Zakłady, kursy i typy na UFC 267. Zapowiedź gali

Fuksiarz

Już w najbliższą sobotę w Dubaju odbędzie się kolejna gala największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC 267. Na karcie walk roi się od świetnych pojedynków, jednak wszystkie oczy polskich kibiców będą skierowane na Jana Błachowicza, który w walce z Gloverem Teixeirą po raz drugi stanie do obrony tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Zakłady bukmacherskie na UFC 267 są dostępne na Fuksiarz.pl.

Karta walk UFC 267 

Włodarze UFC sobotnią galą w Dubaju zrobili bardzo duży prezent polskim kibicom, ponieważ pojedynek Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą nie jest jedynym pojedynkiem podczas gali UFC 267, w którym występuję polski zawodnik. Na karcie walk znajdują się jeszcze dwa polskie nazwiska, a dokładnie Marcin Tybura oraz Michał Oleksiejczuk. Ten pierwszy zmierzy się z jednym z najtrudniejszych wyzwań w swojej dotychczasowej karierze, ponieważ w klatce naprzeciw niego stanie doświadczony Alexander Volkov, który wielokrotnie pokazywał, że w wadze ciężkiej trzeba się z nim liczyć. Natomiast rywal, z którym przyjdzie się zmierzyć Oleksiejczukowi, to kolejna nadzieja rosyjskiego MMA, czyli Shamil Gamzatov

Jednak pojedynki Polaków to nie jedyne elektryzujące starcia podczas gali UFC 267. Wystarczy wspomnieć o co-main evencie sobotniego wydarzenia, gdzie o tymczasowy pas wagi koguciej zmierzą się Petr Yan z Cory Sandhagenem. Dodatkowo, niezwykle ciekawie zapowiada się walka w wadze lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem i Danem Hookerem

Poniżej pełna karta walk UFC 267:

Walka wieczoru

 • 93 kg.: Jan Błachowicz (28-8-0) vs. Glover Teixeira (32-7-0)

Karta główna:

 • 61.2 kg.: Petr Yan (15-2-0) vs. Cory Sandhagen (14-3-0)
 • 70.3 kg.: Islam Makhachev (20-1-0) vs. Dan Hooker (21-10-0)
 • 120.2 kg.: Alexander Volkov (33-9-0) vs. Marcin Tybura (22-6-0)
 • 77.1 kg.: Jingliang Li (18-6-0) vs. Khamzat Chimaev (9-0-0)
 • 93 kg.: Magomed Ankalaev (15-1-0) vs. Volkan Oezdemir (17-5-0)

Karta wstępna:

 • 52.2 kg.: Amanda Ribas (10-2-0) vs. Virna Jandiroba (17-2-0)
 • 65.8 kg.: Zubaira Tukhugov (19-5-1) vs. Ricardo Ramos (15-3-0)
 • 83.9 kg.: Albert Duraev (14-3-0) vs. Roman Kopylov (8-1-0)
 • 77.1 kg.: Elizeu Zaleski (22-7-0) vs. Benoit Saint-Denis (8-0-0)
 • 93 kg.: Michał Oleksiejczuk (15-4-0) vs. Shamil Gamzatov (14-0-0)
 • 65.8 kg.: Makwan Amirkhani (16-6-0) vs. Lerone Murphy (10-0-1)
 • 83.9 kg.: Yaozong Hu (3-2-0) vs. Andre Petroski (6-1-0)
 • 70.3 kg.: Damir Ismagulov (23-1-0) vs. Magomed Mustafaev (14-4-0)
 • 56.7 kg.: Tagir Ulanbekov (12-1-0) vs. Allan Nascimento (18-5-0)

Typy bukmacherskie na UFC 267

UFC 267 to idealna gala na sprawdzenie, czym tak naprawdę jest profesjonalne MMA, ponieważ nazwiska występujące w sobotnim wydarzeniu w Dubaju to sama czołówka mieszanych sztuk walki na świecie. Dodatkowo, oglądanie znakomitych pojedynków można jeszcze uatrakcyjnić, obstawiając poszczególne walki na Fuksiarz.pl. A wybór jest naprawdę spory, ponieważ na UFC 267 dojdzie do aż 15 pojedynków. 

