KSW 79: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

Już 25 lutego w Home Credit Arena w Libercu odbędzie się KSW 79, gdzie walką wieczoru będzie starcie o pas wagi ciężkiej pomiędzy panującym na tronie Phillem de Friesem a doświadczonym Toddem Duffym. Kibice mogą spodziewać się ciężkich grzmotów podczas gali, ponieważ na karcie walk znajdują się takie tuzy wagi ciężkiej jak Arkadiusz Wrzosek, Daniel Omielańczuk czy Michał Kita.

👉 KSW 79 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 25 lutego 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Liberec (Czechy)
🥊 Walka wieczoru: Phillip de Fries – Todd Duffee
📋 Ile pojedynków? 9 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Philip de Fries, Arkadiusz Wrzosek, Daniel Omielańczuk
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 79

Na gali KSW 79 w Libercu dojdzie do 9 walk, w których wystąpi 4 reprezentantów Polski. Dwóch z nich zmierzy się w bratobójczym pojedynku, a chodzi tu weteranów wagi ciężkiej, czyli o 40-letniego Daniela Omielańczuka i 42-letniego Michała Kitę. Pierwotnie Omielańczuk miał zmierzyć się z Viktorem Pestą, jednak Czech w trakcie przygotowań doznał kontuzji i na 10 dni przed galą w jego miejsce wskoczył Kita. Obaj zawodnicy bardzo dobrze się znają, więc kluczem do wygranej może być dyspozycja dnia. Więcej czasu na przygotowania miał Daniel Omielańczuk, co widać w kursach bukmacherów. Chociaż kurs 1.65 na młodszego z Polaków wydaje się zachęcający.

Do klatki KSW wraca również Arkadiusz Wrzosek, który zadebiutował w formule MMA podczas KSW 73, kiedy to po heroicznym boju pokonał w 3 rundzie przez TKO Tomasza Sararę. Teraz przed Wrzoskiem kolejne stójkowe wyzwanie, ponieważ jego rywal, Tomas Mozny, to podobnie jak Polak zawodnik wywodzący się z kick-boxingu.

Obaj panowie walczyli ze sobą w tej formule w 2015 roku na gali w Warszawie. Wtedy po wyrównanym pojedynku wygrał Słowak. W walce MMA bukmacherzy dają większe szanse Wrzoskowi (1.33) i stawiają go w roli faworyta. Czy Tomas Mozny zdoła zaskoczyć i ponownie wygrać z pogromcą Badra Hariego? Kurs na takie rozstrzygnięcie to 3.05.

📊 Kursy na KSW 79 w Libercu:

  • Frederico Komuenha (1.4) – Matyas Viszlay (2.7)
  • Natalia Baczyńska (1.75) – Petra Castkova (1.95)
  • Ramzan Jembiev (1.31) – Murilo Delfino (3.15)
  • Andreas Gustafsson (1.42) – David Hosek (2.6)
  • Brian Hooi (1.35) – Jivko Stoimenov (2.95)
  • Daniel Omielańczuk (1.7) – Michał Kita (2.05)
  • Arkadiusz Wrzosek (1.24) – Tomas Mozny (3.65)
  • Dominik Humburger (1.23) – Jorge Bueno (3.75)
  • Phillip de Fries (1.15) – Todd Duffee (4.75)

KSW 79 kursy bukmacherskie

Matchmakerzy KSW zadbali o to, aby karta walk gali w Libercu była jak najbardziej wyrównana. Tak naprawdę oprócz dwóch głównych pojedynków wieczoru, gdzie zdecydowanymi faworytami są Phillip de Fries (1.15) i Dominik Humberger (1.23), zestawienia są bardzo wyrównane. Pokazuja to kursy bukmacherów, które przygotował Fuksiarz.pl.

Dosyć spore szanse na zwycięstwo podczas gali w Libercu bukmacherzy dają Arkadiuszowi Wrzoskowi (1.24) i Ramzanovi Jembievovi (1.31). Kurs 1.35 na wygraną Briana Hooia też nie należy do najwyższych, dlatego swobodnie można go dołączyć do piątki głównych faworytów KSW 79.

