Mistrzostwa Świata: Polska faworytem turnieju

Adrian

Już w piątek rozpocznie się 20. edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego, mającego na celu wyłonienie najlepszej reprezentacji narodowej na świecie. Mistrzostwa Świata będą mieć miejsce w Polsce i Słowenii, a tytułu będą bronić biało-czerwoni. Czy Polacy sięgną po tytuł po raz czwarty w historii?

Murowani faworyci w fazie grupowej

Grupa A:

Początkowo Mistrzostwa Świata miały odbywać się na terenie Rosji. Z wiadomych przyczyn, turniej zmienił swojego gospodarza i tym samym nie zobaczymy w nim również naszych wschodnich sąsiadów. W ich miejsce pojawi się reprezentacja Ukrainy, która powinna sobie poradzić i awansować do dalszej fazy turnieju. Głównym faworytem grupy będzie jednak reprezentacja Serbii.

  • Serbia – 1.22 / Ukraina – 4.50 / Tunezja – 22.00 / Portoryko – 50.00

Grupa B:

Najlepsze czasy Brazylii już za nami. Mimo to nadal bardzo mocna reprezentacja, dla której awans z grupy powinien być formalnością. Typowym underdogiem będzie kadra Kataru, a losy drugiego miejsca prawdopodobnie rozstrzygną się w spotkaniu Kuby z Japonią.

  • Brazylia 1.35 / Kuba 5.50 / Japonia 6.50 / Katar 50.00

Grupa C:

Polska grupa, mecze rozgrywane w naszym kraju to i faworyt może być tylko jeden. Mecz z Meksykiem nie powinien napsuć krwi naszej reprezentacji, podobnie zresztą jak pojedynek z Bułgarią. Schody mogą pojawić się w starciu z reprezentacją USA. Nie mnie jednak Amerykanie typowani są do zajęcia drugiego miejsca.

  • Polska 1.60 / USA 2.50 / Bułgaria 15.00 / Meksyk 100.00

Grupa D:

Grupa D nie powinna przynieść zaskoczenia. Francja to czołówka światowa i niespodzianką będzie, jak nie zakończą rywalizacji z trzema zwycięstwami. Słowenia zaś na turniejach również spisuje się całkiem przyzwoicie. Prawdopodobnie bez punktów zakończą zmagania siatkarze z Kamerunu.

  • Francja 1.50 / Słowenia 3.25 / Niemcy 7.50 / Kamerun 200.00

Grupa E:

Sytuacja podobnie wygląda również w grupie E. Jeden główny faworyt w postaci reprezentacji Włoch i dalej długo nic. Drugie miejsce prawdopodobnie rozstrzygnie się pomiędzy Kanadą a Turcją.

  • Włochy 1.20 / Kanada 8.00 / Turcja 12.00 / Chiny 20.00

Grupa F:

Ostatnia grupa zapowiada się najciekawiej. O ile ostatnie miejsce przypadnie prawdopodobnie kadrze Egiptu, to pierwsze dwa miejsca mogą paść łupem każdej z pozostałych ekip. Największe szanse daje się Argentyńczykom, ale są one nieznacznie większe od Irańczyków i Holendrów.

* Argentyna 2.50 / Iran 2.75 / Holandia 3.25 / Egipt 50.00

Polska obroni tytuł, medal formalnością?

Przed reprezentacją Polski olbrzymia szansa zapisania się na kartach historii. Trzy tytuły z rzędu zdobyli wyłącznie siatkarze z Brazylii oraz z Włoch. Do tego czwarty złoty medal oznaczałby awans na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Na jej czele znajduje się reprezentacja Rosji z sześcioma tytułami mistrza globu. Tym razem Polacy również typowani są jako główny faworyt turnieju, a ich największymi rywalami powinni być Francuzi, Brazylijczycy i grupowi rywale Amerykanie.

Zdobycie medalu przez biało-czerwonych wydaje się zatem formalnością. Kurs na medal Polaków wynosi zaledwie 1.60.

Mecze Polaków — typy, kursy

Biało-czerwoni rozpoczną swoje zmagania w turnieju od pojedynku z reprezentacją Bułgarii. Zawodnicy prowadzeni przez Nikolę Grbica są murowanym faworytem tego spotkania. Podobnie zresztą, jak w drugim spotkaniu przeciwko Meksykowi. Interesujący kurs przypada już przy okazji decydującego starcia z Amerykanami. Z tych trzech spotkań dodalibyśmy do kuponu właśnie to ostatnie. Pozostałe byłby tylko uzupełnieniem, niewiele jednak „podbijającym” kombi.

  • Polska 1.06 / Bułgaria 7.70
  • Meksyk 20.00 / Polska 1.01
  • Polska 1.50 / USA 2.60

Adrian - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Adrian

Pasjonat lokalnego futbolu i siatkówki. Od niedawna fan amerykańskiej NBA i F1. Kibic Widzewa Łódź i Realu Madryt. Setki napisanych tekstów o tematyce piłkarskiej i siatkarskiej. Bukmacherka zawsze z głową.