Mecze na żywo. Jak skutecznie obstawiać zakłady live?

'. get_the_author() .'

jak obstawiac zaklady na zywo

Oglądasz mecz i chcesz wznieść towarzyszące mu emocje na wyższy poziom? Postaw zakład na żywo. Obstawianie live to nie tylko sposób na dodatkowe bodźce podczas sportowego wieczoru. Zakłady na żywo są też w stanie przynieść wymierne korzyści. Czy grając live, masz większą szansę na wygraną? Jak obstawiać mecze na żywo? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Mecze na żywo, czyli obstawianie w trakcie spotkania

W meczach na żywo oferta cały czas ulega zmianie. Występują dużo większe wahania kursów. Często pewne zdarzenia są dostępne zaledwie przez chwile. Obstawianie live wymaga więc większej czujności i znacznie szybszej reakcji. Podczas grania live są dostępne zakłady, które nie występują w regularnej ofercie przedmeczowej.

Grając na żywo, możesz skorzystać z zakładu na to, który zespół zdobędzie kolejnego gola lub minutowych przedziałów padnięcia bramki. W tych przypadkach mamy do czynienia z wysokimi kursami. Trzeba jednak znać się na dyscyplinie, którą się obstawia. W piłce nożnej istnieją statystyki, które pokazują, kiedy wybrany zespół zdobywa najczęściej gole – to może być punkt wyjścia do wytypowania zakładu. Warto jednak obserwować, co dzieje się na boisku w momencie zawarcia kuponu.

Jak obstawiać mecze live?

W zakładach live trzeba kierować się nieco inną taktyką niż przy zakładach przedmeczowych. Musimy ją dopasować do interesującego nas sportu i wydarzeń boiskowych. Przy obstawianiu na żywo mamy do czynienia z szeregiem zmiennych, które wymagają szybkiej reakcji.

Strategia obstawiania live

 • Oglądaj mecz, który obstawiasz – transmisja z meczu pozwala na lepsze rozeznanie w sytuacji meczowej. To pomaga w ocenie i ewentualnej decyzji co do typu.
 • Zapoznaj się ze statystykami – poprzednie spotkania, aktualna forma, nadchodzące mecze. To wszystko pozwala się zorientować, czego możemy się spodziewać po danej drużynie.
 • Patrz na składy – osłabienie ze względu na kontuzję lub kartki? Brak w składzie kluczowych zawodników? Wykorzystaj tę wiedzę i obstawiaj na żywo.
 • Szukaj porad innych graczy – inspiruj się innymi typami, ale sam podejmuj decyzje, co obstawisz.
 • Nie próbuj odegrać się za wszelką cenę – naucz się godzić z porażką. Próby szybkiego odegrania się mogą doprowadzić do utracenia większej ilości pieniędzy.
 • Graj w legalnych źródłach – bukmacher Fuksiarz to legalny polski bukmacher, z którego oferty możesz spokojnie korzystać.

Co można typować w zakładach live?

Zakłady live charakteryzują się tym, że nie każdy sport można w nich obstawiać. Z reguły są to najpopularniejsze dyscypliny, które są transmitowane, ale możemy też trafić na zdarzenia spoza anteny, które bukmacherzy mają w swojej ofercie. Najpopularniejsze w obstawianiu live są oczywiście piłka nożna, tenis, koszykówka czy hokej, to jednak zależy od gracza, który sport wybierze. Najważniejsze, żeby się na nim znał i nie obstawiał na chybił trafił, bo to raczej nie będzie dobrą strategią.

 • Skup się na dyscyplinie, która znasz najlepiej.
 • Najlepiej typuj zakłady dwudrożne, gdzie możliwe będzie mniej rozstrzygnięć, a Ty zyskasz większe szanse na wygraną.
 • Unikaj zakładów ze zdarzeń losowych typu: kto rozpocznie pierwszą połowę?.
 • Przede wszystkim obstawiaj tylko te spotkania, które przeanalizujesz.
 • Oglądaj spotkania, które typujesz live.

Dobrą metodą może być także obstawianie w meczu piłki nożnej tego, która drużyna zdobędzie następną bramkę. Czasami przewaga na boisku jest widoczna gołym okiem, a nie muszą odwzorowywać jej statystyki (dlatego tak ważne jest oglądanie spotkań). Bukmacherzy na tego typu zakłady oferują stosunkowo wysokie kursy, a do tego jest to rynek, który możemy postawić kilkukrotnie w jednym meczu. Tego rodzaju zakład może przynieść ciekawy zysk.

Gdzie oglądać mecze na żywo?

Internet to miejsce, w którym można znaleźć pełno transmisji wydarzeń sportowych. Strony proponujące darmowe transmisje są jednak w większości nielegalne. Dodatkowo wspomniane streamy mają niską jakość, zacinają się i są pełne złośliwych reklam.

Najlepsze opcje to zdecydowanie telewizja, w której pakiecie są kanały sportowe oraz platformy streamingowe. Wspomniane rozwiązania to gwarancja wysokiej jakości i płynności transmisji. Ważną cechą w wymienionych źródłach transmisji jest brak opóźnień, który zapewni dużo wyższą jakość obstawiania live.

Jakie zdarzenia obstawiać live u bukmachera Fuksiarz?

U tego bukmachera masz duże możliwości pod względem obstawiania na żywo. Według wielu graczy, którzy specjalizują się w zakładach live, najlepszym sportem do takiego typowania jest tenis. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie to popularna dyscyplina, a jej zmienność i dynamika sprzyjają obstawianiu na żywo.

 

Czytaj również:


Rafał - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Rafał

Od dziecka miłośnik piłki nożnej. Wieloletni pasjonat NBA i sportów walki. Pierwsze kupony puszczane jeszcze w naziemnym lokalu. Absolwent dziennikarstwa, który sympatię do pisania realizuje w tematyce sportowej i bukmacherskiej.