W pozostałych czterech walkach szanse zawodników są bardzo równe. Bardzo bliskie kursy są w jedynym pojedynku kobiet na tej karcie Natalia Baczyńska (1.75) – Petra Castkova (1.95). Zbliżone są także możliwości Daniela Omielańczuka (1.7) i Michała Kity (2.05), stąd zbliżone kursy na obu panów nie mogą dziwić.

Ciekawie powinno być również w walce Andreasa Gustafssona (1.55) z faworytem lokalnej publiczności, Czechem Davidem Hoskiem (2.3). Szwed w jedynej jak dotąd walce dla federacji KSW przegrał niejednogłośną decyzją z Damianem Janikowskim. Hosek to groźny puncher, który pokonał przed czasem m.in. Marcina Naruszczkę. Dlatego też postawienie w tej walce na Czecha wcale nie jest szalonym pomysłem.

👊 Zakłady na KSW 79

Oprócz klasycznych zakładów typu 1X2, Fuksiarz przygotował na gale KSW 79 inne możliwości zdarzeń podczas walk. Patrząc na niektóre pojedynki, czuć, ze nokaut wisi w powietrzu jeszcze przed ich rozpoczęciem. Dlatego też zakłady np. na ilość rund, czy też sposób zakończenia walki mogą być ciekawą alternatywą dla podstawowej formy.

Sporo atrakcyjnych zakładów można znaleźć przy walce wieczoru pomiędzy Phillipem de Friesem a Toddem Duffeem. Bukmacherzy w swoich kursach przewidują, że walka nie potrwa długo. Kurs na to, że pojedynek wyjdzie poza pierwszą rundę to aż 1.9, stąd można pomyśleć nad tego typu rozwiązaniem. Phill de Fries mając w głowie to, że Duffee jest bardzo groźnym puncherem, może spokojnie wejść w walkę, poszukać obalenia i skontrolować swojego rywala w parterze. A w takiej walce Anglik czuje się jak ryba w wodzie i potrafi przez wiele minut zamęczać swojego rywala.

Szybko i efektownie może być natomiast w walce Ramzana Jembieva z Murilo Delfino. Jembiev jest uznawany za ogromny talent francuskiego MMA i przychodzi do KSW jako zawodnik, który ma w przyszłości zawojować wagę lekką. Dlatego też można się spodziewać, że w debiutanckim pojedynku będzie chciał pokazać się z dobrej strony i spróbuje pokusić sie o skończenie przed czasem. Kurs na taki zakład to 1.7.

Obstawianie KSW 79

Phillip de Fries – Todd Duffee typy na walkę

Obaj panowie po raz pierwszy spotkali się ze sobą 9 lat temu podczas gali UFC 155. Wtedy lepszy był Todd Duffee, który celnymi ciosami w stójce znokautował aktualnego mistrza KSW w wadze ciężkiej już w 1 rundzie. Przez ten czas sytuacja obu zawodników diametralnie się zmieniła. Duffee od 2012 roku i wygranej nad de Friesem zawalczył ledwie trzy razy.

W 2015 roku zawiesił karierę po porażce z Frankiem Mirem, jednak w 2019 roku postanowił wrócić do klatki na walkę z Jeffem Hughesem. Powrót był bardzo niefortunny, ponieważ już na początku pierwszej rundy Hughes przy rozerwaniu klinczu wsadził kciuk w oko Duffeego, który po konsultacji z lekarzem, nie był w stanie kontynuować pojedynku. Rewanżowy bój z de Friesem, będzie dla Amerykanina pierwszym występem od tamtej kontuzji.

Kariera de Friesa potoczyła się kompletnie inaczej. Po rozwiązaniu kontraktu z UFC Anglik tułał się po różnych organizacjach. Występował w Japonii, Anglii czy też Rosji, jednak jego występy kończyły się różnym skutkiem. W 2018 roku trafił do KSW, gdzie występuje nieprzerwanie do dzisiaj, a co najważniejsze – przez ten czas nie znalazł jeszcze pogromcy.

