KSW 81: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW debiutuje w kolejnym polskim mieście. 81 gala największej organizacji w Polsce odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Walką wieczoru gali XTB KSW 81 będzie pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem. Oprócz obu panów w klatce zaprezentują się m.in. Tomasz Sarara czy też Marcin Krakowiak.

👉 KSW 81 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 22 kwietnia 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Tomaszów Mazowiecki
🥊 Walka wieczoru: Adrian Bartosiński – Artur Szczepaniak
📋 Ile pojedynków? 10 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Adrian Bartosiński, Tomasz Sarara, Marcin Krakowiak
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 81

Najważniejszy pojedynek na gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim to starcie o pas wagi półśredniej, w którym rękawice skrzyżują niepokonany w zawodowym MMA Adrian Bartosiński oraz mający serię 5 zwycięstw z rzędu Artur Szczepaniak. Obaj po raz ostatni w klatce pojawili się 12 listopada podczas KSW 76. Bartosiński jak i Szczepaniak zakończyli wtedy swoje walki w pierwszej rundzie. Pierwszy z nich znokautował Krystiana Kaszubowskiego, natomiast drugi efektownym kopnięciem powalił na ziemię Briana Hooia, dobijając go jeszcze kilkoma soczystymi ciosami w parterze.

Adrian Bartosiński jak i Artur Szczepaniak to zawodnicy, którzy są znani z efektownych skończeń swoich walk. Bardziej wszechstronny wydaje się Szczepaniak, który jest bardzo groźny w parterze, gdzie potrafi znaleźć poddanie. Bartosiński to niezwykle silny zawodnik, obdarzony nokautującym ciosem, co udowadnia jego stosunek nokautów do wygranych walk (10 nokautów i 1 poddanie na 12 walk). Faworytem jest popularny „Bartos” (1.25), aczkolwiek jego rywal (3.55) na pewno będzie niezwykle groźny na przestrzeni 5 rund.

Kolejną walkę w KSW 81 stoczy Tomasz Sarara, który dał już się poznać kibicom z niezwykle krwawych i heroicznych pojedynków. Jego przeciwnikiem będzie znakomity kickbokser Erol Zimmerman, dla którego to będzie drugi występ w klatce MMA. Bukmacherzy typują na Polaka (1.3), który wydaje się być bardziej na bieżąco z tajnikami mieszanych sztuk walki niż jego rywal, który ostatni raz w oktagonie pojawił się… 15 lat temu. Z tego też względu wskazania na Tomasza Sararę jako faworyta wydają się słuszne.

📊 Kursy na KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim:

  • 77.1 kg.: Adrian Bartosiński (1.25) vs. Artur Szczepaniak (3.45)
  • 120.2 kg.: Tomasz Sarara (1.3) vs. Errol Zimmerman (3.2)
  • 77.1 kg.: Marcin Krakowiak (1.6) vs. Henry Fadipe (2.15)
  • 77.1 kg.: Igor Michaliszyn (1.4) vs. Krystian Bielski (2.7)
  • 56.7 kg.: Karolina Owczarz (1.65) vs. Adrianna Kreft (2.1)
  • 61.2 kg.: Patryk Surdyn (2.8) vs. Werlleson Martins (1.38)
  • 52.2 kg.: Sofiia Bagishvili (2.55) vs. Maria Silva (1.45)
  • 120.2 kg.: Kamil Gawryjołek (1.35) vs. Oļegs Jemeļjanovs (2.95)
  • 120.2 kg.: Filip Stawowy (1.8) vs. Marek Samociuk (1.9)
  • 65.8 kg.: Jonatan Kujawa (1.95) vs. Josef Štummer (1.75)

KSW 81 kursy bukmacherskie

Na karcie walk KSW 81 znajduje się sporo wyrównanych pojedynków, dlatego też bliskie kursy bukmacherskie nie mogą dziwić. Bardzo równo rozkładają się szanse Filipa Stawowego (1.8) w starciu z pogromcą m.in. Izu Ugonoha, Markiem Samociukiem (1.9). Niewielkim faworytem w starciu otwierającym galę KSW 81 jest Josef Stummer (1.75) lecz jego rywal – Jonatan Kujawa (1.95) wydaje się być zawodnikiem na podobnym poziomie, więc takie kursy nie są zaskoczeniem. Ciekawie zapowiada się również pojedynek kobiet pomiędzy Karoliną Owczarz (1.65) a Adrianną Kreft (2.05).

