UFC 275. Jędrzejczyk – Zhang. Teixeira – Prochazka. Zakłady, kursy i typy bukmacherskie

Mateusz

UFC-typy

Joanna Jędrzejczyk po ponad dwóch latach wraca do oktagonu UFC i od razu zaczyna “z wysokiego C”. Polka podczas gali UFC 275 w Singapurze zmierzy się w rewanżowym starciu z Weil Zhang. Głównym daniem wieczoru będzie pojedynek o pas wagi półciężkiej, gdzie Glover Teixeira spróbuje obronić tytuł w starciu z niezwykle groźnym stójkowiczem Jiri Prochazką. Te oraz wiele innych walk można obstawiać na Fuksiarz.pl.

Karta walk UFC 275. Jędrzejczyk – Zhang. Teixeira – Prochazka

Jędrzejczyk – Zhang i Teixeira – Prochazka to nie jedyne świetnie zapowiadające się pojedynki na gali UFC 275 w Singapurze. Oprócz polskiej mistrzyni oraz pogromcy Jana Błachowicza, na karcie walk jest także Valentina Shevchenko, królowa wagi muszej, która powalczy w swojej szóstej obronie tytułu UFC z Talią Santos. Ciekawie zapowiada się także inny pojedynek w wadze muszej, tyle że wśród panów. Mający na swoim koncie dwa efektowne nokauty z rzędu, Manel Kape, spróbuje przełamać bardzo twardego Rogerio Bontorina. W karcie głównej gali UFC 275 znalazł się również pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy Jackiem Della Maddaleną a Ramazanem Emeevem.

Poniżej pełna karta walk UFC 275 z udziałem Joanny Jędrzejczyk:

Walka wieczoru

 • 93 kg.: Glover Teixeira (33-7-0) vs Jiří Procházka (28-3-1) (o pas wagi półciężkiej)

Karta główna

 • 56.7 kg.: Valentina Shevchenko (22-3-0) vs Taila Santos (19-1-0) (o pas wagi muszej)
 • 52.2 kg.: Weili Zhang (21-3-0) vs Joanna Jędrzejczyk (16-4-0)
 • 56.7 kg.: Rogério Bontorin (17-4-0) vs Manel Kape (17-6-0)
 • 77.1 kg.: Jack Della Maddalena (11-2-0) vs Ramazan Emeev (20-5-0)

Karta wstępna

 • 65.8 kg.: Seung Woo Choi (10-4-0) vs Joshua Culibao (9-1-1)
 • 83.9 kg.: Brendan Allen (18-5-0) vs Jacob Malkoun (6-1-0)
 • 70.3 kg.: Hayisaer Maheshate (6-1-0) vs Steve Garcia (12-4-0)
 • 77.1 kg.: Jake Matthews (17-5-0) vs Andre Fialho (16-4-0)
 • 61.2 kg.: Kyung Ho Kang (17-9-0) vs Batgerel Danaa (12-3-0)
 • 52.2 kg.: Silvana Gómez Juárez (10-4-0) vs Na Liang (19-5-0)
 • 65.8 kg.: Joselyne Edwards (10-4-0) vs Ramona Pascual (6-3-0)

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weil Zhang. Rewanż za najlepszy pojedynek w historii kobiecego MMA

Pomimo tego, że zestawienie Jędrzejczyk – Zhang jest na karcie gali UFC 275 niżej w hierarchii niż walki Shevchenko – Santos i Teixeira – Prochazka, to dla polskiego kibica właśnie to starcie jest walką wieczoru gali w Singapurze. Dodatkowo, pamiętając pierwszy pojedynek obu pań, gdzie po potężnej rzeźni w stójce, minimalnie lepsza na punkty okazała się Weil Zhang, eksperci już po końcowym gongu zacierali ręce z myślą o potencjalnym rewanżu obu pań. Pojedynek został ogłoszony najlepszą walką w historii kobiecego MMA i trzeba przyznać, ten tytuł nie został przyznany na wyrost. Dlatego też apetyty przed Jędrzejczyk – Zhang 2 są ogromne.

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weil Zhang – typy bukmacherskie

Faworytką tego starcia jest naturalnie Chinka, która oprócz tego, że wygrała pierwsze starcie, to była bardziej aktywna przez ostatnie dwa lata. Trzeba jednak pamiętać, że dwa pojedynki po wygranej z Jędrzejczyk, to porażki z Rose Namajunas. Pierwsza, po druzgocącym kopnięciu w głowę, natomiast druga – po wyrównanej walce i niejednogłośnej decyzji.

Z kolei forma Jędrzejczyk jest sporą niewiadomą. Po porażce z Zhang, była mistrzyni UFC zrobiła sobie długą, ponad dwuletnią przerwę i nie do końca wiadomo, w jakiej dyspozycji wyjdzie do walki z Chinką. Znając profesjonalizm Jędrzejczyk, można się spodziewać, że w oktagonie zobaczymy jej najlepszą wersję. Czy to wystarczy na niezwykle silną i groźną Weil Zhang? W naszej opinii, trudno dokładnie wytypować faworyta, więc w tym wypadku pójdziemy za sercem i postawimy na Joannę Jędrzejczyk. Jednak to, czego jesteśmy bardziej pewni, to dystans, na jakim rozegra się walka, ponieważ bardzo prawdopodobne, że obie panie dotrwają do końcowego gongu (1.4).