Próbowało 8 rywali w tym Michał Andryszak, Tomasz Narkun, Michał Kita czy też Darko Stosic. Żadnemu z nich nie udało się tak naprawdę nawiązać nawet wyrównanej walki z de Friesem. Jedynym, który zbliżył się do mistrza był Brazylijczyk Luis Henrique, który przegrał z Anglikiem niejednogłośną decyzją sędziów.

Phillip de Fries – Todd Duffee kursy bukmacherskie

Teoretycznie wszystko wskazuje na łatwe zwycięstwo de Friesa, jednak naszym zdaniem, aż tak prosto Anglikowi nie będzie. Mistrz może mieć w głowie pierwszą potyczkę, kiedy to Duffee już w pierwszej rundzie posłał go na deski celnymi uderzeniami i wyjść do walki bardziej ostrożnym. A to może spowodować, że walka potrwa dłużej niż jedną, a może nawet dwie rundy. My pozostańmy przy opcji, że zawodnicy wyjdą przynajmniej do 2 rundy. Kurs na takie zdarzenie to 1.65.

💡 Nasz typ: Walka potrwa powyżej 1.5 rundy | kurs 1.9

Porównanie zawodników

Phillip de Fries – Todd Duffee
WIEK: 37 – 29
WZROST: 193 cm – 190 cm
WAGA: 120 kg – 109 kg
ZASIĘG: 201 cm – 198 cm
REKORD: 22-6-09-3-0 (1NC)
FORMA: WWWWWWWWLNC
OSTATNIA WALKA: 10.09.2022 – R. Prasel (wygrana, 1 runda, poddanie) – 14.09.2019 – J. Hughes (bez rozstrzygnięcia, 1 runda, zderzenie głowami)

Arkadiusz Wrzosek – Tomas Mozny typy na walkę

To kolejny rewanż na gali KSW 79. Arkadiusz Wrzosek i Tomas Mozny walczyli ze sobą w 2015 roku w kick-boxingu podczas gali w Warszawie. Wtedy górą był Słowak, który wygrał przez decyzję sędziów.

Teraz obaj panowie staną do rewanżu, jednak tym razem w formule MMA. Wrzosek jak i Mozny mają małe doświadczenie w mieszanych sztukach walki. Polak ma za sobą jedną walkę w tej formule, którą stoczył podczas KSW 73 w Warszawie. Tam po epickim boju pokonał w 3. rundzie przez TKO innego kickboksera – Tomasza Sararę.

Walka miała pełno zwrotów akcji, Wrzosek w pierwszej rundzie padł na deski po ciosie Sarary, który był blisko skończenia pojedynku. Sarara nie dobił swojego rywala i mocno się zmęczył, co odbiło się jego dyspozycją w kolejnych rundach. Wrzosek z czasem przejmował inicjatywę i w trzeciej rundzie zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Tomas Mozny w MMA mierzył się tylko z Polakami – ze zmiennym skutkiem. W debiucie przegrał przez dyskwalifikację z Hubertem Lechem. Jednak w drugim pojedynku pokazał się z dużo lepszej strony i pokonał przez TKO w drugiej rundzie bardziej doświadczonego w klatce Kamila Mindę.

Polak dominował w parterze Moznego, a w stójce trafił mocnym uderzeniem, które ścięło z nóg Słowaka. Minda nie potrafił jednak dokończyć swojego rywala, co dało wydźwięk w drugiej rundzie, kiedy to podopieczny Mirosława Oknińskiego miał problemy kondycyjne. Wykorzystał to Mozny, który zasypał Mindę gradem ciosów i zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Arkadiusz Wrzosek – Tomas Mozny kursy bukmacherskie

Patrząc na dotychczasowe pojedynki obu panów i zdobyte doświadczenie w MMA, można wnioskować, że obaj poszukają w tej walce nokautu. Jednak ich poziom sportowy może być całkiem zbliżony, co może wydłużyć walkę, a może nawet doprowadzic do decyzji sędziowskiej. Według nas zawodnicy przewalczą pełne 15 minut, a ręka Arkadiusza Wrzoska powędruje w górę. Kurs w przypadku wygranej Polaka przez decyzję to 3.25.

