Ćwierćfinały Poland Darts Masters 2023 typy i kursy bukmacherskie

Adrian

Fani Darta w końcu doczekali się rywalizacji na najwyższym poziomie w naszym kraju. Od piątku na warszawskim Torwarze jesteśmy świadkami turnieju PDC Poland Darts Masters. W sobotę dojdzie do decydujących rozstrzygnięć, a w grze o zwycięstwo nadal jest Krzysztof Ratajski.

🎯 Poland Darts Masters typy i kursy bukmacherskie

Gerwyn Price (WAL) – Nathan Aspinall (ANG)

Jako pierwsi do tarczy podejdą w sobotę Walijczyk Gerwyn Price oraz Anglik Nathan Aspirall. Popularny Iceman zajmuje obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu, tymczasem jego rywal znajduje się pięć pozycji niżej. Price przystąpił do turnieju w Warszawie po zaskakującej porażce 4:6 z Mickeyem Mansellem w 1/64 finału Players Championship 14. Tymczasem Aspirall zaledwie tydzień temu rywalizował w European Tour 10, gdzie dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ Luke’owi Humphriesowi 2:6.

Walijczyk w swoim piątkowym meczu mierzył się z reprezentantem Polski Łukaszem Wacławskim. Iceman rozpoczął spotkanie od przełamania i wyjścia na prowadzenie 2:0. Ku zaskoczeniu publiki zgromadzonej w Torwarze, po czterech legach Polak zdołał jednak odrobić straty. W dalszym etapie meczu Walijczyk podkręcił jednak tempo i ostatecznie zwyciężył 6:3. Mimo wszystko Wacławskim pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Anglik zaś był jednym z lepszych zawodników piątkowego wieczoru. Podobnie jak jego sobotni rywal rozpoczął swoje spotkanie z Chorwatem Borisem Krcmarem od wyniku 2:2. Kolejne legi zakończyły się jednak dość pewnymi zwycięstwami i ostatecznie cały mecz rozstrzygnął się w ośmiu legach (6:2).

Co typujemy? Mimo wszystko wydaje nam się, że Iceman w kluczowych momentach potrafi wnieść się na niesamowity poziom. Pokazał to na początku starcia z Wacławskim i w momentach, kiedy musiał wejść na level wyżej. Typujemy zwycięstwo Gerwyna Price’a po kursie 1.43 w Fuksiarzu.

Krzysztof Ratajski (POL) – Dimitri Van der Bergh (BEL)

Torwar zapewne zapłonie już w drugim spotkaniu, gdy do tarczy podejdą Krzysztof Ratajski i Dimitri Van den Bergh. Reprezentant Polski miał za sobą prawie miesięczną przerwę od zawodów, a ostatnio uległ Stephenowi Burtonowi w 1/32 finału Players Champions 14. Tymczasem Belg zaledwie tydzień temu brał udział w European Tour 10, gdzie doszedł do 1/8 finału, odpadając z Dirkiem van Dujvenbode (0:6).

Ratajski już na starcie turnieju w Warszawie sprawił delikatną niespodziankę i jako jedyny z Polaków awansował do dalszej fazy. Jego rywalem był piąty zawodnik świata, Anglik Rob Cross. Publika mocno wspierała The Polish Eagle, w przeciwieństwie do Brytyjczyka, który niejednokrotnie usłyszał gwizdy przy okazji swoich rzutów. Krzysztof od początku narzucił swoją grę i wyszedł na prowadzenie 5:1. Końcówka należała jednak do rywala, którego było jednak stać, aby doprowadzić wyłącznie do zwycięstwa w trzech legach.

Van den Bergh rozpoczynał rywalizację na Poland Darts Masters i potrzebował czasu, aby złapać odpowiedni rytm gry. Pierwsze trzy legi w starciu z Karelem Sedlackiem padły bowiem łupem Czecha. Kolejne legi były już jednak grą jednego aktora, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 6:4.

Co typujemy? Van den Bergh w teorii wydaje się prostszym rywalem niż Cross, stąd nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć w kolejne zwycięstwo Ratajskiego. Typujemy wygraną Krzysztofa Ratajskiego po kursie 2.07 w Fuksiarzu.

Michael Smith (ANG) – Danny Noppert (HOL)

Trzecie spotkanie wydaje się najmniej emocjonujące, chociaż liczymy na to, że nie zawiedzie kibiców zgromadzonych w warszawskiej hali. Naprzeciw siebie staną bowiem mistrz świata Michael Smith i ósmy zawodnik rankingu Danny Noppert. Anglik przystąpił do turnieju w Polsce po porażce w ćwierćfinale European Tour 10 z Dirkiem van Duijvenbode (4:6). Holender zaś również brał udział w tym turnieju, lecz odpadł rundę wcześniej po przegranej z innym uczestnikiem zawodów w Warszawie, Nathanem Aspinallem (3:6).

Anglik w pewnym stylu zameldował się w ćwierćfinale po zwycięstwie z reprezentantem Polski Krzysztofem Kciukiem. Na przestrzeni całego spotkania nie dał szans rywalowi i oddał mu tylko jednego lega. Holender zaś mierzył się z innym z Polaków, Radosławem Szagańskim. Noppert rozpoczął mecz od prowadzenia 3:0, lecz po chwili lekko spuścił z tonu, a na tablicy widniał już wynik 3:2. Danny podkręcił tempo i nie oddał już żadnego lega, wygrywając ostatecznie 6:2.

Co typujemy? W tym spotkaniu będziemy świadkami największej różnicy poziomów wśród wszystkich par ćwierćfinałowych. Nic nie wskazuje na to, aby Smith miał okazać się lepszy od Holendra, dlatego jego wygrana wydaje się prawie pewna. Typujemy zwycięstwo Michaela Smitha po kursie 1.38 w Fuksiarzu.

Michael van Gerven (HOL) – Luke Humphries (ANG)

Sobotnie granie zakończy zaś mocno wyrównane starcie Michaela van Gerwena i Luke’a Humphriesa. Będziemy świadkami rywalizacji trzeciego z szóstymi darterów na świecie. Holender zaledwie tydzień temu rywalizował w European Tour 10, lecz pożegnał się z turniejem już po pierwszym spotkaniu z Raymondem Van-Barneveldem (3:6). Tymczasem Anglik triumfował w tych samych zawodach, pokonując w finale Dirka van Duijvenbode 8:7.

Van Gerwen dość ospale wszedł w swój pierwszy mecz w Warszawie, gdyż po czterech legach przegrywał z Czechem Adamem Gawlasem 1:3. Zdołał jednak się w porę otrząsnąć i w kolejnych pięciu partiach nie dał rywalowi już pola do popisu i ostatecznie wygrał mecz 6:3. Humphries zaś jako jedyny z darterów nie stracił nawet lega, pokonując Węgra Nandora Majora 6:0.

Co typujemy? Jak widać, Anglik jest w ostatnich dniach w bardzo dobrej pozycji. Jeżeli tylko utrzyma tę dyspozycję, to z pewnością jest w stanie pokonać wyżej notowanego rywala. Typujemy zwycięstwo Luke’a Humphriesa po kursie 2.23 w Fuksiarzu.

Gdzie oglądać Poland Darts Masters?

Transmisja z turnieju Poland Darts Masters dostępna jest za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.


Adrian - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Adrian

Pasjonat lokalnego futbolu i siatkówki. Od niedawna fan amerykańskiej NBA i F1. Kibic Widzewa Łódź i Realu Madryt. Setki napisanych tekstów o tematyce piłkarskiej i siatkarskiej. Bukmacherka zawsze z głową.