Liga Narodów: Węgrzy o krok od sensacji

Adrian

Kto by się spodziewał, że skazywani na pożarcie w grupie A Węgrzy, do ostatniego meczu będą rywalizować nie o utrzymanie, a o awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Aby jednak tak się stało, w Budapeszcie nie mogą pozwolić sobie na porażkę z reprezentacją Włoch.

Węgrzy czarnym koniem grupy śmierci

Tuż po losowaniu fazy grupowej Ligi Narodów 2022 byliśmy pewni, że największym pechowcem była właśnie reprezentacja Węgier. Rywalizacja z takimi rywalami jak Anglia, Niemcy, czy Włosi, stawiała ich w mocno niewygodnym położeniu. Jakikolwiek punkt popularnych Madziarów wydawał się sporym sukcesem. Jak się okazało, underdog potrafił skarcić rywali i to on rozdawał karty.

Podopieczni Marco Rossiego już na inaugurację pokonali u siebie Anglików 1:0, a do tego w rewanżu rozgromili ich aż 4:0. Dwie porażki Synów Albionu zaowocowały ostatecznie ich spadkiem do drugiej dywizji. Węgrzy nie przegrali również w spotkaniach z Niemcami (1:1, 1:0). Jedyną porażkę doznali właśnie ze swoimi poniedziałkowymi rywalami (1:2). Aby awansować do turnieju finałowego, wystarczy jednak, że w starciu z Włochami ugrają chociaż remis.

Warto zauważyć, że Węgrzy mogą pochwalić najmocniejszą defensywą wśród wszystkich ekip pierwszej dywizji Ligi Narodów, tracąc tylko trzy bramki. Spotkanie będzie wyjątkowe również dla Adama Szalaia, który po tym meczu zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej.

  • Węgry zachowają czyste konto – 3.90
  • Adam Szalai strzeli gola – 3.85

Szansa na rehabilitację dla Włochów

Brak awansu mistrzów Europy na zbliżające się Mistrzostwa Świata było z pewnością sporym zaskoczeniem, a do tego rozczarowaniem dla kibiców z Włoch. Niewiele brakowało, aby podopieczni Roberto Manciniego fatalnie zakończyli również rozgrywki Ligi Narodów. Piątkowa wygrana z Anglikami 1:0 pozwoliła jednak zagwarantować utrzymanie w najwyższej dywizji.

Zwycięstwo z zawodnikami Garetha Southgate’a było jednak dopiero drugą wygraną Włochów w grupie. Wcześniejsze nieudane pojedynki z Niemcami (1:1, 2:5) oraz podział punktów w Anglii pozwoliły zgarnąć jedynie osiem punktów. Mimo to drużyna nadal może znaleźć się na pierwszym miejscu, wystarczy wygrać na Węgrzech.

  • Włosi strzelą gola – 1.25
  • Gianluca Scamacca strzeli gola – 3.00

Wysoki kurs na lidera

Mimo tak dobrej dyspozycji reprezentacji Węgier, nie są oni stawiani w roli faworyta w meczu z Włochami, a kurs na ich zwycięstwo wynosi aż 4.00.  Tymczasem pierwsze spotkanie w Cesenie rozstrzygnęło się praktycznie w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili już 2:0. Po zmianie stron, rywali było stać wyłącznie na jednego gola.

Naszym zdaniem w tak decydującym starciu, doświadczenie oraz indywidualności wezmą jednak górę i z trzech punktów, oraz awansu będą cieszyć się gracze Roberta Manciniego. Spotkanie prawdopodobnie nie będzie oscylować jednak w wiele bramek.

  • Wygrana Włochów – 1.98
  • Dokładny wynik 1:0 dla gości – 6.20

Węgry 4.00 / Remis 3.40 / Włochy 1.98

Węgry — Włochy — Transmisja

Spotkanie szóstej kolejki Ligi Narodów pomiędzy reprezentacją Węgier a reprezentacją Włoch odbędzie się 26 września na Puskas Arena w Budapeszcie. Mecz rozpocznie się godzinie 20:45. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Polsat Sport Extra.


Adrian - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Adrian

Pasjonat lokalnego futbolu i siatkówki. Od niedawna fan amerykańskiej NBA i F1. Kibic Widzewa Łódź i Realu Madryt. Setki napisanych tekstów o tematyce piłkarskiej i siatkarskiej. Bukmacherka zawsze z głową.