UFC 267: Jan Błachowicz vs Glover Teixeira – typy bukmacherskie 

Jednym z tych pojedynków jest walka, na którą czeka cała sportowa Polska. W drugiej obronie tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz zmierzy się z niezwykle doświadczonym i groźnym Gloverem Teixeirą. Polak, po przekonującej wygranej z Isrelem Adesanyą wraca do klatki, aby potwierdzić prymat w swojej kategorii wagowej. Jego ostatnie pojedynki ewidentnie pokazują, że Błachowicz, pomimo swoich 38 lat na karku, z każdą walką jest w stanie rozwijać swoje umiejętności. Eksperci obawiali się pojedynku stójkowego z mistrzem UFC w wadze średniej, jednak Polak pokazał, że nie odstaje za bardzo od znakomitego nigeryjskiego kickboksera, tocząc z nim w tej płaszczyźnie bardzo wyrównany bój. Z kolei w zapasach i w parterze Adesanya nie miał praktycznie nic do powiedzenia i został w tych elementach zdominowany przez Błachowicza.

Natomiast dla brazylijskiego wirtuoza parteru, walka z Błachowiczem będzie drugą szansą w karierze na zdobycie mistrzowskiego pasa. Po raz pierwszy Teixeirą stanął do walki o tytuł mistrzowski w 2014 roku, kiedy to po twardym, trwającym 5 rund pojedynku przegrał z wieloletnim dominatorem wagi półciężkiej oraz uważanym swego czasu za najlepszego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe, Jonem Jonesem. Po tej walce, 42-letni Brazylijczyk radził sobie w kratkę, przeplatając zwycięstwa porażkami. Aż do 2019 roku, kiedy to Teixeira zaczął przeżywać drugą młodość i do dzisiaj zanotował pięć wygranych z rzędu, pokonując przy tym efektownie dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Najpierw, na początku 2020 roku znokautował w 5 rundzie Anthony’ego Smitha, a kilka miesięcy później, zaskoczył cały świat MMA poddając w 3 rundzie silnego Thiago Santosa, który jako ostatni zdołał pokonać Jana Błachowicza. Dlatego też, pomimo dosyć jednoznacznych wskazań bukmacherów, walka Błachowicza z Teixeirą może być dużo trudniejsza niż sądzą niektórzy eksperci. Jednak przebieg ostatnich pojedynków obu zawodników wskazuje, że po końcowym gongu, to ręka Polaka powinna pójść w górę. Dlatego też, po ciężkim boju, wygrana powinna powędrować na konto Błachowicza. 

Kursy na walkę: Jan Błachowicz (1.33) – Glover Teixeira (3.40)

Typ na zwycięzcę: Jan Błachowicz przed czasem

UFC 267: Peter Yan vs Cory Sandhagen – typy bukmacherskie 

To zestawienie, do którego pierwotnie na tej gali dojść nie miało. W założeniach, Petr Yan miał zawalczyć w rewanżowym pojedynku z Aljamain’em Sterlingiem, z którym w marcu 2021 roku przegrał przez nielegalne uderzenie kolanem w 4 rundzie, dzięki czemu Amerykanin odebrał pas mistrzowski z rąk Rosjanina. Yan na początku walki ze Sterlingiem miał trochę problemów ze złapaniem odpowiedniego rytmu, jednak od połowy walki to on zaczął nadawać ton wydarzeniom w klatce i coraz bardziej dominował swojego rywala. I gdy wydawało się, że tylko kwestią czasu jest przełamanie Amerykanina i wygrana przed czasem Yana, Rosjanin wystrzelił potężnym nielegalnym kolanem w parterze, przez co Sterling nie był w stanie dalej kontynuować walki. Sędzia ringowy nie miał wyjścia i musiał zdyskwalifikować Petra Yana. Rosjanin po pojedynku był bardzo niezadowolony z rozstrzygnięcia i od razu zaczął domagać się rewanżu. UFC przystało na prośby byłego mistrza i zaplanowało walkę kolejny pojedynek pomiędzy oboma panami.

Jednak przez kontuzje Sterlinga, pojedynek rewanżowy został odwołany, a w miejsce mistrza wagi piórkowej, wstawiono innego zawodnika, a dokładnie Cory’ego Sandhagena, który powraca po kilku miesiącach od bardzo wyrównanej walki z T.J. Dillashawem, gdzie musiał uznać wyższość byłego mistrza wagi piórkowej, przegrywając z nim przez niejednogłośną decyzję sędziów. 

