UFC 264: Dustin Poirier vs Conor McGregor III – typy bukmacherskie

Fuksiarz

Wszyscy pasjonaci sportów walki z niecierpliwością czekają na 11 lipca 2021. Na UFC 264 dojdzie do trzeciego starcia Dustina Poiriera i Conora McGregora. Walka z dużą dozą prawdopodobieństwa wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzostwa wagi lekkiej UFC. Typy bukmacherskie na walkę Poirier vs McGregor zakładają różne scenariusze. Obaj zawodnicy to ścisły top swojej kategorii wagowej, więc w walce może zdarzyć się absolutnie wszystko. Pierwsze starcie obu zawodników wygrał Irlandczyk, z kolei ostatnia walka ze stycznia tego roku poszła na konto Poiriera. 

Poirier vs McGregor III | Zapowiedź 

Temperatura w mediach sięga zenitu. Między Dustinem Poirierem a “Notoriousem” widać prawdziwą wzajemną niechęć. Bezsprzecznie pewne sytuacje są nieco podkręcone na rzecz samego show, ale w poczynaniach zawodników jest także wiele realizmu. Zainteresowanie galą jest ogromne. O ile sama karta UFC 264 nie jest wybitna, to walka wieczoru załatwia kwestie marketingowe w zupełności. Oprócz jakości sportowej obu fighterów dochodzi przeogromna rozpoznawalność McGregora, który jest najpopularniejszym zawodnikiem MMA na świecie. Jego występy są gwarancją show oraz zapewniają sukcesy finansowe samej organizacji. 

Analiza walki Poirier vs McGregor III 

Po raz pierwszy zawodnicy zmierzyli się ze sobą na UFC 178 w 2014 roku. Pojedynek wygrał ówcześnie, będący na fali zwycięstw Conor McGregor. Znokautował on wtedy Poiriera już w pierwszej rundzie. Wtedy irlandczyk był wschodzącą gwiazdą UFC i piął się na sam szczyt. 

Do rewanżu zawodników doszło po 7 latach, w styczniu 2021 roku na UFC 257. “The Diamond” z sukcesem zrewanżował się popularniejszym rywalowi. Poirier znokautował irlandczyka w drugiej rundzie i wyrównał stan rywalizacji 1:1. Po walce wielu sportowców i ekspertów skrytykowało McGregora za brak zaciętości, z której niegdyś był znany. 

Wiele wskazuje, że w trzecim — decydującym starciu — również walkę powinien rozstrzygnąć nokaut. Obaj zawodnicy zdecydowanie lepiej czują się w stójce i tam będzie prowadzona zapewne większa część walki. Co prawda, Poirier ma na swoim koncie 7 zwycięstw przez poddanie, jednak atmosfera przed walką, wskazuje, że fighterzy zechcą zrobić sobie krzywde i nie będą unikać destrukcyjnych wymian

Dustin Poirier | Forma

“The Diamond” ma na swoim koncie 34 stoczone walki, z czego zanotował 27 wygranych. Poirier jest typowym stójkowiczem, na co wskazuje 13 zwycięstw przez nokaut. W ostatnich pięciu pojedynkach przegrał zaledwie raz z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem. Pokonał z kolei takich rywali, jak Eddie Alvarez, Max Holloway, Dan Hooker i Conor McGregor, z którym zmierzy się na UFC 264. Ostatnie występy Poiriera potwierdzają jego wspaniałą dyspozycję. Poirier ma aż 61% skutecznych obron przed obaleniem. Według statystyk zaprezentowanych przez UFC, 50% ciosów Poiriera trafia do celu. Taka skuteczność to gwarancja licznych uszczerbków na zdrowiu u przeciwników, co wpływa mocno na przewagę Amerykanina w dalszych etapach walki. 

