Skoki narciarskie. Inauguracja sezonu w Niżnym Tagile. Puchar Świata 2021/2022. Zapowiedź zawodów, kursy bukmacherskie

Fuksiarz

Już w najbliższą sobotę 20.11.2021 roku w rosyjskim Niżnym Tagile wystartuje kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak co roku w gronie faworytów do walki o czołowe miejsca są Polacy, jednak to nie w nich bukmacherzy upatrują najpoważniejszych kandydatów do wygranej w końcowej klasyfikacji. Całosezonowe zakład bukmacherskie na Puchar Świata oraz na pojedyncze zawody można znaleźć na Fuksiarz.pl.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022. Analiza faworytów w zawodach w Niżnym Tagile

Niżny Tagił będzie pierwszym przystankiem na trasie bardzo wymagającego i trudnego sezonu 2021/2022 w skokach narciarskich. Będzie to o tyle trudny sezon, że trzeba będzie w niego wkomponować imprezę docelową, jaką są Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku w Pekinie. 

Zbliżający się sezon zapowiada się na walkę pomiędzy zawodnikami z samej czołówki ubiegłego sezonu. Mało który ekspert przewiduje, że w sezonie 2021/2022 do walki o Puchar Świata dobije jakaś nowa gwiazda, jeszcze nieodkryta na arenie międzynarodowej. Z dobrej strony w Letniej Grand Prix pokazał się m.in. pukający do czołówki Austriak Jan Hoerl, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej LGP, jednak takie świadectwo może być zbyt słabym argumentem do tego, aby realnie włączyć się do walki o czołowe lokaty podczas sezonu zimowego. 

Dlatego też oczy zwrócone są głównie na Norwegów, a w szczególności Halvora Egnera Graneruda, zdobywcę Kryształowej Kuli za Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021. 25-letni skoczek z Norwegii w tym sezonie będzie chciał na pewno powtórzyć ten sukces, a pierwszy krok do wykonania tego zadania musi postawić już w rosyjskim Niżnym Tagile, czyli w miejscu, w którym w ubiegłym roku dwukrotnie wygrywał zawody. Wygrany cykl LGP, dobra forma na początku sezonu oraz świetne wyniki z rosyjskiej skoczni w ubiegłym sezonie wskazują na to, że Norweg powinien być głównym faworytem do wygranej w najbliższych weekendowych konkursach.

Całkiem dobrych występów można się spodziewać również po kolegach Graneruda z reprezentacji, czyli Robercie Johanssonie oraz Mariusu Lindviku, którzy podobnie jak Halvor Egner Granderud, lubią skocznie w Niżnym Tagile i osiągali tam dobre wyniki. 

Mówiąc o faworytach nie można nie wspomnieć o Japończyku Ryoyu Kobayashim, który nieprzerwanie od 2019 roku znajduje się w gronie zawodników, którzy zawsze mogą powalczyć o końcowy triumf w zawodach. W tym sezonie powinno być podobnie.

W walce o wygraną w Niżnym Tagile jak i całym Pucharze Świata na pewno będą się liczyć także tacy zawodnicy jak Karl Geiger, Markus Eisenbichler czy też Stefan Kraft, którzy od lat należą do grupy najlepszych skoczków na świecie. Swoje trzy grosze dorzucą na pewno również Słoweńcy, którzy liczą na to, że uda się powtórzyć niedawne wielkie sukcesy Petera Prevca, który w sezonie 2015/2016 sięgał po Kryształową Kulę oraz po wygraną w Turnieju Czterech Skoczni. Teraz najgroźniejszy z całej ich kadry wydaje się Anze Lanisek, jednak ta reprezentacja przyzwyczaiła już kibiców do tego, że co roku jest w stanie zaskoczyć jakimś nowym talentem, który na krócej lub na dłużej wbija się do czołówki skoków narciarskich.

I oczywiście do tej całej plejady gwiazd skoków należy dodać również Polaków, którzy jak co roku będą walczyć o czołowe lokaty. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła to trójka zawodników, która pomimo ponad 30 lat na karku, nadal nie zamierza schodzić z podium i w tym sezonie po raz kolejny spróbuje poważnie zamieszać w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Igrzysk Olimpijskich czy też Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz tego nie można zapominać również o coraz lepiej skaczących Jakubie Wolnym i Klemensie Murańce. To w nich Michal Dolezal, trener reprezentacji Polski pokłada nadzieję na objawienie sezonu 2021/2022 w Pucharze Świata.

Kursy bukmacherskie na Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich

Patrząc na kursy, jakie bukmacherzy przygotowali przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 w skokach narciarskich, można zauważyć kilku wybijających się faworytów. Najwięcej szans na końcowy triumf analitycy upatrują w Ryoru Kobayashim. Mnożnik na jego wygraną w Pucharze Świata wynosi 2.5. Zaraz za nim znajduje się obrońca Kryształowej Kuli, Halvor Egner Granerud (4.25). Na trzecim stopniu podium znajduje się Niemiec Karl Geiger (7.00).

Spośród Polaków, bukmacherzy nie są w stanie na tym etapie wyznaczyć jednego wyraźnego faworyta i zwycięstwo każdego z trójki Stoch, Kubacki, Żyła wyceniają tak samo (20.00). 

Gdzie oglądać Puchar Świata w Niżnym Tagile?

Transmisja zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile będzie można oglądać przez cały weekend na antenach TVN i Eurosport 1. Transmisje również w usłudze Player.pl. Poniżej pełna rozpiska weekendu skoków narciarskich w Niżnym Tagile.

Piątek, 19.11.2021

12:00 – Odprawa techniczna

14:15 – Oficjalny trening

16:30 – Kwalifikacje (od 15 w Eurosport, od 15.50 w Player)

Sobota, 20.11.2021

14:45 – Seria próbna

16:00 – Pierwsza seria konkursowa (od 15.15 w Eurosport, od 15.35 w TVN, od 15.50 w Player)

Niedziela, 21.11.2021

14:30 – Kwalifikacje (od 14.20 w Player)

16:00 – Pierwsza seria konkursowa (od 15 w Eurosport, od 15.35 w TVN, od 15.50 w Player)


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog