KSW 80: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW po krótkiej wycieczce do Czech wraca na polską ziemię. 17 marca największa organizacja MMA w Europie zawita do Lubina, gdzie w walce wieczoru o tymczasowy pas wagi piórkowej zmierzą się Robert Ruchała i Lom Ali Eskiev. Oprócz nich w oktagonie pojawią się m.in. Tom Breese, który zawalczy z Bartoszem Leśko czy też Michał Michalski, na przeciwko którego stanie Erikas Golubovskis.

👉 KSW 80 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 17 marca 2023 (piątek)
📌 Gdzie? Lubin
🥊 Walka wieczoru: Robert Ruchała – Lom Ali Eskiev
📋 Ile pojedynków? 10 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Robert Ruchała, Tom Breese, Michał Michalski
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 80

W przeciwieństwie do wcześniejszej gali w Libercu, gdzie doszło do 9 pojedynków, podczas KSW 80 w Lubinie kibice zobaczą 10 walk, w tym jedną o tymczasowy pas kategorii piórkowej. O zdobycie trofeum w głównej walce wieczoru powalczą polski prospekt z nieskazitelnym rekordem 8-0-0 czyli Robert Ruchała oraz silny, groźny a przy tym efektownie walczący Lom Ali Eskiev. Niemiec wszedł do karty walk pod koniec lutego, kiedy to okazało się, że niezdolny do walki z Ruchałą jest jego pierwotny przeciwnik, a dokładnie Dawid Śmiełowski.

Patrząc na umiejętności, doświadczenie, a przede wszystkim ostatnie występy obu panów, bukmacherzy jako minimalnego faworyta wskazali Polaka (1.80). Znając jednak potencjał Ruchały i Eskieva, można być przekonanym, że będzie to niezwykle wyrównane starcie. Kto przechyli szalę na swoją korzyść?

W klatce KSW pojawi się również Tom Breese, który w ostatniej walce zaliczył nokaut z rąk Pawła Pawlaka. Przeciwnikiem Anglika będzie wracający do kategorii średniej Bartosz Leśko, który swój ostatni pojedynek stoczył w wadze półciężkiej, gdzie po twardym boju pokonał innego bohatera KSW 80 – Damiana Piwowarczyka. Faworytem jest bardziej doświadczony Breese (1.45). Underdogiem w tym pojedynku jest Leśko, a kurs na jego wygraną to 2.55.

📊 Kursy na KSW 80 w Lubinie:

  • Emilia Czerwińska (1.25) – Yasmina Guimaraes (3.55)
  • Damian Piwowarczyk (1.4) – Bartłomiej Gładkowicz (2.7)
  • Mateusz Janur (1.35) – Andi Vrtacic (2.95)
  • Wojciech Kazieczko (1.35) – Danu Tarchila (2.95)
  • Kacper Koziorzębski (1.45) – Borys Borkowski (2.55)
  • Kamil Szkaradek (1.23) – Patryk Chrobak (3.7)
  • Michał Michalski (1.35) – Erikas Golubovskis (2.95)
  • Oumar Sy (1.28) – Henrique Da Silva (3.35)
  • Tom Breese (1.45) – Bartosz Leśko (2.55)
  • Robert Ruchała (1.8) – Lom Ali Eskiev (1.9)

KSW 80 kursy bukmacherskie

Karta walk KSW 80 składa się z wielu wyrównanych pojedynków, co ma swoje odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich. Dowodem na to jest fakt, że kurs na największego faworyta tej gali, czyli Kamila Szkaradka wynosi 1.24. Minimalnie wyższy kurs ma Emilia Czerwińska (1.29), której przeciwniczką będzie Yasmina Guimaraes (3.55). Pozostałe walki to jeszcze mniejsze różnice, co pokazują kursy bukmacherów, które przygotował Fuksiarz.pl.

Co na pewno rzuca się w oczy to praktycznie identyczne kursy w walce Ruchała – Eskiev. Bukmacherzy w swoich kursach oddali to, o czym mówią od momentu ogłoszenia pojedynku eksperci MMA, czyli że kibiców czeka niezwykle wyrównany bój i przed jego starciem bardzo trudno wskazać wyraźnego faworyta. Według Fuksiarza, minimalną przewagę powinien mieć Robert Ruchała (1.8).

