Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem typy i kursy bukmacherskie

sp0rtfuks

Puchar Swiata w skokach narciarskich - Konkurs indywidualny

Po niezwykle emocjonującym Turnieju Czterech Skoczni powraca rywalizacja w Pucharze Świata. Zawody w Zakopanem są zawsze magiczne ze względu na fantastyczny doping polskich kibiców. W tym roku nie powinno być inaczej, ponieważ nasi skoczkowie prezentują bardzo wysoką formę i są w gronie faworytów do wygrania konkursu drużynowego, jak i indywidualnego.

👉Zarejestruj się i typuj PŚ w Zakopanem na stronie Fuksiarz.pl👈

⚽ Typy na konkurs drużynowy w Zakopanem

Po udanym dla polskich skoczków Turnieju Czterech Skoczni, w którym Dawid Kubacki był 2, Piotr Żyła 4, a Kamil Stoch 5, nadzieja na dobre wyniki podczas PŚ w Zakopanem jest bardzo duża. Wiadomo, że skocznia w Zakopanem to handicap dla podopiecznych trenera Turnbichlera, co dodatkowo może zwiastować wysokie lokaty. Mając w głowie konkurs drużynowy i całkiem dobre skoki Pawła Wąska, który od początku sezonu skacze na równym, solidnym p  oziomie, szanse na triumf są całkiem realne. Głównym rywalem do pokonania Polaków będą Austriacy, którzy skaczą niezwykle równo i obecnie mają kłopot bogactwa, więc dopiero po piątkowych treningach i kwalifikacjach będziemy wiedzieć, jaki skład desygnuje były znakomity zawodnik, a obecnie trener reprezentacji Austrii, Andreas Widhoelzl.

Typy na konkurs indywidualny w Zakopanem

Emocji nie zabraknie również w konkursie indywidualnym, który zostanie rozegrany w niedzielę. Tutaj grono faworytów do wygranej jest szersze, ponieważ oprócz trójki Kubacki, Żyła i Stoch do walki na pewno włączy się zwycięzca TCS Halvor Egner Granerud, który na tym etapie sezonu prezentuje najwyższą formę w całej stawce. Nie można zapominać również o Anze Lanisku, który z każdym kolejnym skokiem radzi sobie coraz lepiej i w Zakopanem może dać o sobie znać. Pośród Austriaków nie wybija się jakiś wyraźny faworyt, chociaż zawsze z tej całej grupy jako lidera można wyróżnić Stefana Krafta. Dobrą formę w Bischofshofen zaprezentował także Michael Hayboeck, który czym bliżej MŚ, tym skacze lepiej.

Kursy i zakłady bukmacherskie na kwalifikacje do PŚ w Zakopanem

🧐 Co typujemy? Zanim jednak odbędą się zawody, w których do zdobycia będą punkty, w piątek o godz. 18 odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Faworytów do wygrania bukmacherzy upatrują w Kubackim i Granerudzie, których szansę są bardzo zbliżone. Zaraz za nimi plasuje się Lanisek.

Oprócz zakładów na to, kto wygra całe kwalifikacje, można również znaleźć klasyczne H2H, czyli rywalizację kto lepszy w parze. Tutaj pojawiają nam się ciekawe kursy przy polskich zawodnikach, m.in. przy pojedynku Piotr Żyła – Marius Lindvik. Tutaj faworytem jest nasz skoczek, jednak kurs 1.53 wydaje się być całkiem zachęcający.

Paweł Wąsek został zestawiony ze Stephanem Leyhe, czyli skoczkiem, który w TCS zaliczył regres. Wąsek niesiony dopingiem kibiców i swoją niezłą formą powinien poradzić sobie z Niemcem. Kurs na takie zdarzenie to 1.6.

skoki

Na dokładkę warto spojrzeć na typy związane z Peterem Prevcem. Po bardzo dobrym występie w Bischofshofen skoczył trochę w notowaniach u bukmacherów i np. w bezpośrednim pojedynku z Danielem Tschofenigiem jest minimalnym faworytem (1.7). Naszym zdaniem to Austriak prezentuje równiejszą formę, a na dodatek, ma bardzo dobre wspomnienia z Zakopanego z ubiegłego roku, gdzie zajął 5 czyli najwyższe w swojej dotychczasowej karierze miejsce w Pucharze Świata. Kurs na Austriaka to 2.0.

Kadra Polski na PŚ w Zakopanem

Do kadry Polski na zawody PŚ w Zakopanem powołano sześciu skoczków. Swoje umiejętności zaprezentują Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas, a także Aleksander Zniszczoł, który zastąpił w składzie Stefana Hulę.

Kiedy i o której jest PŚ w Zakopanem?

PŚ w Zakopanem odbędzie się w dniach 13-15 stycznia. W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w niedziele konkurs indywidualny. Poniżej pełna rozpiska:

Piątek, 13.01.2023

  • 15:30 – Oficjalny trening
  • 18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 14.01.2023

  • 15:00 – Seria próbna
  • 16:00 – Konkurs drużynowy

Niedziela, 15.01.2023

  • 15:00 – Seria próbna
  • 16:00 – Konkurs indywidualny

Gdzie oglądać PŚ w Zakopanem?

Zawody PŚ w Zakopanem na żywo będzie transmitowane na kanałach: TVP Sport, TVP, Eurosport oraz na platformie Player.


Autor wpisu:

Redaktor serwisu