Romana Szymańskiego z Raulem Tutaraulim i tutaj także można spodziewać się skończenia przed czasem, ponieważ obaj panowie w swoich pojedynkach nie lubią czekać na decyzję sędziów. Zakład na to, że pojedynek zakończy się przed czasem to 1.85.

typy-na-ksw-4

*zakład under 2,5 rundy jest przegrany, gdy zawodnicy wyjdą do 3 rundy.

Obstawianie KSW 78

Michał Materla – Kendall Grove typy i kursy

Obaj panowie zmierzyli się ze sobą blisko 10 lat temu, a dokładnie w czerwcu 2013 roku, kiedy to po niezwykle emocjonującym pojedynku i kontrowersyjnej decyzji górą w całym starciu był Michał Materla, jednak Kendall Grove do dzisiaj wspomina ten pojedynek i twierdzi, że to on w tej walce był zwycięzcą. 10 lat później, podczas KSW 78, Materla jak i Grove są w zupełnie innych miejscach swojej kariery. Materla, pomimo tego, że jest ciągle aktywny, w swoim ostatnim pojedynku zaliczył potężne KO ze strony Mariusza Pudzianowskiego, co pokazało, że jedna z największych legend MMA w Polsce, z każdą walką jest coraz dalsza od swojej topowej formy.

Jednak w jeszcze gorszej sytuacji zdaje się być Grove, który w klatce MMA nie walczył od 2019 roku. Amerykanin w 2020 roku zaliczył epizody w walkach grapplingowych i na gołe pięści, jednak od tamtego momentu, nie był aktywny. Dlatego też jego forma jest ogromną niewiadomą i można się spodziewać, że w tym wypadku przygotowanie Materli będzie na dużo wyższym poziomie, co będzie skutkować tym, że Polak wygra walkę z Grovem przed czasem. Kurs na takie zdarzenie w Fuksiarzu to 1.38.

💡 Nasz typ: Materla wygra przed czasem | kurs 1.38

Porównanie zawodników

Michał MaterlaKendall Grove
WIEK: 38 – 40
WZROST: 183 cm – 198 cm
WAGA: 88,5 kg – 88,6 kg
ZASIĘG: 192 cm – 201 cm
REKORD: 31-9-0 – 24-18-0
FORMA: LWWLW – WLLLW
OSTATNIA WALKA: 28.05.2022 – M. Pudzianowski (porażka, 1 runda, KO) – 10.08.2019 – A. Ruiz (wygrana, 1 runda, poddanie)

Tomasz Romanowski – Radosław Paczuski typy i kursy

Starcie Romanowski – Paczuski w naszej opinii będzie najlepszą walką wieczoru gali KSW 78. Dlaczego tak sądzimy? Otóż Tomasz Romanowski jak i Radosław Paczuski to zawodnicy wywodzący się z technik stójkowych. Obaj w tej płaszczyźnie są na bardzo wysokim poziomie, a połączenie ich styli to mieszanka wybuchowa dla kibiców, którzy będą obserwowali to starcie.

Patrząc na doświadczenie w MMA, faworytem starcia jest Romanowski, jednak w żadnym wypadku nie można spisywać Paczuskiego na straty. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się postawienie na to, że walka skończy się przed czasem, bez wskazywania zwycięzcy. Kurs na takie zdarzenie to 1.35.

💡 Nasz typ: walka zakończy się przed czasem | kurs 1.35

Porównanie zawodników

Tomasz RomanowskiRadosław Paczuski
WIEK: 33 – 29
WZROST: 178 cm – 188 cm
WAGA: 83,9 kg – 83,9 kg
ZASIĘG: 172 cm – 198 cm
REKORD: 17-8-0 – 5-0-0
FORMA: WWWWL – WWWWW
OSTATNIA WALKA: 10.09.2022 – C. Kęsik (wygrana, 1 runda, TKO) – 20.08.2022 – J. Radcliffe (wygrana, 1 runda, KO)

Borys Mańkowski – Valeriu Mircea typy i kursy

Borys Mańkowski ma bardzo wielu kibiców, dlatego też przed walką z Valeriu Mirceą daje się mu większe szansę na wygraną. Wskazuje na to również doświadczenie, jednak według nas, głównym powodem, dla którego to właśnie “Diabeł Tasmański” w sobotę wyjdzie z klatki zwycięsko jest styl prowadzenia przez niego walki.

Pomimo tego, że Mańkowski mocno poprawił stójkę i jest w niej równorzędnym rywalem dla wielu zawodników, to zagrożenie, jakie niesie z tej płaszczyzny Mircea, może spowodować u Mańkowskiego bardziej kunktatorskie podejście do walki. Dodając do tego dwie porażki z rzędu na koncie Polaka, trudno sobie wyobrazić, żeby były posiadacz pasa KSW wagi półśredniej chciał podejmować nadmierne ryzyko. Dlatego też naszym zdaniem, Mańkowski wykorzystując swoją przewagę w zapasach i w parterze, wygra na punkty ze swoim rywalem. Kurs na takie zdarzenie w Fuksiarzu to 2.0.

💡 Nasz typ: Mańkowski wygra na punkty | kurs 2.00

Porównanie zawodników

Borys MańkowskiValeriu Mircea
WIEK: 33 – 29
WZROST: 170 cm – 178 cm
WAGA: 70,3 kg – 70,3 kg
ZASIĘG: 178 cm – 184 cm
REKORD: 22-10-1 – 24-18-0
FORMA: LLWWW – WLWLL
OSTATNIA WALKA: 18.06.2022 – D. Torres (porażka, jednogłośna decyzja) – 12.11.2022 – G. Szadziński (wygrana, 1 runda, KO)

O gali XTB KSW 78

Gala XTB KSW 78 odbędzie się 21 stycznia w Szczecinie o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.