Kursy na walkę: W. Zhang (1.57) – J. Jędrzejczyk (2.38)

Typ na zwycięzcę: Joanna Jędrzejczyk (kurs 2.38)

UFC 275. Glover Teixeira – Jiri Prochazka – typy bukmacherskie

To kolejny pojedynek, który powinien interesować polskich fanów UFC, ponieważ po wygranej z Aleksandarem Rakiciem, Jan Błachowicz najprawdopodobniej w kolejnej walce spróbuje odzyskać pas wagi półciężkiej w pojedynku z lepszym z pary Teixeira – Prochazka. 42-letni Brazylijczyk, który odebrał tytuł Błachowiczowi, przeżywa drugą, trzecią, a może i czwartą młodość. Ostatnie sześć pojedynków to sześć wygranych, a trzy ostatnie zwycięstwa to pokaz kunsztu Teixeiry. Najpierw ubił w parterze Anthony’ego Smitha, a następnie – jak na artystę BJJ przystało, dwukrotnie poddał swoich rywali – i to oczywiście swoją ulubioną techniką, czyli duszeniem zza pleców. Niestety, jedną z tych ofiar był również Jan Błachowicz, któremu Teixeira w ostatniej swojej walce odebrał tytuł.

Na przeciwko Brazylijczyka w klatce UFC stanie jeden z najniebezpieczniejszych strikerów w całym świecie MMA, czyli Czech Jiri Prochazka. Wieloletni mistrz japońskiej federacji Rizin FF, w 2020 roku zdecydował się dołączyć do największej organizacji świata i od razu pokazał swoje umiejętności. Najpierw odprawił w drugiej rundzie Volkana Oezdemira, a potem bardzo efektownym obrotowym łokciem posłał na deski Dominicka Reyesa. Dlatego też UFC zdecydowało się dosyć szybko, bo już po dwóch walkach, dać Czechowi szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Czy to aby nie za wcześnie? Teixeira to na pewno najbardziej kompletny zawodnik, z jakim przyszło się mierzyć Prochazce w dotychczasowej karierze. Czech nie był także do końca zweryfikowany w parterze, co daje duże pole do popisu dla Brazylijczyka. Pamiętajmy jednak, że walka zaczyna się w stójce, a tam dużą przewagę powinien mieć Prochazka. Tylko że Teixeira zaskakuje wszystkich z walki na walkę i czemu nie miałby tego zrobić również z Czechem? My zaryzykujemy i obstawimy wygraną Glovera Teixeiry. A dla bardziej odważnych – może wygrana przez poddanie?

Kursy na walkę: J. Prochazka (1.47) – G. Teixeira (2.65)

Typ na zwycięzcę: G. Teixeira  (kurs 2.65)

UFC 275. Valentina Shevchenko – T. Santos – typy bukmacherskie

Niestety, pojedynki Valentiny Shevchenko mają jedną zasadniczą wadę. Przez to, jak wysokie umiejętności w oktagonie prezentuje zawodniczka z Kirgistanu, trudno jej dobrać odpowiednią rywalkę. Praktycznie przejeżdża się po każdej po kolei i trudno sobie wyobrazić zawodniczkę, która w tym momencie mogłaby skutecznie jej zagrozić. Wiele mówiło się o rewanżu z Amandą Nunes, z którą Shevchenko dwukrotnie przegrała, ale po ostatniej niespodziewanej porażce Brazylijki, wizja trzeciego pojedynku obu pań mocno się oddaliła.

Dlatego UFC ciągle szuka odpowiednich rywalek dla mistrzyni i tym razem zdecydowano się zestawić Valentinę Shevchenko z Talią Santos, bardzo utalentowaną 28-letnią Brazylijką, która ma na swoim koncie cztery wygrane z rzędu w oktagonie UFC. Ostatni pojedynek to efektowna wygrana przez poddanie w pierwszej rundzie w walce z Joanne Wood. Jednak na rozkładzie Santos nie widnieją wielkie nazwiska związane z kobiecym MMA i praktycznie żadne z nich nie dosięga do osiągnięć Shevchenko. Dlatego też w tym pojedynku nie przewidujemy niespodzianek. Aktualna mistrzyni powinna po raz szósty obronić swój tytuł w wadze muszej. Co może ewentualnie zaskoczyć, to dystans na jakim odbędzie się walka. Santos wydaje się wytrzymałą zawodniczką i kto wie, czy nie uda jej się dotrwać do końcowego gongu.

Kursy na walkę: V. Shevchenko (1.17) – T. Santos (4.9)

Typ na zwycięzcę: V. Shevchenko  (kurs 1.17)

Joanna Jędrzejczyk – Weil Zhang. Glover Teixeira – Jiri Prochazka. Gdzie oglądać UFC 275?

Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę o godz. 00:30 czasu polskiego. Karta wstępna będzie dostępna do obejrzenia na UFC Fight Pass (00:30), natomiast karta główna będzie również na Polsat Sport od godz. 4:00. Walka Joanna Jędrzejczyk – Weli Zhang ma odbyć się około 5:00 naszego czasu, natomiast Glover Teixeira i Jiri Prochazka pojawią się w oktagonie około godz. 6:00 czasu polskiego.

 

Czytaj również:


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.