Piłka nożna typy: analizy piłkarskie

Najpopularniejsze sport na świecie i zdecydowana pozycja numer 1 wśród graczy zakładów bukmacherskich. Nic nie cieszy się takim zainteresowaniem jak spotkania reprezentacji Polski, czy też piłkarska Liga Mistrzów. Obserwuj naszego bloga i korzystaj z wnikliwych analiz naszych ekspertów na mecze najlepszych światowych rozgrywek piłkarskich. Bądź na bieżąco z promocjami i wygrywaj dzięki typom bukmacherskim na piłkę nożną z naszego bloga. 

Najnowsze wpisy

⚽ Typy piłka nożna

Typy na piłkę nożną stanowią creme de la creme każdej oferty zakładów bukmacherskich. I choć do obstawiania jest kilkadziesiąt dyscyplin, to właśnie rozgrywki piłkarskie generują największe zainteresowanie Typy bukmacherskie dotyczące Premier League, Ekstraklasy, Ligi Mistrzów czy La Liga obejmują większą część granych zakładów. To utwierdza nas w przekonaniu, że piłka nożna to sport numer jeden na świecie.

Obstawianie meczy piłkarskich u bukmacherów możesz robić na największej liczbie rynków. Ani tenis ziemny, ani koszykówka nie mogą równać się w tym przypadku z piłką nożną. Średnio w zakładach znajdziesz ponad 200 typów w trybie pre-match, a także około 100 w typowaniu na żywo. O czym to świadczy? O tym, że spotkanie piłki nożnej możesz skrupulatnie analizować, bo bukmacher dysponuje zniuansowanymi zakładami.

💡 W internecie znajdziesz wiele serwisów oferujących typy na piłkę nożną. Jednym z takich przykładów jest SportFuks.pl. Nasza działalność koncentruje się przede wszystkim na aktualnych i rzetelnych analizach piłkarskich. Jeśli chcesz mieć darmowy dostęp do zapowiedzi, to u nas znajdziesz takie informacje.

Typy piłkarskie na SportFuks.pl

W piłkę nożną gra się na całym świecie, czego dowodzi fakt, że w FIFA stowarzyszonych jest ponad 200 państw. Bukmacherzy dostrzegają fenomen piłkarski, ponieważ oferują kursy na mecze nawet najbardziej egzotycznych rozgrywek. Z naszej perspektywy wszystko co najistotniejsze dzieje się w Europie i takich ligach jak Champions League, Bundesliga, Serie A, La Liga, Ligue 1 czy Premier League. Owszem, to rozgrywki, które przez typerów są najczęściej obstawiane. To jednak nie oznacza, że pozostałe ligi są tylko od parady.

Piłka nożna ma dużą przewagę nad pozostałymi dyscyplinami, bo rozgrywki w ramach tej konkurencji odbywają się praktycznie przez cały rok. W Europie sezon zaczyna się w wakacje, a kończy na początku czerwca. Poza tym rywalizacja toczona jest nie tylko przez kluby, ale też reprezentacje. Co dwa lata kibice mogą cieszyć się z wielkich imprez takich jak Mistrzostwa Świata i Euro. Wtedy zainteresowanie typami na piłkę nożną jest spotęgowane.

Na SportFuks.pl codziennie typujemy zmagania na piłkarskich stadionach. Przyglądamy się zarówno rozgrywkom międzynarodowym, jak i tym na krajowym podwórku. Co głównie obstawiamy?

 • Ekstraklasę
 • Premier League
 • Serie A
 • La Liga
 • Ligę Mistrzów
 • Ligę Europy
 • Ligę Konferencji
 • Bundesligę
 • Ligue 1
 • mecze międzypaństwowe: Liga Narodów, MŚ, Euro, Copa America

🔎 W przedstawianych przez nas typach przyświeca nam główny cel: dostarczyć ci sprawdzone informacje o danym meczu, żebyś mógł dokonać słusznego wyboru.

piłka nożna

W analizach meczów skupiamy się na wielu aspektach, które mają znaczenie podczas piłkarskiej rywalizacji. Nasza uwaga koncentruje się na składach, formie, stylu gry, a także atmosferze wokół drużyny. To czynniki, które w dużej mierze wpływają na przebieg meczu. Oczywiście to tylko teoria, bo piłka nożna wielokrotnie zaskakiwała kibiców, bukmacherów, ale też graczy.

Typy na dziś

Typerzy od piłki nożnej mają w zwyczaju poszukiwanie typów na dziś związanych z meczami. Ma to pewne uzasadnienie, ponieważ grając zakład na dzisiejsze spotkanie możesz mieć pogląd na wiele sytuacji. Zwykle wtedy znany jest już skład, a także absencje w obu drużynach. W ten sposób łatwiej zorientować się, kto ma większe szanse na zwycięstwo.

Typy piłki nożnej na dziś znajdziesz w naszym serwisie. Co prawda staramy się, aby analiza meczu pojawiła się 48 godzin przed spotkaniem, tak żeby odpowiednio wcześniej móc się z nią zapoznać. Gdy jednak dojdzie do nagłego zwrotu sytuacji, to trzymamy rękę na pulsie. Wówczas dokonujemy korekty w typach, o czym informujemy na konkretnej stronie z meczem.

