UFC Vegas 57. Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan. Analiza walki, zakłady, kursy i typy bukmacherskie

Mateusz

UFC-typy

Na UFC Vegas 57, Mateusz Gamrot stanie przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w swojej dotychczasowej karierze. Polak w czwartym pojedynku dla największej organizacji świata zmierzy się z niezwykle groźnym Armanem Tsarukyanem, który podczas niedzielnej gali wejdzie do klatki w roli faworyta.

Tę oraz inne walki gali UFC Vegas 57 możecie obstawiać na Fuksiarz.pl

UFC Vegas 57. Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan. Analiza zawodników

Mateusz Gamrot podchodzi do walki z Tsarukyanem pełen pozytywnych myśli, ponieważ w ubiegłym roku popularny “Gamer” nie zaznał porażki.

Pokonał w znakomitym stylu trzech panów, których rekordy i doświadczenie mogą robić wrażenie. Najpierw efektowny nokaut z rąk Gamrota zaliczył Scott Holtzman. Następnie w niewiele ponad minutę zabawił się i poddał kimurą bardzo doświadczonego Jeremy’ego Stephensa.

Polski zawodnik wagi lekkiej rok 2021 zakończył równie udanie pokonując przez TKO Diego Ferreirę. Seria trzech zwycięstw pozwoliła Gamrotowi wskoczyć do najlepszej “15” rankingu UFC, co od razu stawia go w lepszej pozycji do walki z mocniejszymi rywalami.

Pierwszym takim wyzwaniem ma być Arman Tsarukyan, sklasyfikowany na 11. miejscu rankingu UFC w wadze lekkiej, czyli o jedną pozycję wyżej od Gamrota. Tsarukyan oprócz porażki w debiucie w klatce UFC z bardzo poważnie myślącym o przejęciu schedy po Khabibie Nurmagomedovie – Islamem Makhachevem, zaliczył serię pięciu zwycięstw z rzędu. Po trzech wygranych na punkty Tsarukyan uatrakcyjnił trochę swoje pojedynki, nokautując swoich dwóch ostatnich rywali (Joel Alvarez – 1. runda TKO, Christos Giagos – 2. runda TKO).

UFC Vegas 57. Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan. Analiza walki

Patrząc na style obu zawodników można zauważyć, że zarówno Gamrot, jak i Tsarukyan bazują na podobnych elementach mieszanych sztuk walki.

Obaj mają niezwykle mocne zapasy, którymi często dominowali swoich rywali. Jeden, jak i drugi potrafią również świetnie radzić sobie w grapplingu i poddawać rywali. Kumulacja tego typu atrybutów u obu panów może spowodować klasyczną sytuację, gdy naprzeciwko siebie staje dwóch znakomitych zapaśników. Wtedy walki bardzo często toczą się w stójce.

Widząc rozwój obu panów w ostatnich walkach, można być przekonanym, że uderzenia i kopnięcia będą w tym pojedynku odgrywały bardzo dużą rolę. Możliwe, że nawet kluczową. Gamrot z walki na walkę imponują mądrością w stójkowej defensywie. Nie daje się często trafiać, jest bardzo mobilny i szybki. Nie jest jednak tak, że w tej płaszczyźnie Polak ma wielką przewagę, ponieważ Tsarukyan z każdym rokiem staje się zawodnikiem coraz bardziej kompletnym i można być przekonanym, że będzie w stanie toczyć przynajmniej równy stójkowy bój z Gamrotem.

Dlatego też szukając wyraźnych różnic pomiędzy tą dwójką, trudno wskazać coś, co może być tajną bronią w arsenale jednego lub drugiego.

UFC Vegas 57. Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan. Typy i kursy bukmacherskie

Pomimo tego, że na papierze Gamrot jak i Tsarukyan wydają się bardzo równorzędnymi rywalami, to bukmacherzy mają w tym pojedynku swojego faworyta, którym jest Arman Tsarukyan (1.42).

Kurs na wygraną Mateusza Gamrota to 2.8 i można śmiało stwierdzić, że taki mnożnik na Polaka jest zachęcający.

Pamiętając jeszcze o tym, jak wyrównane umiejętności posiadają obaj zawodnicy i że naprzeciwko siebie stanie dwóch świetnych zapaśników, można spróbować pokusić się o wytypowanie, w jaki sposób zakończy się walka.

Kurs na wygraną przez nokaut obojętnie którego zawodnika wynosi 2.4.

Dlatego też w naszych typach spróbujemy pójść trochę pod prąd i za sercem, czyli postawimy na Mateusza Gamrota. Według nas “Gamer” po prostu wygra tę walkę. Nie zaryzykujemy stwierdzeniem, w jaki dokładnie sposób, jednak pamiętajcie – gdzie jest dwóch zapaśników, tam często są nokauty.

Kursy na walkę: Mateusz Gamrot (2.8) – Arman Tsarukyan (1.42

Typ na walkę: Mateusz Gamrot wygra walkę (2.8)

Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan. Gdzie oglądać UFC Vegas 57?

Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę o godz. 01:00 czasu polskiego. Karta wstępna do oglądnięcia na UFC Fight Pass (01:00), natomiast karta główna będzie dostępna również na Polsat Sport od godz. 4:00. Walka Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan ma odbyć się około 6:30 naszego czasu.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.