Conor McGregor | Forma 

Conor McGregor rozpoczął swoją przygodę z UFC w 2013 roku. Podczas debiutu w największej organizacji MMA na świecie znokautował Marcusa Brimage’a. Ogromne wrażenie wywiera fakt, że McGregor aż 86% swoich walk wygrał przez nokaut! W ostatnich pięciu pojedynkach pokonał Eddiego Alvareza, Donalda Cerrone oraz Nate Diaza. Irlandczyk musiał uznać z kolei wyższość Khabiba Nurmagomedova oraz Dustina Poiriera. W ostatnim czasie McGregor wchodzi do klatki znacznie rzadziej. Jest multimilionerem i nie widać w nim głodu walki. Przed trzecim pojedynkiem z Poirierem zapowiada powrót do korzeni i pokazanie “Notoriousa” w starym stylu. Czy deklaracje okażą się prawdziwe?  

Zakłady i kursy bukmacherskie na walkę Poirier vs McGregor III

Grafika przedstawia kursy na trzecią walkę Poirier vs McGregor w Fuksiarz.pl

Aktualnie kursy bukmacherskie jako faworyta wskazują Dustina Poiriera. Za jego zwycięstwo bukmacher Fuksiarz proponuje kurs 1.83. Nieco wyższy mnożnik gracz uzyska za postawienie triumfu Conora McGregora. W ofercie bukmachera na wygraną Irlandczyka widnieje kurs 1.98. Standardowe zakłady i kursy na walkę Poirier vs McGregor III to nie wszystko, co proponuje Fuksiarz.  W ofercie gracze mogą znaleźć dodatkowo liczne zakłady specjalne. Co przygotował bukmacher na wielkie wydarzenie od UFC? 

  • walka zakończy się w 60 sekund 
  • Walka zakończy się przed czasem 
  • Runda zakończenia pojedynku
  • Metoda zwycięstwa wybranego zawodnika
  • Zwycięstwo zawodnika w wybranej rundzie
  • Sposób zakończenia walki

Nie posiadasz jeszcze konta w Fuksiarz.pl? Dzięki rejestracji u bukmachera możesz otrzymać nawet 500 PLN zwrotu za swój pierwszy kupon. Na graczy czekają także kody promocyjne Fuksiarz.pl. Przykładem może być kod PSZFUKSEM. Po wpisaniu kodu promo podczas rejestracji gracz oprócz bonusu powitalnego otrzyma 3-miesięczną subskrypcję Przeglądu Sportowego online.

Poirier vs McGregor III | Typy bukmacherskie na UFC 264 

W pojedynku dwóch strikerów, którzy mają wysoką celność wyprowadzanych ciosów, należy spodziewać się nokautu. Obstawienie zwycięstwa, któregoś z zawodników jest dosyć ryzykowne, gdyż trzeci pojedynek fighterów to typowa walka 50/50. Ciekawą opcją jest obstawienie zakładu “poniżej 3.5 rundy”, na który Fuksiarz proponuje kurs 1.42. Jeśli ich niechęć i złośliwości prezentowane w mediach, zostaną przeniesione, chociaż w połowie do klatki, będą duże szanse, że walka zakończy się w pierwszych rundach pojedynku. 

Typ: poniżej 3.5 rundy w walce. 

Kurs na typ od redakcji Fuksiarz.pl na walkę Poirier vs McGregor.

Gdzie oglądać UFC 264? 

UFC 264 można oglądać w telewizji i internecie. Galę w TV transmituje Polsat Sport. W internecie z kolei wydarzenie można obejrzeć dzięki UFC Fight Pass.

FAQ

Kto jest faworytem walki McGregor vs Poirier III?

Kursy bukmacherskie w Fuksiarz.pl jako faworyta wskazują Dustina Poiriera. Kurs na jego zwycięstwo to 1.83.

Kiedy odbędzie się UFC 264?

UFC 264: Poirier vs McGregor odbędzie się 11 lipca w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Jakie są najciekawsze zakłady na walkę McGregor vs Poirier III?

W walce na szczycie wagi lekkiej warto rozważyć typ na ilość rund. Optymalnym wyborem będzie zakład na „poniżej 3.5 rundy”. Interesującym zakładem będzie także postawienie wygranej, któregoś z fighterów przez nokaut.

Czy Fuksiarz.pl proponuje na walkę McGregor vs Poirier III zakłady specjalne?

Tak, bukmacher Fuksiarz.pl przygotował szereg zakładów specjalnych na walkę wieczoru UFC 264.

Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog