Zakłady na rzuty rożne – obstawianie rzutów rożnych

Darek

zakłady na rzuty rożne logo

Rzuty rożne to jedne ze stałych fragmentów gry w meczu piłki nożnej. Corner może być zamieniony na bramkę, dlatego to istotny element dla każdej drużyny. W zakładach bukmacherskich masz możliwość wytypowania rzutów rożnych, a więc szczegółowych rynków odnoszących się do tego fragmentu gry. Jak skutecznie przewidywać zakłady na rzuty rożne? Co dokładnie możesz obstawić? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Czym są zakłady na rzuty rożne?

💡 Tak jak w meczu piłkarskim możesz przewidzieć, ile bramek zdobędzie dany zespół lub kto wygra, tak bukmacherzy oferują zakłady odnoszące się stricte do rzutów rożnych. Za ich pośrednictwem możesz skoncentrować się tylko na tym wąskim wycinku meczu. Obstawianie rożnych polega na wskazaniu, który z zespołów będzie częściej je wykonywał? Warto jednak pamiętać, że u bukmacherów funkcjonują dodatkowe rynki związane z rzutami rożnymi.

Dla robiących typy piłkarskie rzuty rożne stanowią rozszerzenie tradycyjnych zakładów bukmacherskich. Nie jest to najbardziej oblegany rynek, ale eksperci od piłki nożnej właśnie tego rodzaju typy selekcjonują z oferty przedmeczowej i na żywo. W tak nieoczywistych zakładach możesz znaleźć ciekawy kurs, który okaże się valuebetem.

⚽ Zakłady na rzuty rożne dostępne są w rozgrywkach piłkarskich.

Jakie typy na rzuty rożne oferują bukmacherzy?

Rynki dotyczące rzutów rożnych są systematycznie rozbudowywane. W meczach Ekstraklasy, La Liga czy Premier League zagrasz nie tylko klasyczny typ na to, który z zespołów będzie miał więcej cornerów? Dla przykładu oferta na Fuksiarz.pl przewiduje znacznie więcej rozstrzygnięć odnośnie zakładów na rzuty rożne.

Rodzaje zakładów na rzuty rożne:

✔️ 1. rzut rożny – zdarzenie to polega na przewidzeniu, która drużyna jako pierwsza wywalczy corner.

✔️ Więcej rzutów rożnych – zakład trzydrogowy, gdzie należy wskazać zespół, który wykona więcej cornerów.

✔️ Liczba rzutów rożnych – typ w formacie dwudrogowym poniżej/powyżej, gdzie wskazujesz w ujęciu całego meczu sumę rzutów rożnych.

✔️ Liczba rzutów rożnych (przedział np. 9-11) – wskazanie konkretnego przedziału, który odnosi się co cornerów w spotkaniu.

✔️ Drużyna – liczba rzutów rożnych – obstawianie cornerów w odniesieniu do drużyny gospodarz/gość.
Handicap – kto więcej cornerów uwzględniając handicap (zakład dwudrogowy).

✔️ 1. połowa więcej rzutów rożnych – zakład trzydrogowy w odniesieniu tylko do pierwszych 45 minut.

✔️ 1. połowa liczba rzutów rożnych – typ dwudrogowy, gdzie w trybie poniżej/powyżej wskazujesz zespół z większą liczbą na przestrzeni 1. połowy.

Zakłady na rzuty rożne dostępne są w ofercie przedmeczowej i na żywo.

Przykład obstawiania rzutów rożnych

Jeśli już typerzy decydują się na robienie zakładów związanych z rzutami rożnymi, to zwykle wybierają rynki poniżej/powyżej, a więc wskazaniu sumy cornerów. O czym trzeba pamiętać? O tym, że w przypadku tego rynku do rozliczenia typu liczą się rzuty rożne obu zespołów.

zakłady na rzuty rożne
Załóżmy, że w spotkaniu Girona – FC Barcelona zagraliśmy zakład na powyżej 9.5 rzutów rożnych po kursie 1.97 w Fuksiarzu. Co to oznacza? To że przewidujemy, że w meczu będziemy oglądać przynajmniej 10 cornerów.

Jak zostanie rozliczony zakład?

Wygra, jeśli w spotkaniu będzie minimum 10 rzutów rożnych
Przegra, jeśli w meczu oba zespoły nie przekroczą bariery 9 cornerów

👉 Typuj rzuty rożne na stronie Fuksiarz.pl 👈

Jak obstawiać rzuty rożne?

Decydując się na typowanie rzutów rożnych w analizie meczowej na pewno trzeba zwrócić uwagę na statystyki związane z tym elementem gry 📊. W internecie są dostępne informacje, dzięki którym możesz dowiedzieć się, ile rzutów rożnych średnio zdobywa dany zespół, a ile traci. Tego rodzaju wiedzę można wykorzystać w zakładach bukmacherskich.

Jeśli chcesz postawić typ na rzuty rożne, to pierwsze co powinieneś zrobić, to zapoznać się ze stylem gry preferowanym przez oba zespoły. Drużyna grająca częściej w ataku pozycyjnym może stwarzać więcej sytuacji podbramkowych, a co za tym idzie – zdobywać ruty rożne. Co też ciekawe, znawcy piłki nożnej wiedzą, że ekipy wykonujące ten stały fragment na tzw. pierwszy słupek również często powtarzają corner za cornerem, a to automatycznie nabija licznik.

🔎 Na potrzeby tego artykułu przeanalizowaliśmy, ile średnio rzutów rożnych jest wykonywanych na boiskach Premier League. Typowanie ligi angielskiej jest bardzo popularne, dlatego polecamy zapoznać się z poniższym zestawieniem. Co ważne, to wyliczenia po 20 kolejkach sezonu 2022/2023.

Jak wynika z naszych analiz – średnio w Premier League oglądamy 8 rzutów rożnych na spotkanie.

rzuty rożne

Porady do typów na rzuty rożne

  • Sprawdź, ile średnio dany zespół zdobywa rzutów rożnych w meczu
  • Porównaj style gry drużyn: kto częściej utrzymuje piłkę i atakuje
  • Zwróć uwagę na to, która z ekip zdobywa częściej bramki po rzutach rożnych
  • Zauważ, że im drużyna w lepszej formie – tym więcej tworzy sytuacji podbramkowych, a co za tym idzie zdobywa też rzuty rożne

Darek - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Darek

Fuksiarz w branży marketingu internetowego, a także zakładów bukmacherskich. Ekspert od obstawiania, a na SportFuks.pl zgłębiam tematykę zakładów sportowych.