💡 Nasz typ: Wrzosek wygra przez decyzję  | kurs 3.25

Porównanie zawodników

Arkadiusz Wrzosek – Tomas Mozny
WIEK: 30 – 31
WZROST: 201 cm – 202 cm
WAGA: 110 kg – 120 kg
ZASIĘG: 210 cm – 201 cm
REKORD: 1-0-01-1-0
FORMA: WLW
OSTATNIA WALKA: 20.08.2022 – T. Sarara (wygrana, 3 runda, TKO) – 08.10.2022 – K. Minda (wygrana, 2 runda, KO)

Daniel Omielańczuk – Michał Kita typy na walkę

Ta walka powinna rozgrzać wszystkich polskich kibiców MMA, ponieważ na przeciwko siebie staną dwie legendy wagi ciężkiej – Daniel Omielańczuk i Michał Kita. Obaj zawodnicy toczyli w swojej karierze niezwykle twarde i zacięte boje. Wiele z nich kończyło się przed czasem, co od razu może nam zwiastować, że któryś z zawodników będzie szukał w tej walce nokautu.

Wydaje się, że bardziej zdeterminowany do skończenia walki przed czasem będzie 42-letni Kita, który wziął walkę z Omielańczukiem na 10 dni przed galą i zastąpił Czecha Viktora Pestę. Polak w swoich walkach miewał problemy z kondycją. Łącząc to z krótkim okresem przygotowań łatwo wywnioskować, że wiele oddechu w płucach Kita mieć nie będzie i pod tym kątem lepiej powininen prezentować się Omielańczuk.

Problemy kondycyjne Michała Kity można było zauważyć m.in. w dwóch przegranych walkach z Darko Stosicem oraz przedostatnim pojedynku z Ricardo Praselem. Każda z tych walk kończyła się porażką przed czasem 42-latka, tyle że we wcześniejszych minutach tych walk, Kita prezentował się naprawdę dobrze, przeważając nad swoimi rywalami – przede wszystkim w stójce. Niestety Polak za każdym razem po dobrym rozpoczęciu opadał z sił i był dobijany ciosami przez swoich rywali.

Z kolei Omielańczuk to zawodnik, który ostatnich czterech pojedynków nie może zaliczyć do udanych. Najpierw pożegnał się z federacją ACA dwoma porażkami, a potem na przywitanie z federacją KSW poległ w starciu z późniejszym pogromcą Kity, czyli Brazylijczykiem Praselem.

Daniel Omielańczuk – Michał Kita kursy bukmacherskie

Polak swój ostatni pojedynek wygrał i zaliczył premierowe zwycięstwo dla KSW, jednak decyzja sędziowska w walce z Michalem Martinkiem wzbudziła bardzo wiele kontrowersji. Ogrom ekspertów i obserwatorów MMA punktowało te walkę dla Martinka, jednak sędziowie widzieli w tej walce przewagę Omielańczuka, któremu przyznali niejednogłośną decyzję.

Jaki przebieg może mieć walka Omielańczuk – Kita? Niewielkim faworytem bukmacherów jest Omielańczuk (1.65) i według nas to właśnie on wygra ze starszym o dwa lata Kitą. Co więcej, zdoła to zrobić przed czasem. Kurs na takie zdarzenie to 1.75.

💡 Nasz typ: Omielańczuk wygra przed czasem | kurs 1.8

Porównanie zawodników

Daniel Omielańczuk – Michał Kita
WIEK: 40 – 42
WZROST: 183 cm – 186 cm
WAGA: 115 kg – 102 kg
ZASIĘG: 189 cm – 196 cm
REKORD: 26-13-1, 1 NC21-15-1
FORMA: WLLLWLLWLL
OSTATNIA WALKA: 14.10.2022 – M. Martinek (wygrana, niejednogłośna decyzja) – 10.09.2022 – D. Stosić (przegrana, 2 runda, KO)

O gali XTB KSW 79

Gala XTB KSW 79 odbędzie się 25 lutego w Libercu o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.