KSW 82: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW wraca do stolicy żeby rozgrzać kibiców przed czerwcową galą na Stadionie Narodowym. 13 maja podczas KSW 82 w studiu w Warszawie w walce wieczoru wystąpią Brian Hooi i Andrzej Grzebyk. Oprócz nich w klatce najlepszej organizacji MMA w Europie pojawią się m.in. Sebastian Przybysz czy też Bogdan Gnidko i Rafał Kijańczuk.

👉 KSW 82 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 13 maja 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Warszawa
🥊 Walka wieczoru: Brian Hooi – Andrzej Grzebyk
📋 Ile pojedynków? 7 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Brian Hooi, Sebastian Przybysz, Bogdan Gnidko
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 82

Gala KSW 82 obfituje w wyrównane pojedynki. Jednym z nich będzie walka wieczoru, w której Brian Hooi spróbuje znokautować Andrzeja Grzebyka. Stójka Holendra sieje postrach. Hooi niejednokrotnie kładł spać swoich rywali. To będzie największy atut w pojedynku z Polakiem, jednak Grzebyk swoich uderzeń i kopnięć nie może się wstydzić, ponieważ podobnie jak jego przeciwnik, posyłał innych zawodników na deski. Ostatnie walki obu panów to dosyć pewne wygrane. Brian Hooi wygrał w 1 rundzie z Bułgarem Jivko Stoimenovem, natomiast Andrzej Grzebyk ciosem na wątrobe znokautował Brazylijczyka Otona Jasse.

W walce Brian HooiAndrzej Grzebyk trudno wskazać faworyta, jednak my typujemy wygraną Holendra (1.75). Grzebyk (1.95) w swoich ostatnich walkach coraz częściej dawał się trafiać, a Hooi zdecydowanie ma czym uderzyć. Polak nie da rady wytrzymać pełnych 3 rund. Jeżeli Polak miałby przechylić szalę na swoją korzyść, musiałby sprowadzić walkę do parteru, gdzie spróbowałby kontrolować rywala. Tam może pokusić się o wygraną decyzją. Kurs na takie zdarzenie to aż 5!

Ciężkie grzmoty będą latały na pewno w walce Bogdan GnidkoRafał Kijańczuk, ponieważ na przeciwko siebie staną dwaj zawodnicy, którzy nie lubią spędzać dużo czasu w klatce. Gnidko wszystkie 9 dotychczasowych walk kończył w 1 rundzie. Z kolei Kijańczuk na 17 pojedynków tylko trzykrotnie pozwolił sobie na walkę trwającą więcej niż 5 minut. Trudno sobie wyobrazić, że ta batalia będzie się toczyć pełne 3 rundy. Faworytem jest niepokonany Gnidko (1.55), jednak przy tak potężnej sile ciosu obu zawodników, nokautu trzeba się spodziewać z każdej ze stron.

📊 Kursy na KSW 82 w Warszawie:

  • 77.1 kg.: Brian Hooi (1.8) vs. Andrzej Grzebyk (1.9)
  • 61.2 kg.: Filip Macek (3.45) vs. Sebastian Przybysz (1.26)
  • 93 kg.: Bogdan Gnidko (1.45) vs. Rafał Kijańczuk (2.55)
  • 70.3 kg.: Donovan Desmae (2.7) vs. Raul Tutarauli (1.4)
  • 52.2 kg.: Aleksandra Toncheva (1.7) vs. Anita Bekus (2.05)
  • 70.3 kg.: Wilson Varela (2.2) vs. Gracjan Szadziński (1.6)
  • 78.9 kg.: Robert Maciejowski (1.75) vs. Wiktor Zalewski (1.95)