Nokaut będzie wisiał w powietrzu w jedynej walce na gali KSW 80, podczas której nie wystąpi żaden Polak. Oumar Sy i Henrique Da Silva powinni zapewnić kibicom solidne emocje, ponieważ obaj mają czym uderzyć, co pokazywali już wielokrotnie. Faworytem jest Oumar Sy (1.28), jednak w tym pojedynku proponowalibyśmy postawienie na skończenie któregoś z zawodników przed czasem, ponieważ i jeden i drugi przy chwilowej utracie koncentracji mogą obudzić się dopiero w szatni po walce.

👊 Zakłady na KSW 80

Podczas KSW 80 zakłady dodatkowe w postaci ilości przewalczonych rund czy też sposobu zakończenia walki mogą być niezwykle przydatne. Same kursy 1/2 w niektórych przypadkach są ciekawe, jednak propozycji poza tą podstawową opcją jest jeszcze wiele.

Z pełną gamą możliwosci przychodzi m.in. walka Tom Breese – Bartosz Leśko. Można mieć wrażenie, że Polak w zestawieniu z Anglikiem jest traktowany jako underdog trochę niesłusznie. Ostatnie zwycięstwo nad Piwowarczykiem w wadze półciężkiej, czyli wyższej niż normalnie bije się Leśko pokazało, że pod kątem siły fizycznej i umiejętności kontroli walki w parterze Polak jest na wysokim poziomie. A te elementy mogą determinować przebieg walki z Breesem, co może również spowodować, że pojedynek zostanie rozegrany na pełnym dystansie. Kurs 2.65 na takie zdarzenie brzmi całkiem zachęcająco.

Bukmacherzy nie spodziewają się szybkiego skończenia w walce Oumar Sy – Henrique Da Silva. Według nas, warto bliżej przyjrzeć się temu pojedynkowi, ponieważ czujemy podskórnie, że właśnie tam może się szykować potężny nokaut. I to może już w pierwszej rundzie. Kurs w takim przypadku to 2.65.

Obstawianie KSW 80

Robert Ruchała – Lom Ali Eskiev typy na walkę

Początkowo z Robertem Ruchałą miał zmierzyć się inny niepokonany zawodnik, Dawid Śmiełowski. Niestety z pojedynku na KSW 80 wykluczyła go kontuzja. Dlatego też organizacja musiała szukać solidnego zastępstwa do walki o tymczasowy pas kategorii piórkowej. To zadanie się udało i w miejsce Śmiełowskiego pojawił sie Lom Ali Eskiev.

Niemiec czeczeńskiego pochodzenia występuję w KSW od lipca 2021 roku, kiedy to w debiucie dla polskiej organizacji pokonał przez poddanie Gilbera Ordoneza. Od tego momentu Eskiev jeszcze trzykrotnie pojawiał się w klatce. Łącznie w organizacji zaliczył 3 wygrane i 1 przegraną, która przyszła podczas jego ostatniego występu. Lepszy od Eskieva okazał się Daniel Rutkowski, który pokonał go niejednogłośną decyzją na dystansie 3 rund.

Robert Ruchała to jeden z największych talentów organizacji KSW. Polak w dotychczasowych 8 swoich walkach nie zaznał porażki, a na rozkładzie ma naprawdę porządne nazwiska. Wystarczy przypomnieć znakomity bój z innym młodym prospektem Patrykiem Kaczmarczykiem, czy też ten ostatni, kiedy to Ruchała pokonał na punkty Damiana Stasiaka, byłego zawodnika UFC, z którym mierzył się również Eskiev. Obaj walki ze Stasiakiem wygrali, różnica jest tylko w decyzji sędziów. Ruchała wygrał niejednogłośnie, natomiast Eskiev – jednogłośnie.

Robert Ruchała – Lom Ali Eskiev kursy bukmacherskie

Patrząc na potencjał obu panów, wyrównane kursy bukmacherskie w tym zestawieniu nie mogą dziwić. I jeden i drugi mają argumenty do tego, aby zdobyć tymczasowy pas KSW kategorii piórkowej. Rzeczy, które przemawiają za Ruchałą (1.8) to na pewno warunki fizyczne (wzrost i zasięg na korzyść Polaka) oraz ostatni pojedynek, który wygrał. Z kolei Eskiev (1.9) jest świetny w wywieraniu ciągłej presji na rywala, jest niebezpieczny jeżeli chodzi o dociskanie do siatki czy też krótkie ciosy w klinczu. Jedyna rysa to jego ostatni pojedynek i porażka z Danielem Rutkowskim, która mogła zabrać trochę pewności siebie.

💡 Nasz typ: Robert Ruchała przez decyzję (3.25)

Porównanie zawodników

Robert Ruchała – Lom Ali Eskiev
WIEK: 24 – 30
WZROST: 179 cm – 170 cm
WAGA: 66,3 kg – 66,3 kg
ZASIĘG: 184 cm – 170 cm
REKORD: 8-0-020-6-0 (1NC)
FORMA: WWWWW – LWWWW

OSTATNIA WALKA: 14.10.2022 – D. Stasiak (wygrana, niejednogłośna decyzja) – 14.09.2022 – D. Rutkowski (porażka, niejednogłośna decyzja)

Tom Breese – Bartosz Leśko typy na walkę

Pojedynek Tom Breese – Bartosz Leśko może być tą walką, gdzie faworyt bukmacherów okaże się słabszy od underdoga. Anglik ma już za sobą bogatą karierę w MMA. Stoczył 8 walk w UFC i zakończył swoją przygodę z bilansem 5 wygranych i 3 porażek. Żeby zdefiniować go jako zawodnika, wystarczy przypomnieć walkę z 2016 roku, kiedy to po wyrównanym boju musiał uznać wyższość jednego z czołowych fighterów kategorii półciężkiej, czyli Seana Stricklanda.

W klatce KSW Breese zadebiutował 10 września 2022 roku, kiedy to pokonał przez duszenie gilotyną Damiana Janikowskiego. Po walce Polak miał ogromne pretensje, głównie do sędziego walki, który w jego opinii przedwcześnie przerwał pojedynek. Dwa miesiące później Anglik ponownie wszedł do oktagonu i zmierzył się z innym Polakiem, Pawłem Pawlakiem. Tutaj pojedynek skończył się już w pierwszej rundzie, jednak przegrany w tej walce Breese nie mógł pogodzić się z porażką, ponieważ uważał, że łokieć, który go znokautował został nielegalnie zadany w tył głowy.

Bartosz Leśko ma za sobą dopiero jedną walkę w federacji KSW, i to nie w swojej naturalnej wadze. W maju 2022 roku został zestawiony ze sporą nadzieją wagi półciężkiej, czyli Damianem Piwowarczykiem. Leśko w tej walce był uznawany za underdoga, jednak jego umiejętności zapaśnicze i parterowe pomogły mu wyciągnąć walkę na pełen dystans i pokonać jednogłośnie Piwowarczyka, co uznano za sporą niespodziankę.

Patrząc jednak na wcześniejsze pojedynki Leśki, trudno nie mieć wrażenia, że stawianie go w roli underdoga podczas KSW 70 wynikało głównie z jego nienaturalnej wagi. Wcześniej Polak toczył trudne i wygrane boje na galach ACA, gdzie jego jedynym pogromcą był Husein Kushagov. Z rosyjskiej federacji Leśko odchodził mając bilans 2-1. Wcześniej walczył dla innej polskiej organizacji, czyli FEN, gdzie wygrał 5 walk, raz zremisował, a raz przegrał. Jego jedynym pogromcą był Marcin Naruszczka.

Tom Breese – Bartosz Leśko kursy bukmacherskie

Faworytem starcia jest bardziej doświadczony Breese (1.45). Śledząc dokładnie jego ostatnie pojedynki, widać wyraźnie, że nie jest to ten sam Anglik, jakiego oglądaliśmy chociażby w klatce UFC. Walka z Janikowskim, przynajmniej w pierwszej rundzie nie przebiegało pod jego dyktando. W walce z Pawlakiem tak naprawdę nie mogliśmy zobaczyć pełnej gamy umiejętności jaką posiada Breese. Inaczej wygląda sytuacją z Bartoszem Leśko (2.55), który w ostatniej walce zaprezentował się z dobrej strony. Pokazał, że ciągle jest w fazie rozwoju i z każdą walką powinien prezentować się lepiej. Dlatego mamy przeczucie, że Leśko, podobnie jak w walce z Piwowarczykiem, pokusi się o niespodziankę.

💡 Nasz typ: Bartosz Leśko przez decyzję (6.0)

Porównanie zawodników

Tom Breese – Bartosz Leśko
WIEK: 31 – 26
WZROST: 191 cm – 189 cm
WAGA: 84 kg – 84 kg
ZASIĘG: 187 cm – 200 cm
REKORD: 15-4-012-2-2
FORMA: LWWLWWLWWW
OSTATNIA WALKA: 12.11.2022 – P. Pawlak (porażka, 1 runda, TKO) – 28.05.2022 – D. Piwowarczyk (wygrana, jednogłośna decyzja)

O gali XTB KSW 80

Gala XTB KSW 80 odbędzie się 17 marca w Lubinie o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.