Typy na jutro

Obstawianie piłki nożnej dziś na mecze rozgrywane jutro to znana praktyka. Jeśli wiesz, że kolejnego dnia nie będziesz miał czasu na typowanie kuponu, to właśnie możesz postawić zakład z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Co ciekawe, możesz na tym zyskać lub stracić, bo w ciągu 24 godzin kursy mogą ulec zmianie. Nigdy jednak nie przewidzisz, czy pójdą w górę, czy w dół? To zależy od ruchów graczy, jak i zdarzeń wokół meczu.

W naszym serwisie przyjęliśmy zasadę, żeby mecze były publikowane z pewnym wyprzedzeniem. Zdajemy sobie sprawę, że część typerów szuka typów na jutro. Dlatego wychodzimy na przeciw tego rodzaju oczekiwaniom. Korzystając ze SportFuks.pl znajdziesz analizę spotkań rozgrywanych dnia następnego.

Typy piłkarskie na weekend

W weekend, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, dzieje się najwięcej. To wtedy toczone są mecze na polskich, jak i zagranicznych stadionach. W sobotę i niedzielę odbywa się najwięcej gier w każdej z europejskich lig. To daje ogromne pole do popisu typerom od piłki nożnej. Mogą oni przebierać w spotkaniach Premier League, La Liga, Bundesligi czy naszych krajowych rozgrywek np. Ekstraklasy lub 1. ligi.

Wzmożone zainteresowanie typami na weekend to też impuls dla nas, aby na sobotę i niedzielę przygotować pokaźniejszą dawkę typów. Wówczas staramy się pracować jeszcze intensywniej, żeby każdy typer od głównych lig otrzymał odpowiednią dawkę meczów. Jak zawsze nasze zakłady są odpowiednio przeanalizowane, a także poparte statystykami.

Piłka nożna typy: co możesz grać?

Typowanie piłki nożnej u bukmachera to zajęcie, które nie musi ograniczać się tylko do wskazania zwycięzcy meczu. Co prawda to najbardziej oblegany rynek w zakładach, ale oferty kursowe dają znacznie większe pole manewru. Wystarczy przytoczyć liczby, które pokazują, że w wielu meczach piłki noznej bukmacherzy otwierają ponad 200 rynków. Co to oznacza? To że masz dziesiątki opcji do wyboru, jeśli chodzi o pojedyncze spotkanie piłkarskie.

Typy na piłkę nożną okiem początkujących graczy zwykle sprowadzają się do 1X2. Faktem jest, że zakłady na rezultat są najczęściej wybierane. Bardziej zaawansowani gracze korzystają z pełnego spektrum, jakie daje im bukmacher. A to oznacza grę na dodatkowych rynkach takich jak suma goli, handicap, dokładny wynik czy strzelec bramki. Jak widzisz możliwości są naprawdę spore.

👉 W zakładach bukmacherskich mecze piłki nożnej możesz obstawiać na kuponach pojedynczych i akumulowanych. Czym się one różnią?

 • Zakład pojedynczy – kupon złożony jest z jednego spotkania piłki nożnej.
 • Zakład AKO (akumulowany) – kupon składa się z minimum dwóch meczów piłki nożnej lub innych dyscyplin.

kupon piłka nożna

Co też można zauważyć u bukmacherów to udostępnianie specjalnych narzędzi w obstawianiu piłki nożnej. O jakie funkcje chodzi? M.in. o takie jak Early Payout i Cash out (obie działają na stronie Fuksiarz.pl). Ta pierwsza pozwala odebrać wygraną, gdy twój faworyt prowadzi przewagę 2 goli, z kolei druga umożliwia wcześniejsze rozliczenie zakładu w oparciu o warunki zaproponowane przez bukmachera.

Wybraliśmy typy zakładów, które w odniesieniu do piłki nożnej są bardzo popularne. Jak z nich korzystać?

Wynik 1X2

Typy na 1X2 dotyczą końcowego wyniku w meczu. Piłka nożna to sport trzydrogowy, co oznacza, że możliwa jest wygrana gospodarza, gościa, a także remis. Dlatego do wyboru masz jeden wynik z trzech możliwych. Typując 1 lub 2 wskazujesz na wygraną gospodarzy lub gości. X – oznacza remis.

Podwójna szansa

Zakłady na podwójną szansę pozwalają zmniejszyć ryzyko porażki. Z czego to wynika? Dlatego, że na kuponie wskazujesz dwa z trzech wyników np. 1X, co oznacza wygraną gospodarzy lub remis. Wówczas odniesiesz sukces, jeśli wskazana przez ciebie ekipa nie przegra. Typy na podwójną szansę mogą odnosić się do całego meczu, jak i pierwszej połowy.

Suma goli: under/over

Zakłady na under/over w piłce nożnej to zdarzenia dwudrogowe – w tym przypadku wybierasz pomiędzy dwiema opcjami. Under oznacza poniżej, a over – powyżej. W kontekście sumy goli przewidujesz, czy dany zespół strzeli mniej lub więcej niż ustalona linia przez bukmachera. Najczęściej spotykany typ na under/over dotyczy sumy goli 2.5. W przypadku postawienia na powyżej wygrasz, jeśli w meczu będzie przynajmniej 3 bramki.

Handicap

Obstawianie piłki nożnej za pośrednictwem handicapu polega na tym, że na starcie uwzględniasz stratę lub przewagę któreś z ekip. W handicapie azjatyckim będzie to np. -1.5, co oznacza, że jeśli chcesz żeby drużyna odniosła zwycięstwo przy takim handicapie – musi wygrać przewagą przynajmniej 2 goli. Wówczas twój kupon zostanie rozliczony pozytywnie. W handicapach azjatyckich na piłkę nożną nie uwzględniamy remisów – inaczej jest przy handicapach europejskich, które pozwalają wytypować podział punktów.

Typy długoterminowe

W piłce nożnej rozgrywane są ligi, które trwają prawie przez cały rok. To okres, w którym drużyny rywalizują m.in. o mistrzostwo kraju. Dzięki typom długoterminowym możesz wskazać, kto zwycięży w Lidze Mistrzów, a kto w Ekstraklasie? To zakłady, które są rozliczane dopiero na koniec sezonu, ale możesz z nich skorzystać przed lub w trakcie rozgrywek. Nie obejmują one pojedynczego spotkania, a pełne rozstrzygnięcie ligi czy turnieju.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną

Piłka nożna u bukmacherów oferowana jest w dwóch trybach:

 • przedmeczowym,
 • na żywo.

Jak już sama nazwa sugeruje zakłady pre-match możesz obstawić przed rozpoczęciem się spotkania. Z kolei typy na żywo otwierane są w chwili pierwszego gwizdka przez arbitra. Zakłady live na piłkę nożna są zbliżone do tych, z których możesz korzystać przed meczem. Po prostu różnica jest taka, że odnoszą się do aktualnej sytuacji na boisku przez co kursy na bieżąco ulegają wahaniom. To jednak nie oznacza, że w obstawianiu na żywo nie możesz liczyć na dodatkowe zestawienia. M.in. korzystając z zakładów live wytypujesz, która ekipa jako kolejna strzeli bramkę?

Bukmacherzy mają to do siebie, że zdecydowanie więcej opcji na grę udostępniają w zakładach pre-match. Typy live zyskują na znaczeniu, ale wciąż zdecydowanie więcej kuponów dotyczy zdarzeń przed ich rozpoczęciem. Ważne jest jednak to, że bukmacherzy online na żywo pozwalają obstawiać główne ligi, jak i te mniej znane np. z Meksyku czy Japonii.

Gdzie obstawiać typy piłkarskie?

Od przyjmowania zakładów na piłkę nożną są bukmacherzy. W Polsce, co ważne, mogą robić to tylko licencjonowani operatorzy. To dla ciebie wskazówka, że jeśli chcesz zająć się obstawianiem piłki nożnej, to powinieneś poszukać legalnego bukmachera. Kogo mamy na myśli? Taką firmą w internecie jest Fuksiarz.pl. To bukmacher, który od 2020 roku posiada zgodę od Ministerstwa Finansów. Fuksiarz na stałe zadomowił się w naszym kraju, a jego oferta na piłkę nożną jest na pewno atrakcyjna.

premier league typy

Fuksiarz.pl piłkę nożną pozwala typować w oparciu o kilkadziesiąt lig zagranicznych. Znajdziesz u niego również polskie rozgrywki takie jak Ekstraklasa i 1. liga. Dodatkowo bukmacher ten dysponuje zakładami na reprezentacje i turnieje takie jak Mundial, Euro czy Copa America. Porównując go z innymi operatorami nie mamy wątpliwości: w Fuksiarzu niczego nie brakuje, jeśli chodzi o typy na piłkę nożną.

To bukmacher z zakładami przedmeczowymi i na żywo. Jeśli chodzi o ilość rynków, to w trybie pre-match zwykle otwiera 200 typów. Co obstawisz?

 • Zakład na wynik: 1X2, podwójną szansę, dokładny rezultat
 • Gole: poniżej/powyżej, strzelcy, BTTS
 • Handicap, remis – nie ma zakładu,
 • Faule, kartki,
 • Typy łączone: wygra mecz + liczba goli
 • Zakłady długoterminowe

Typowanie rozgrywek piłkarskich w Fuksiarzu dodatkowo może być dochodowe ze względu na promocje, które działają u tego bukmachera. Mecze piłki nożnej podlegają bonusowi powitalnemu, a także cashbackowi bez limitu. Pierwsza z opcji pozwala postawić zakład bez ryzyka i odzyskać 50% stawki w razie porażki. Druga daje szanse odbierania cashbacku za każdy przegrany kupon w trakcie gry u bukmachera Fuksiarz.