KSW 82 kursy bukmacherskie

Na karcie walk oprócz Briana Hooia, Andrzeja Grzebyka, Bogdana Gnidko i Rafała Kijańczuka znajduje się jeszcze sporo ciekawych nazwisk, które powinny dać kibicom dawkę ogromnych emocji. Jednym z bohaterów KSW 82 będzie Sebastian Przybysz, który wraca po utracie pasa mistrzowskiego, aby ponownie wejść na ścieżkę wygranych. Na jego drodze stanie 31-letni Filip Macek, sprowadzony do KSW z Oktagon MMA. Kurs na Przybysza wskazuje go jako sporego faworyta (1.28), jednak Macek (3.35) to trudny rywal, który potrafi zaskoczyć w każdej płasczyźnie, głównie w parterze. Tam jednak popularny „Sebinho” też czuje się dobrze, dlatego szykuje się nam ciekawa grapplerska rozgrywka.

Nokaut będzie wisiał w walce Gracjana Szadzińskiego z Wilsonem Varelą. Polak znany ze swojego agresywnego i nieustępliwego stylu będzie próbował trafić w półdystansie wyższego i posiadającego lepszy zasięg ramion Francuza, który na pewno będzie niewygodnym rywalem dla Szadzińskiego. Kursy bukmacherskie są wyrównane, jednak to Polak jest faworytem (1.6). Francuza szansę są oceniane trochę niżej (2.2).

👊 Zakłady na KSW 82

Fuksiarz przygotował na KSW 82 różne możliwości zakładów. W ofercie są nie tylko klasyczne 1X2, ale także rodzaje skończeń czy też ilość rund. Sporo ciekawych rozwiązań można znaleźć w walce Brian HooiAndrzej Grzebyk. Według nas jeżeli Holender miałby wygrać walkę, uda mu się to tylko kończąc bój przed czasem (2.05). Grzebyk myśląc o wygranej powinien wykorzystać swoje umiejętności zapaśnicze i parterowe, czym mógłby zdominować Hooia i pokonać go na pełnym dystansie. Kurs na wygraną Andrzeja Grzebyka przez decyzję to aż 5!

Walka Bogdan GnidkoRafał Kijańczuk to pojedynek, który ma potencjał by skraść show gali KSW 82 w Warszawie. Obaj zawodnicy lubią mocno uderzyć i można być praktycznie przekonanym, że ktoś wygra te walkę przed czasem. Faworytem jest Gnidko, jednak przy takiej sile ciosu nokaut może przylecieć z każdej strony. Dlatego my stawiamy na Polaka i jego wygraną. Kurs na zwycięstwo Kijańczuka przez KO/TKO/DSQ lub poddanie to 2.95.

Obstawianie KSW 82

Brian Hooi – Andrzej Grzebyk typy na walkę

Brian Hooi i Andrzej Grzebyk to zawodnicy, którzy wywodzą się z kibicowskiego środowiska. Holender kojarzony był z Feyenordem Rotterdam, natomiast Andrzej Grzebyk z rzeszowską Resovią. Obu nieobca jest twarda uliczna walka, jednak w ostatnich latach, więcej bójek na tych zasadach stoczył Hooi. Popularny „Hooiboi” do KSW przyszedł jako gwiazda King Of The Streets, czyli organizacji, w której walczy się na gołe pięści (możliwośc sprowadzeń i dobijania w parterze) w klimacie typowo ulicznym.

Do polskiej organizacji Holender przyniósł dokładnie to, z czego był znany w KOTS, czyli efektowny i agresywny styl walki, dążący do wykończenia swojego rywala przed czasem. Wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki Briana Hooia w KSW kończyły się w 1 rundzie. Dwukrotnie to on posyłał rywali na deski, kończąc przed czasem Michała Pietrzaka i Jivko Stoimenova. Jednak raz to on musiał uznać wyższość przeciwnika. Było to podczas KSW 76. Idealnym kopnięciem w głowe znokautował go późniejszy pretendent do pasa wagi półśredniej – Artur Szczepaniak.

Andrzej Grzebyk w swoim ostatnim pojedynku w KSW wreszcie dopisał wygraną do swojego konta. Po dwóch porażkach z Adrianem Bartosińskim i Tomaszem Romanowskim, rzeszowianin pokonał efektownym ciosem na wątrobę Otona Jasse. Grzebyk był szykowany na wielką gwiazdę polskiej organizacji, jednak złamana noga w pierwszej walce z Mariusem Zaromskisem zatrzymała jego karierę. Pojedynek z Hooiem będzie szansą na podskoczenie w rankingu wagi półśredniej i zbliżenie się do upragnionej walki o pas.

Brian Hooi – Andrzej Grzebyk kursy bukmacherskie

Według bukmacherów faworyt w walce Brian HooiAndrzej Grzebyk jest minimalny. Lekkie wskazanie idzie w stronę Holendra (1.75), jednak Polak nie jest bez szans (1.95). W przypadku tak bliskich kursów, można zastanowić się nad konkretną formą skończenia walki. Grzebyka stać na kunktatorskie i pragmatyczne podejście do walki, co może spowodować wygraną na punkty. Hooi wygrywający przez decyzję to trudna rzecz do wyobrażenia, stąd zakład, że to sędziowie zadecydują o wygranej Polaka może mieć sens. Kurs 5.0 na takie zdarzenie również brzmi dobrze.

💡 Nasz typ: Andrzej Grzebyk na punkty (5.0)

Porównanie zawodników:

Brian Hooi – Andrzej Grzebyk
WIEK: 28 – 32
WZROST: 180 cm – 184 cm
WAGA: 77,1 kg – 77,1 kg
ZASIĘG: 196 cm – 193 cm
REKORD: 19-10-019-6-0
FORMA: LWWLWLWLLW

OSTATNIA WALKA: 25.02.2023 – J. Stoimenov (wygrana, TKO – 1 runda) – 17.12.2022 – O. Jasse (wygrana, KO – 1 runda)

Sebastian Przybysz – Filip Macek typy na walkę

Sebastian Przybysz wraca do klatki KSW po porażce z Jakubem Wikłaczem, który odebrał Przybyszowi pas wagi koguciej. Wcześniej „Sebinho” miał serię 6 wygranych z rzędu, z czego dwie były obroną tytułu mistrzowskiego. Walka z Wikłaczem miała bardzo wyrównany przebieg i niejednogłośna decyzja sędziów jest tego dowodem. Pomimo tego, że Przybysz zasłużenie przegrał, to nie można powiedzieć, że pokazał się ze złej strony. Dlatego też przed pojedynkiem z Filipem Mackem jest w Polaku spora determinacja do tego, by ponownie podczas ogłaszania werdyktu jego ręka powędrowała do góry.

Filip Macek to zawodnik, który może sporo namieszać w wadze koguciej KSW. 31-letni Czech to weteran Oktagon MMA. W klatce tej organizacji pojawiał się 12 razy osiągając rekord 9-3. Ostatni pojedynek to porażka przez gilotynę z Gustavo Lopezem. W swojej karierze mierzył się m.in. z Jonasem Magardem, który znany jest w Polsce z występów dla FEN. Duńczyk całkiem niedawno, bo 15 kwietnia rozprawił się z ostatnim pogromcą Macka, czyli Lopezem, którego skończył ciosami w drugiej rundzie.

Sebastian Przybysz – Filip Macek kursy bukmacherskie

Bukmacherzy wskazują jasno w swoich kursach na Sebastiana Przybysza (1.28), co patrząc na dorobek Filipa Macka (3.35) może trochę dziwić. Na pewno należy docenić to, że Przybysz aż dwukrotnie skutecznie bronił pasa KSW. Jednak pamiętając jego boje z Bruno Santosem czy też Werllesonem Martinsem, trzeba mieć na uwadze, że Przybysz w tych walkach miał kryzysowe momenty, które mogły się dla niego skończyć źle. Filip Macek to skuteczny grappler, który udowadniał w swoich pojedynkach, że jest wszechstronny i potrafi zaskoczyć w każdej płaszczyźnie. Dodając do tego jego doświadczenie, można mieć przekonanie, że nie da się skończyć Przybyszowi przed czasem. Dlatego też według nas, Polak po trudnym boju wygra decyzją.

💡 Nasz typ: Sebastain Przybysz na punkty (1.85)

Porównanie zawodników:

Sebastian Przybysz – Filip Macek
WIEK: 27 – 31
WZROST: 175 cm – 172 cm
WAGA: 61,3 kg – 61,3 kg
ZASIĘG: 179 cm – NA
REKORD: 10-3-027-17-1
FORMA: WWWWL – WLWWL

OSTATNIA WALKA: 17.12.2022 – J. Wikłacz (przegrana, niejednogłośna decyzja) – 30.12.2022 – G. Lopez (przegrana, duszenie – 1 runda)

Bogdan Gnidko – Rafał Kijańczuk typy na walkę

„Podczas walki Bogdan GnidkoRafał Kijańczuk, kibice proszeni są o oglądanie bez mrugania” – taki komunikat powinien wyświetlać się przed rozpoczęciem pojedynku pomiędzy tymi dwoma królami nokautu. Ukrainiec jak i Polak regularnie dostarczają fanom MMA mocne bijatyki, które w ogromnej większości kończą się zaliczeniem desek przez nich lub przez przeciwników.

Bogdan Gnidko w swojej karierze jest niepokonany. Znokautował 9 swoich rywali. Żaden z nich nie przetrwał pierwszej rundy. Można było się przyczepić do poziomu zawodników z którymi przyszło mu się dotychczas mierzyć, jednak dwie ostatnie walki to występy w klatce KSW i nokauty na konkretnych nazwiskach. Najpierw w swoim debiucie zafunodował Damianowi Piwowarczykowi najszybsze KO w historii KSW (5 sekund!), a następnie spędził w oktagonie ledwie 38 sekund lokując na twarzy Madalina Pirvulescu soczyste kopnięcie ścinające Mołdawianina z nóg.

Gnidko w swojej 10 walce w karierze zmierzy się z zawodnikiem, który charakterystyką trochę go przypomina. Rafał Kijańczuk to również zawodnik bezkompromisowy i nacierający na swojego rywala. Z 17 walk tylko trzy trwały dłużej niż jedną rundę. Tylko raz dociągnął do pełnego dystansu, wygrywając na punkty z Vlado Neferanovicem podczas Armia Fight Night. Trzy jego występy w KSW to zakończenia w 1. rundzie. Wygrywał przez TKO po ciosach z Yannem Kouadja i Marciem Doussisem. Pomiędzy tymi walkami Rafałowi Kijańczukowi przytrafiła się porażka z Ivanem Erslanem.

Bogdan Gnidko – Rafał Kijańczuk kursy bukmacherskie

Nie odkryjemy Ameryki typując, że walka Bogdan GnidkoRafał Kijańczuk zakończy się przed czasem. Statystyki w tym wypadku nie kłamią i inne rozwiązanie niż skończenie jest mało możliwe. Jednak bukmacherzy w swoich kursach też twierdzą, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Kurs przy takim zakładzie to 1.1. Dobrą opcją wydaje się postawienie na zakończenie walki już w pierwszej rundzie. Bukmacherzy w tym przypadku ustawili kurs na poziomie 1.6.

💡 Nasz typ: Koniec walki w 1. rundzie (1.6)

Porównanie zawodników:

Bogdan Gnidko – Rafał Kijańczuk
WIEK: 22 – 30
WZROST: 181 cm – 180 cm
WAGA: 93,1 kg – 93,1 kg
ZASIĘG: 193 cm – 102 cm
REKORD: 9-0-012-5-0
FORMA: WWWWWWWWLW

OSTATNIA WALKA: 17.12.2022 – M. Privulescu (wygrana, KO – 1 runda) – 21.01.2023 – M. Doussis (wygrana, TKO – 1 runda)

O gali XTB KSW 82

Gala XTB KSW 82 odbędzie się 13 maja w Warszawie o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.