UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang. Analiza walki, zakłady, kursy i typy bukmacherskie

Mateusz

UFC-typy

Kto nie jest przekonany co do tego, czy oglądać pojedynek rewanżowy pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Weili Zhang, niech sięgnie do pierwszego pojedynku tych zawodniczek. To wystarczy za reklamę walki, która odbędzie się na UFC 275 w Singapurze, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką.

 

Te oraz wiele innych walk można obstawiać na Fuksiarz.pl

 

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Wieli Zhang. Czy Polka weźmie rewanż?

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang. Czy Polka weźmie rewanż?

Pierwsze starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang odbyło się 8 marca 2020 roku podczas UFC 248 w Las Vegas. Pojedynek był dla Chinki pierwszą obroną pasa mistrzowskiego wagi słomkowej. Obie panie dały pokaz znakomitych umiejętności stójkowych oraz niezwykłej wytrzymałości, ponieważ ilość ciosów jakie przyjęła Jędrzejczyk i Zhang była piorunująca. Polka trafiła Weili Zhang 186 znaczącymi uderzeniami, natomiast Chinka zadała takich ciosów niewiele mniej, ponieważ 165.

Pomimo lekkiej przewagi Jędrzejczyk w tej statystyce, na dystansie pięciu rund lepsza według sędziów okazała się Weili Zhang, która pokonała Joannę Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję sędziów. Opinie ekspertów na temat werdyktu były podzielone, jednak każdy zgodnie przyznawał, że walka była bardzo bliska i tak naprawdę wynik mógł swobodnie pójść w dwie strony. Teraz, po ponad dwóch latach Joanna Jędrzejczyk staje przed szansą zrewanżowania się Weili Zhang, jednak z jedną różnicą, że rewanż jest zakontraktowany na 3 rundy.

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – sylwetka

Joanna Jędrzejczyk wraca do oktagonu po ponad dwóch latach przerwy. Jej starcie z Weili Zhang było ostatnim występem dla UFC i tak naprawdę na podstawie tej walki można wysnuwać jakiekolwiek wnioski. Tam Jędrzejczyk wydawało się, że popuściła wodze fantazji i dała się totalnie ponieść walce. Wielu ekspertów oceniało, że taki styl był wystarczający, żeby wygrać walkę, jednak dwóch sędziów widziało to inaczej. Jędrzejczyk jako wybitna strikerka raczej nie zaskoczy planem na walkę. Patrząc na jej wszystkie dotychczasowe walki, praktycznie każda to próba pełnej dominacji w stójce z pominięciem gry parterowej. Szczęśliwie Zhang również lubi się bić, co może zwiastować kolejną krwawą rzeźnię w oktagonie.

UFC 275. Weili Zhang – sylwetka

Z kolei Weili Zhang po wygranej wojnie z Jędrzejczyk nie była już w stanie skutecznie bronić pasa mistrzowskiego. W kolejnej obronie zmierzyła się z pogromczynią Jędrzejczyk, czyli Rose Namajunas. Amerykańska zawodniczka litwińskiego pochodzenia w bardzo efektowny sposób poradziła sobie z Zhang, nokautując ją wysokim kopnięciem na głowę już w pierwszej rundzie. Kilka miesięcy później, w maju ubiegłego roku, Zhang próbowała się zrewanżować Namajunas, jednak pomimo lepszego występu i walki na pełnym dystansie mistrzowskim (5 rund), sędziowie jako zwyciężczynie wytypowali Namajunas, która wygrała przez niejednogłośną decyzję. Od tej porażki Chinka nie pojawiła się w oktagonie i rewanż z Joanną Jędrzejczyk będzie jej pierwszym występem od ponad roku.

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang. Analiza walki

Patrząc na style obu pań, można być przekonanym, że walka rewanżowa będzie się toczyć w podobny sposób jak pierwszy pojedynek Jędrzejczyk z Zhang, tyle że prawdopodobnie na jeszcze większym tempie, ponieważ walka zakontraktowana jest na trzy rundy. Znowu można się spodziewać mocnych wymian z obu stron, które w założeniu będą miały w końcu przełamać którąś z zawodniczek. Należy jednak pamiętać o tym, że Jędrzejczyk nie pojawiła się w klatce od ponad dwóch lat i tak naprawdę nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. Natomiast Weili Zhang wraca po dwóch porażkach i także trudno stwierdzić, czy nie zostawiły one rysy na psychice Chinki. Reasumując, spodziewajmy się w tej walce głównie stójki i mocnej wyrównanej bitki.

UFC 275. Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang. Typy bukmacherskie

Faworytką tego starcia jest Chinka. W naszej opinii, obie panie są na tyle zbliżone umiejętnościami, że może tu zadecydować forma dnia i głód walki, a ten niewątpliwie większy powinna mieć Jędrzejczyk. W tym wypadku pójdziemy za sercem i postawimy na Polkę. Jednak to, czego jesteśmy bardziej pewni, to dystans, na jakim rozegra się walka, ponieważ bardzo prawdopodobne, że obie panie dotrwają do końcowego gongu (1.4).

Karta walk UFC 275. Jędrzejczyk – Zhang. Teixeira – Prochazka

Poniżej pełna karta walk UFC 275 z udziałem Joanny Jędrzejczyk:

 

Walka wieczoru

 • 93 kg.: Glover Teixeira (33-7-0) vs Jiří Procházka (28-3-1) (o pas wagi półciężkiej)

Karta główna

 • 56.7 kg.: Valentina Shevchenko (22-3-0) vs Taila Santos (19-1-0) (o pas wagi muszej)
 • 52.2 kg.: Weili Zhang (21-3-0) vs Joanna Jędrzejczyk (16-4-0) 
 • 56.7 kg.: Rogério Bontorin (17-4-0) vs Manel Kape (17-6-0)
 • 77.1 kg.: Jack Della Maddalena (11-2-0) vs Ramazan Emeev (20-5-0)

Karta wstępna

 • 65.8 kg.: Seung Woo Choi (10-4-0) vs Joshua Culibao (9-1-1)
 • 83.9 kg.: Brendan Allen (18-5-0) vs Jacob Malkoun (6-1-0)
 • 70.3 kg.: Hayisaer Maheshate (6-1-0) vs Steve Garcia (12-4-0)
 • 77.1 kg.: Jake Matthews (17-5-0) vs Andre Fialho (16-4-0)
 • 61.2 kg.: Kyung Ho Kang (17-9-0) vs Batgerel Danaa (12-3-0)
 • 52.2 kg.: Silvana Gómez Juárez (10-4-0) vs Na Liang (19-5-0)
 • 65.8 kg.: Joselyne Edwards (10-4-0) vs Ramona Pascual (6-3-0)

 

Joanna Jędrzejczyk – Weil Zhang.Gdzie oglądać UFC 275?

Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę o godz. 00:30 czasu polskiego. Karta wstępna do oglądnięcia na UFC Fight Pass (00:30), natomiast karta główna będzie dostępna również na Polsat Sport od godz. 4:00. Walka Joanna Jędrzejczyk – Weli Zhang ma odbyć się około 5:00 naszego czasu, natomiast Glover Teixeira i Jiri Prochazka pojawią się w oktagonie około godz. 6:00 czasu polskiego.

 

Przeczytaj również:


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.