Raków Częstochowa – Rubin Kazań. Kursy, typy, zakłady, Liga Konferencji Europy

Fuksiarz

Debiut Rakowa w europejskich pucharach nie był imponujący, lecz okazał się skuteczny. Po dwóch bezbramkowych remisach z Suduvą Mariampol RKS przepchnął się do następnej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Do gry wkraczają coraz grubsze ryby — w czwartek przyjedzie do Polski rosyjski Rubin Kazań. Początek meczu o 21.00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. 

Pamiętajcie, że szeroką ofertę zakładów bukmacherskich na Ligę Konferencji Europy znajdziecie w ofercie Fuksiarz.pl. 

Raków Częstochowa – Rubin Kazań. Analiza

Kursy bukmacherskie w Fuksiarz na mecz Raków vs Kazań.

Częstochowski klub rozczarował kibiców i obserwatorów swoim występem w dwumeczu z Suduvą Mariampol. Wszyscy oczekiwali gładkiego zwycięstwa i o ile wymówka ze złym stanem murawy w pierwszym spotkaniu na Litwie jeszcze jako tako działała, to na 120 bezbramkowych minut w rewanżu u siebie nie ma już usprawiedliwienia. Jeśli zaliczać Superpuchar Polski do poprzedniego sezonu, to można śmiało powiedzieć, że Raków w tym sezonie zagrał jak do tej pory tylko 1 dobry mecz, ten w Gliwicach.

Częstochowianie mają za sobą również chyba najgorsze spotkanie rozegrane w Ekstraklasie, odkąd zameldowali się w niej w sezonie 2019/2020. Marek Papszun nie zwykł odpuszczać żadnych meczów o punkty, ale z drugiej strony nigdy nie zmagał się z grą w europejskich pucharach. Najlepszy trener Ekstraklasy poprzedniego sezonu (plebiscyt PZP) zaszokował, wystawiając niemal kompletnie rezerwowy skład, co skończyło się małą katastrofą — Raków przegrał bowiem w Białymstoku 0-3. 

Liga rosyjska jest na tym samym etapie co Ekstraklasa, czyli Rubin ma za sobą 2 pierwsze kolejki. Drużyna z Kazania znakomicie weszła w sezon, wygrywając oba swoje mecze do zera: 3-0 na wyjeździe z Arsienałem Tuła oraz 1-0 z faworyzowanym Spartakiem Moskwa. Oba kluby rozegrają swój trzeci ligowy mecz 8 sierpnia. 

Dla Rubina jest to pierwsze spotkanie w europejskich pucharach w tym sezonie. Rosyjska Premier Liga, jako wyżej notowana od Ekstraklasy, wysyła w bój swojego reprezentanta dopiero od 3 rundy kwalifikacji. Rubin uzyskał to miejsce, kończąc poprzedni sezon na 4 pozycji. Aktualny współczynnik UEFA mierzący siłę lig europejskich klasyfikuje rozgrywki z Rosji na 8 miejscu. Dla porównania nasza rodzima liga zajmuje w tym rankingu miejsce 30. 

Wszystko wskazuje Rubin Kazań jako zdecydowanego faworyta tych zmagań. Sama wartość kadry Leonida Słuckiego kilkukrotnie przewyższa wartość zawodników z Częstochowy. Ta różnica znacznie zmniejsza się jednak, jeśli wspomnieć, że najbardziej wartościowy piłkarz Kazania Chwicza Kwaracchelia nie został zgłoszony do kadry na pierwszy mecz Ligi Konferencji. Gruziński skrzydłowy jest bliski odejścia z klubu i z tego powodu postanowiono nie brać go pod uwagę w tych rozgrywkach. 

Kibice polskiej piłki klubowej mogli się już przyzwyczaić do tego, że Raków Papszuna potrafi się zmobilizować na mecze z silniejszymi zespołami. Już jako 1-ligowiec potrafili eliminować z Pucharu Polski drużyny z Ekstraklasy i w dwumeczu z Rubinem będą chcieli sprawić podobnego kalibru niespodziankę. 

Raków Częstochowa – Rubin Kazań. Przewidywane składy

Do kadry Rakowa wraca po jedno-meczowym odpoczynku największa gwiazda zespołu  — Ivi Lopez. Powrotów w stosunku do ostatniego spotkania będzie więcej. Pierwszy garnitur RKS-u prezentuje się o wiele bardziej okazale od drugiego. Widoczne to było, chociażby po różnicy jakości w drugiej połowie meczu z Jagiellonią, kiedy to Papszun pozwolił sobie na wpuszczenie kilku podstawowych graczy. 

Raków Częstochowa – Kovacević – Niewulis, Rundić, Arsenić – Sapała, Poletanović, Wdowiak, Kun – Ivi, Cebula – Gutkovskis

Rubin gra ustawieniem z trzema piłkarzami w linii ataku. Lewoskrzydłowego Kwaracchelię można rozpatrywać również jako lewego napastnika. Bez tego gracza w kadrze być może Słucki będzie musiał przeformatować zespół i nastawić go na mniej ofensywną grę

Rubin Kazań – Dyupin – Begić, Uremović, Zuev, Samoshnikov – In-Beom, Shatov, Jevtić – Bakaev, Despotović, Haksabanović

Kursy, zakłady, typy bukmacherskie na mecz Raków Częstochowa – Rubin Kazań

Analiza form i potencjału obu zespołów skłania do myśli, że kurs na wygraną Rubina nie powinien przekraczać wartości 1.9. Bukmacherzy zdają się umiarkowanie wierzyć w Raków w pierwszym meczu. Kazań jest co prawda faworytem, ale kursy nie są aż tak mocno zróżnicowane. Zwycięstwo gospodarzy wyceniane jest na 3.45, remis na 3.35, a wygraną Rubina można obstawić z mnożnikiem 2.05 i wydaje się nam to wystarczająco atrakcyjny kurs, aby warto było z niego skorzystać

Rubin pokazał w pierwszych kolejkach sezonu solidną obronę. Doświadczony Jurij Dyupin nie wyciągał jeszcze piłki z siatki. Z kolei utratą aż trzech bramek w Białymstoku nie można obciążać Vladana Kovacevica. Bośniacki bramkarz wciąż ma niepodważalną pozycję w zespole i może być atutem przy ewentualnych rzutach karnych. Żaden z zespołów nie odważy się już w pierwszym meczu zbyt mocno zaatakować, stąd innym ciekawym typem na to spotkanie będzie poniżej 2.5 gola z kursem 1.83.

Typ na mecz Raków vs Kazań: poniżej 2.5 gola w meczu.

Raków Częstochowa – Rubin Kazań. Gdzie oglądać?

Mecz Raków Częstochowa – Rubin Kazań będzie można oglądać w TVP Sport. Początek spotkania w czwartek o godz. 21. Studio przedmeczowe w TVP Sport rozpocznie się o godz. 20:55. Oprócz tego stream online dostępny będzie na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog