BTTS – co to znaczy? Czy obie drużyny strzelą gola?

'. get_the_author() .'

BTTS to skrót od angielskiego Both Teams To Score. W tłumaczeniu na polski język zakładów bukmacherskich jest to nic innego, jak założenie, że obydwie drużyny zdobędą bramkę w trakcie meczu. Jest to jeden z popularniejszych rodzajów zakładów bukmacherskich, gdyż gracze nie wiedząc na jaką drużynę postawić, często decydują się na postawienie, że obie ekipy zdobędą gola. Zazwyczaj ten rodzaj zakładu opatrzony jest stosunkowo ciekawym kursem, więc typerzy chętnie z niego korzystają. 

Co to jest BTTS?

Obie drużyny strzelą gola, to  Both Teams To Score, czyli w skrócie btts.

Nowi gracze często mogą zastanawiać się czym jest ten BTTS. Co to znaczy? BTTS to po prostu rodzaj zakładu dwudrożnego, który dotyczy zdobyczy bramkowych przez oba zespoły w trakcie meczu. Głównie z tym skrótem możemy spotkać się u zagranicznych bukmacherów. W Polsce zamiennie posługujemy się także terminem “obie drużyny strzelą”, co oznacza dokładnie to samo. Stawiając na ten typ u bukmachera, w danym meczu zarówno gospodarze, jak i goście muszą strzelić co najmniej jedną bramkę. Jeśli choć jeden zespół zdoła uchronić się przed stratą gola, typ rozliczany jest jako przegrany. Chyba, że postawiliśmy na to, że obie drużyny nie strzelą, bo taką opcję również mamy. Both Teams To Score  możemy typować na “tak” lub “nie”. Gracze wolą zakłady dwudrożne od tych z trzema możliwościami, więc często korzystają z BTTS. 

Jak znaleźć dobre typy BTTS?

Kursy często mogą się między sobą różnić. Choć zawsze w zakładach BTTS patrzymy na to czy obie drużyny strzelą gola, to w przypadku różnych spotkań kursy mogą być wyższe lub niższe. Od czego to zależy? Głównie od tego jakie drużyny ze sobą grają. Jeśli jest to pojedynek dwóch zespołów o dobrych ofensywach, kursy będą mniej okazałe. Z drugiej strony możemy mieć do czynienia z zespołami stawiającymi przede wszystkim na obronę, jak Atletico Madryt pod wodzą Diego Simeone czy kluby prowadzone przez Jose Mourinho. Przykładowo, gdy bukmacherzy nie spodziewają się goli z obu stron, wystawią na takie zdarzenie wyższy kurs, a gracz może to wykorzystać. Przecież wystarczy po jednym golu, a ten może paść po rzucie karnym lub samobóju. Warto szukać ciekawych kursów, bo nie potrzeba wiele, aby ten typ się sprawdził. W trakcie poszukiwań ciekawych rynków z BTTS trzeba mieć na uwadze kilka istotnych zmiennych.

  • Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na liczbę bramek straconych przez dany zespół, ale też sprawdzić czy dokonują wielu ataków w trakcie swoich meczów. Rzut oka na układ ligowej tabeli może to ułatwić, jednak warto przyjrzeć się też ostatnim poczynaniom w kilku spotkaniach.
  • Należy także sprawdzić, jak miewają się najlepsi strzelcy. To czy są w formie, czy na przykład nie będą mogli zagrać w danym meczu, może w ostateczności wpłynąć na nasz typ.
  • To, co jeszcze warto poddać analizie, to starcia bezpośrednie. Bywają mecze, w których po prostu z góry wiadomo, że będzie brakowało ofensywnych rajdów. Wiedząc o tym, możemy wykorzystać to w zakładzie BTTS i zapewnić sobie wygraną.

Jeśli masz kłopot ze znalezieniem odpowiedniego według Twojej oceny meczu, możesz skorzystać z naszych blogowych analiz i typów na wybrane spotkania. Both Teams To Score często figurują wśród naszych propozycji.

Stawiaj typy BTTS u bukmachera Fuksiarz

Zakłady dwudrogowe, do których należy BTTS, dają większa szanse na wygranie zakładu niż w przypadku standardowych zakładów 1X2, które są trzydrogowymi. Wynosi ona tak naprawdę 50%. Bukmacher Fuksiarz proponuje kursy na BTTS w niemal wszystkich spotkaniach w swojej ofercie na piłkę nożną. Obstawiając zakład “obie drużyny strzelą”, może zostać on rozliczony już po kilku minutach meczu – wystarczy po jednej bramce każdej z dwóch drużyn.


Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog

Bio integer fringilla pharetra rhoncus. Praesent tempor erat at purus tristique, a iaculis orci rhoncus. Suspendisse placerat ante ut nisl condimentum, iaculis tristique libero iaculis.