Ranga sobotniego pojedynku dla jednego i drugiego będzie niezwykle wysoka, ponieważ w stawce jest tymczasowy pas wagi piórkowej, który na pewno da przepustkę któremuś z zawodników do walki o regularny pas ze Sterlingiem.

Patrząc na kursy bukmacherów, faworytem starcia jest Petr Yan i trudno sobie wyobrazić, żeby Sandhagen był w stanie zagrozić Rosjaninowi. Dlatego też, wydaje się nam, że po walce to Yan będzie cieszył się z kolejnego zwycięstwa.

Kursy na walkę: Petr Yan (1.36) – Cory Sandhagen (3.20)

Typ na zwycięzcę: Petr Yan przed czasem

UFC 267: Marcin Tybura vs Alexander Volkov – typy bukmacherskie 

Pojedynek Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem może być przepustką dla Polaka do naprawdę ważnych i kasowych walk w UFC, ponieważ Rosjanin będzie jedną z najtrudniejszych przeszkód Tybury w dotychczasowej karierze. Polak notuje ostatnio znakomitą serię pięciu wygranych z rzędu, jednak żaden z pokonanych przez niego rywali nie był na poziomie doświadczonego Volkova. O wysokich umiejętnościach Rosjanina może świadczyć nie tylko jego rekord (33 zwycięstwa, 9 porażek), ale przede wszystkim nazwiska, które pokonywał podczas swojej przygody z MMA. Alistair Overeem czy też Fabricio Werdum to tak naprawdę ikony mieszanych sportów walki, z którymi rozprawiał się Volkov. Jednak w przeciwieństwie do Tybury, Volkov przystępuje do sobotniego pojedynku po porażce. Tyle że, przegrana po pięciu rundowym boju z takim rywalem jak Ciryl Gane, na pewno Rosjaninowi ujmy nie przynosi.

Według bukmacherów, faworytem sobotniego starcia jest Alexander Volkov. Jednak elementem dającym nadzieję polskim kibicom powinien być fakt, że popularny “Tybur” jest ostatnio na fali wznoszącej, co na pewno dodaje pewności siebie. Dodatkowo, patrząc na styl walki Polaka, można mieć nadzieję, że w walce przy siatce i w parterze będzie w stanie mieć przewagę na Rosjaninem. Problemem może być jednak stójka i zasięg olbrzymiego Volkova, którego długie ręce przy wzroście przekraczającym 2 metry, mogą być zaporą nie do przejścia dla Marcina Tybury. Jednak można mieć wrażenie, że Polak jest w stanie zniwelować atuty przeciwnika i pokonać go podobnie jak Ciryl Gane, po decyzji sędziów.

Kursy na walkę: Alexander Volkov (1.37) – Marcin Tybura (3.10)

Typ na zwycięzcę: Marcin Tybura na PKT

UFC 267 – zakłady bukmacherskie 

UFC 267 to nie tylko kilka walk w karcie głównej, ale też niezwykle ciekawe pojedynki w karcie wstępnej. W sobotnie popołudnie i wieczór w Dubaju dojdzie aż do 15 starć, które można obstawiać na Fuksiarz.pl. Dodatkowo, w ofercie przygotowano również zakłady specjalne na walkę Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą. Można obstawić m.in. to, czy dany zawodnik skończy swoją walkę przed czasem czy też ile rund potrwa pojedynek. Nie trzeba wytypować zwycięzcy, żeby wygrać kupon.

Z okazji tak elektryzującej gali przygotowaliśmy także specjalną promocję na walkę Błachowicz vs Teixeira, w której można otrzymać nawet 30 zł bonusu!

Obstawiaj UFC 267 i odbierz cashback 500 zł 

UFC 267 to szansa na dużą wygraną. Bonus powitalny Fuksiarz umożliwia zagranie zakładu bez ryzyka na zbliżającą się galę UFC. Mogą z niego skorzystać nowi gracze, którzy nie zawarli jeszcze swojego pierwszego zakładu. 

Gdzie oglądać UFC 267?

Transmisja gali UFC 267 rozpocznie się w sobotę, 30 października, o godzinie 16.30 na UFC Fight Pass, gdzie będzie można zobaczyć walki karty wstępnej. Jednak już o godz. 17 swoje studio rozpocznie Polsat Sport. Od godz. 18.00 widzowie będą mogli oglądać na tym kanale pojedynki z karty wstępnej gali, od 20.00 starcia karty głównej.


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog