Single czy AKO. Który kupon bukmacherski bardziej się opłaca?

'. get_the_author() .'

single ako

Single czy AKO? To pytanie nurtuje wielu graczy zakładów bukmacherskich, szczególnie na początku ich ścieżki związanej z obstawianiem. Zanim rozpoczniesz grę, warto sprawdzić, jakie zalety posiadają wybrane typy kuponów, a czego warto unikać. Dowiedz się, kiedy obstawiać zakłady pojedyncze, a kiedy wielokrotne. Graj świadomie i określ, który sposób obstawiania zakładów najbardziej Cię przekonuje.

Kupony bukmacherskie

Jeden mecz na podbicie — któż o nim nie słyszał? Często konstruując swój kupon, decydujemy się na dodanie jeszcze jednego meczu w celu zwiększenia ewentualnej wygranej. Dołożenie dodatkowego spotkania często wiążę się z postawieniem mało przemyślanego typu, który często okazuje się przegrany i uniemożliwia wygraną, marnując potencjał innych — przemyślanych spotkań.

Działanie pod wpływem impulsu czy też przeczucia może być dobre, ale nie na dłuższą metę. Najlepiej jest zawrzeć na kuponie mniejszą liczbę zdarzeń, ale takich, co do których mamy przekonanie poparte argumentami. Spójrzmy więc na rodzaje kuponów, które możemy grać u bukmacherów.

Singiel – kupon na zakład pojedynczy

Kiedy na swoim kuponie umieszczamy tylko jedno zdarzenie, mamy teoretycznie największą szansę na wygraną. Oczywiście musi być to zdarzenie w granicach zdrowego rozsądku i nie możemy oczekiwać, że jedno zdarzenie z kursem 15.0 załatwi sprawę. Przy graniu singli należy ocenić, w jakim stopniu są one opłacalne. Gdy wybierzemy pozycje ze zbyt małym kursem, możemy zarobić niewiele albo nie zarobić nic. A przecież nie chodzi o to, żeby wiele ryzykować i wygrywać małe kwoty.

Singiel jest opcją najbezpieczniejszą, gdyż z matematycznego punktu widzenia, będziemy mieli 33% lub 50% szans na trafienie zdarzenia w zależności od tego, czy jest to zdarzenie dwu, czy trzydrogowe. Istotny jest oczywiście także kurs, który określa w dużej mierze prawdopodobieństwo trafienia wybranego zdarzenia.

Kupony single dedykowane są dla graczy, którzy operują większymi stawkami w zakładach. Należy pamiętać, że stawiając dużą kwotę na jedno zdarzenie, trzeba je uprzednio porządnie przeanalizować.

Zalety kuponów Single:

  • krótka droga do zwycięstwa
  • odpowiednie dla każdego gracza
  • wysoki procent wygranych

AKO – kupon na zakłady akumulowane

Kiedy na kuponie umieścimy, co najmniej dwa zdarzenia, mamy do czynienia z zakładem akumulowanym. Niektórzy bukmacherzy określają je jako zakład wielokrotny, a jeszcze inni mówią na nie AKO.

Bardziej doświadczeni gracze lubują się w zakładach o nazwie double i treble, czyli odpowiednio kupony z dwoma i z trzema zdarzeniami. Część typerów określa treble jako górną granicę zdarzeń na kuponie i rezygnuje z dodawania większej liczby meczów. Głównym celem jest to, aby podwoić włożoną sumę, więc kurs u polskich bukmacherów musi przekraczać 2.00.

Kupony AKO są bardziej ryzykowne ze względu na to, że wszystkie zdarzenia muszą być trafione, abyśmy mogli cieszyć się z wygranej. Nie jest to proste i doskonale wiedzą o tym gracze, którym jeden mecz potrafi zepsuć resztę odpowiednio wytypowanych. Oczywiście szanse gracza są większe, by trafił jedno zdarzenie niż trzy. To jednak do gracza należy ostateczna decyzja, na jaki kupon postawi.

Część graczy tworzy tak zwane “taśmy”. To znaczy, że za niewielką kwotę stawiają bardzo dużą liczbę zdarzeń i liczą na pokaźną wygraną. Takie kupony służą przeważnie jedynie zwiększeniu emocji przy oglądaniu meczów, gdyż szansa na ich wejście jest raczej niewielka.

Zalety kuponów AKO:

  • możliwa wysoka wygrana przy małej stawce
  • kilka małych kursów może dać razem zadowalającą sumę
  • przy większej liczbie zdarzeń na kuponie, nawet niski kurs znacznie podwyższa ewentualną wygraną

Zakłady systemowe w Fuksiarz.pl

Dobrym pomysłem może okazać się granie zakładów systemowych. Mają one na celu zapewnić pewne zabezpieczenie przed przegraną. Zakład systemowy pozwala na zgarnięcie pieniędzy nawet mimo pomyłki na kuponie. Jeden nietrafiony mecz nie musi oznaczać straty pieniędzy. Brzmi dobrze?

Przy tego typu zakładach należy pogrupować zdarzenia na kuponie, najlepiej według szans sprawdzenia się. Wtedy przykładowo część zdarzeń znajdzie się w grupie z tymi bardziej pewnymi, a część zostanie przydzielona do tych ryzykownych.

Zakład systemowy daje nam możliwość wygranej, nawet gdy nie wszystkie zdarzenia zostaną wytypowane poprawnie. W przeciwieństwie do kuponów AKO zostawiamy sobie pewien margines błędu, który nie powoduje porażki.

 

Czytaj także:


Rafał - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Rafał

Od dziecka miłośnik piłki nożnej. Wieloletni pasjonat NBA i sportów walki. Pierwsze kupony puszczane jeszcze w naziemnym lokalu. Absolwent dziennikarstwa, który sympatię do pisania realizuje w tematyce sportowej i bukmacherskiej.