Ciężkie grzmoty mogą być w walce Marcin KrakowiakHenry Fadipe, gdzie kursy również są bliskie. Ciekawym rozwiązaniem w tej walce będzie na pewno skończenie któregoś z zawodników przed czasem. Wygrana Fadipe w taki sposób to kurs 3 (Krakowiak 1.75).

Warto spojrzeć również na pojedynek Werlleson MartinsPatryk Surdyn. W tej walce wiele znaków wskazuje na to, że pójdzie ona na pełen dystans. Jednak Martins to bardzo groźny zawodnik, co zaprezentował już w walkach z Sebastianem Przybyszem i Pawłem Polityło. Dlatego też kurs na wygraną Brazylijczyka przed czasem wydaje się całkiem ciekawy (2.15)

👊 Zakłady na KSW 81

Oprócz podstawowych opcji zakładów takich jak 1X2 czy też koniec walki przed czasem, Fuksiarz przygotował na KSW 81 jeszcze inne możliwości. Walka Adriana Bartosińskiego z Arturem Szczepaniakiem teoretycznie może potrwać 5 rund. Jednak wydaje się nam, że style obu zawodników, a przede wszystkim „Bartosa” są na tyle ofensywne, że pojedynek zakończy się przed czasem. Dla odważnych są zakłady na zakończenie w poszczególnych rundach. Bartosiński w drugiej odsłonie skończy walkę? Kurs 6 brzmi kusząco.

Bezpieczniejszą opcją będzie postawienie na ilość rund w danej walce. Zostając przy tezie, że bój nie będzie trwał 25 minut, ciekawym rozwiązaniem będzie zakład (-3.5 rundy). Kurs na takie zdarzenie to 1.55.

Pojedynek przed czasem może się też skończyć w przypadku Tomasza Sarary i Erola Zimmermana. Brak wielkiego doświadczenia w MMA obu zawodników może spowodować chęć bicia się w stójce. Jednak mamy wrażenie, że Sarara będzie chciał pokazać trochę umiejętności parterowych, albo przynajmniej spróbować utrzymać rywala na ziemi. Przez dwie rundy Polak powinien zdążyć rozpracować Zimmermana. Kurs za zakład (-2.5 rundy) to 1.52.

Obstawianie KSW 81

Adrian Bartosiński – Artur Szczepaniak typy na walkę

Pojedynek Adrian BartosińskiArtur Szczepaniak w pełni zasłużenie nosi miano walki wieczoru. Obaj zawodnicy są obecnie w znakomitej dyspozycji, co pokazują serie zwycięstw. Bartosiński w swojej karierze nie zaznał jeszcze porażki, natomiast Szczepaniak ma na swoim koncie tylko jedną porażkę, którą poniósł w Belgii podczas gali SFC 14, gdzie poddał go w 3. rundzie bardzo mocny Francuz – Benoit St. Denis, który aktualnie walczy w UFC. Oprócz tego zawodnik trenujący i mieszkający w belgijskim Genk notował same zwycięstwa, ostatnio nokautując Briana Hooia, czy też poddając Jivko Stoimenova czy też Waltera Gahadze.

Bartosiński to bardzo skrupulatnie prowadzona nowa gwiazda KSW. Przygodę z organizacją rozpoczął od programu „Tylko Jeden„, w którym razem z innymi zawodnikami walczył o kontrakt dla największej organizacji w Polsce. „Bartos” doszedł do finału, jednak przez kontuzję nie mógł zawalczyć w decydującym pojedynku z Tomaszem Romanowskim. W jego miejsce wskoczył inny bohater gali w Tomaszowie Mazowieckim, czyli Marcin Krakowiak. Włodarze KSW zdecydowali się jednak dać Bartosińskiemu szansę i pomimo braku wygranej w finale, podpisali kontrakt z nim kontrakt. Jak widać, była to świetna decyzja, bo zawodnik odpłaca się federacji efektownymi walkami i nokautami, czym pokazuje, że należy do czołówki wagi półśredniej w Europie.

Adrian Bartosiński – Artur Szczepaniak kursy bukmacherskie

Bukmacherzy widzą zdecydowanego faworyta w niepokonanym Adrianie Bartosińskim, którego kurs na wygraną (1.25) jest najniższym na całej karcie. Trudno jednak deprecjonować Artura Szczepaniaka, ponieważ w dotychczasowych pojedynkach również potrafił wygrywać efektownie, czym bardzo nie ustępuje swojemu rywalowi. Patrząc na gabaryty i siłę, przewaga będzie po stronie Bartosińskiego i to może zaważyć na końcowym wyniku. W pewnym momencie Szczepaniak może po prostu nie wytrzymać naporu ciągle nacierającego rywala, co może doprowadzić do skończenia przed czasem.

💡 Nasz typ: Adrian Bartosiński przed czasem (1.45)

Porównanie zawodników

Adrian Bartosiński – Artur Szczepaniak
WIEK: 27 – 26
WZROST: 181 cm – 180 cm
WAGA: 77,1 kg – 77,1 kg
ZASIĘG: 182 cm – 187 cm
REKORD: 12-0-09-1-0
FORMA: WWWWWWWWWW

OSTATNIA WALKA: 12.11.2022 – K. Kaszubowski (wygrana, TKO – 1 runda) – 12.11.2022 – B. Hooi (wygrana, KO – 1 runda)

Tomasz Sarara – Erol Zimmerman typy na walkę

Historia obu panów w MMA nie jest zbyt długa, ponieważ obejmuje ledwie trzy walki. W przypadku Tomasza Sarary są to jednak dwa niezwykle ciężkie i wyniszczające pojedynki z Filipem Bradaricem i Arkadiuszem Wrzoskiem. Pierwszy z nich to męczarnie Polaka w parterze z bardziej doświadczonym rywalem, który bawił się z Sararą mając go praktycznie cały czas w dosiadzie lub półdosiadzie. Tak wyglądały dwie rundy, jednak hart ducha i kondycja Sarary finalnie przeważyły, ponieważ w 3 rundzie Bradaricowi komplenie zabrakło tlenu, co skrzętnie wykorzystał Sarara, wykończając swojego rywala ciosami w parterze.

Pojedynek Wrzosek-Sarara na warszawskim Torwarze podczas gali KSW 73 to jedna z najlepszych i najbardziej emocjonujących walk 2022 roku w polskich sztukach walki. W pierwszej rundzie wydawało się, że po czystym trafieniu Sarary w szczękę Wrzoska, krakowianin dokończy dzieła zniszczenia. Stało się inaczej, faworyt warszawskiej publicznosći wstał z desek i zaczął odmieniać losy pojedynku, co zaoowocowało TKO w 3 rundzie.

Jedyna walka Erola Zimmermana trwała niecałą minutę i skończyła się dźwignią na stopę ze strony weterana Ikuhiso Minowy, po czym kickbokser z Holandii musiał odklepać z krzykiem. Oprócz tego należy jednak pamiętać, że Zimmerman to przede wszystkim stójkowicz o znakomitych umiejętnościach kickbokserskich, który przez lata święcił triumfy w największych organizacjach świata.

Na przywitanie z KSW Holender zmierzył się w formule K-1 z Marcinem Różalskim. Polak wyniszczony kontuzjami momentami próbował nawiązać wyrównany bój z Zimmermanem, jednak zdrowia wystarczyło mu tylko do drugiej rundy. Wtedy do końcowego ataku przeszedł Erol Zimmerman, który wygrał te walkę przed czasem.

Tomasz Sarara – Erol Zimmerman kursy bukmacherskie

Faworyt w postaci Tomasza Sarary (1.3) nie może dziwić. Może jego rywale w MMA nie byli wybitni, jednak sam hart ducha i jego umiejętność przetrzymania kryzysów pomogły mu wyjść z opresji. To nieocenione doświadczenie w MMA, którego nie posiadł w swojej karierze Erol Zimmerman, ponieważ jedyna walka w tej formule trwała niecałą minutę. Jest opcja, że zawodnicy z racji szacunku do własnych umiejętności stójkowych spróbują się zmierzyć tylko w tej płasczyźnie, bez prób przenoszenia walk do parteru, jednak Tomasz Sarara, który w ostatnim czasie trochę poprawił tę płaszczyznę, powinien sprawdzić to, czego nauczył się podczas treningów. Według nas, Polak w pewnym momencie walki znajdzie się z góry i klasycznym ground & puond rozbije bezbronnego Erola Zimmermana.

💡 Nasz typ: Tomasz Sarara przed czasem (1.45)

Porównanie zawodników

Tomasz Sarara – Erol Zimmerman
WIEK: 37 – 36
WZROST: 187 cm – 191 cm
WAGA: 105 kg – 110 kg
ZASIĘG: 192 cm – 204 cm
REKORD: 1-1-00-1-0 
FORMA: LW – L

OSTATNIA WALKA (MMA): 20.08.2022 – A. Wrzosek (porażka, TKO – 3 runda) – 31.12.2008 – I. Minowa (porażka, poddanie – 1 runda)

Marcin Krakowiak – Henry Fadipe typy na walkę

Marcin Krakowiak to kolejny po Adrianie Bartosińskim bohater programu „Tylko Jeden”. Krakowiak przegrał w półfinale z Tomaszem Romanowskim, jednak wskutek kontuzji Bartosińskiego, wskoczył on w jego miejsce i ponownie przegrał decyzją z zawodnikiem ze Szczecina. Bardzo dobre występy poskutkowały umową z KSW. Podczas dotychczasowej przygody z federacją, Krakowiak walczył trzy razy, dwukrotnie wygrywając. W ostatniej swojej walce dla Konfrontacji Sztuk Walk musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika, który pokonał go przez TKO w 3. rundzie. Jednak w każdej z tych walk Marcin Krakowiak pokazywał spory wachlarz umiejętności. Potrafił nokautować swoich rywali kopnięciami, ale jest również świetny w duszeniu swoich rywali, ponieważ odesłał do snu swoich 6 rywali.

Henry Fadipe to reprezentujący Irlandię zawodnik, który podobnie jak Krakowiak jest znany ze swojej wszechstronności. W swoich walkach przeważnie nie daje się wykazać sędziom. Na 23 pojedynki tylko raz Fadipe wytrwał cały dystans. Przegrał w 2014 roku na gali EFC w RPA z Adamem Speechlym. Fadipe ma za sobą 4-letnią przerwę od klatki, na którą zdecydował się po porażce z Ionem Pascu na gali BAMMA, kiedy to rywal zafundował mu potężny nokaut, po którym Henry Fadipe długo nie wstawał z ziemi.

Urodzony w Nigerii fighter wrócił w 2021 roku i od tego momentu nie zaznał goryczy porażki. 4 wygrane, w tym na rozkładzie dwóch Polaków. Najpierw nokaut na Łukaszu Stanku podczas MMA Attack 4, a potem w debiucie w federacji KSW poddał poprzez pierwszy w historii federacji peruwiański krawat Alberta Odzimkowskiego.

Marcin Krakowiak – Henry Fadipe kursy bukmacherskie

Pomimo serii czterech wygranych Henry Fadipe nie jest faworytem pojedynku, jednak kursy bukmacherskie w tej walce są dosyć zbliżone (Krakowiak – 1.65, Fadipe – 2.1).  Patrząc na ilość skończeń w walkach obu panów można być przekonanym, że w tej walce nie będzie decyzji sędziowskiej (1.3). Sama statystyka walk Fadipe i Krakowiaka (38 walk – 4 walki zakończyły się decyzją) pokazuje, że trudno to myśleć o innym scenariuszu. Wydaje nam się, że walka skończy się przed czasem, ale jedną rundę zobaczymy. A nawet więcej niż rundę.

💡 Nasz typ: walka potrwa powyżej 1.5 rundy (1.45)

Porównanie zawodników

Marcin Krakowiak – Henry Fadipe
WIEK: 29 – 30
WZROST: 181 cm – 188 cm
WAGA: 77,1 kg – 77,1 kg
ZASIĘG: 183 cm – 196 cm
REKORD: 11-4-013-9-1 
FORMA: LWWWL – WWWWL

OSTATNIA WALKA: 23.10.2021 – C. Kęsik (porażka, TKO – 3 runda) – 12.11.2022 – A. Odzimkowski (porażka, poddanie – 2 runda)

O gali XTB KSW 81

Gala XTB KSW 81 odbędzie się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.