Kownacki – Demirezen. Gala boksu zawodowego w Nowym Jorku. Zakłady, kursy i typy bukmacherskie

Mateusz

boks-typy

Adam Kownacki wraca na zawodowy ring, by ponownie zasmakować zwycięstwa. Po dwóch porażkach z Robertem Heleniusem polska nadzieja wagi ciężkiej zawalczy z groźnym Alim Erenem Demirezenem. Czy Polak przełamie złą passę i pozostanie w czołówce wagi ciężkiej?

Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen. Zapowiedź walki

Podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku walką wieczoru będzie pojedynek Adama Kownackiego z Alim Erenem Demirezenem. Polak, który znany jest ze swojego efektownego stylu i zadawania bardzo dużej ilości ciosów, ma przyciągnąć przed telewizory fanów wyniszczających bokserskich pojedynków, jednak przed walką z Demirezenem można zadać sobie pytanie, czy Kownacki nie ma już za dużo takich pojedynków za sobą.

Do walki z Robertem Heleniusem wszystko w karierze Kownackiego szło znakomicie. Pokonywał kolejnych rywali, pobijał rekordy w ilości wyprowadzonych celnych ciosów w walce (pojedynek z Chrisem Arreolą) i wyglądało na to, że walka mistrzowska jest coraz bliżej.

Adam Kownacki zweryfikowany przez Roberta Heleniusa

Niestety, brutalna weryfikacja z Robertem Heleniusem, który dwukrotnie wygrał przed czasem z Kownackim, pokazała, że światowa czołówka dla Kownackiego może być nieosiągalna. Dodatkowo po walkach z potężnym Finem można było odnieść wrażenie, że ilość ciosów przyjętych w trakcie kariery przez Kownackiego zaczęła się odkładać i jego odporność na ciosy zaczęła spadać, co w kontekście kolejnych walk może nie napawać optymizmem.

Ali Eren Demirezen na fali wznoszącej

Z kolei Demirezen ma za sobą pięć wygranych z rzędu, jednak patrząc dokładniej na poziom pięściarzy z którymi wygrywał, można mieć wątpliwości co do jakości tych potyczek. Mocno rozbici Washington i Johnson nie sprawili Demirezenowi zbyt wielu problemów, jednak na ich tle Turek nie zaprezentowł się wybitnie. Jednak Demirezen znany jest z lekceważącego podejścia do przygotowań, gdy rywal nie jest zbyt wymagający. Dlatego można się spodziewać, że do walki z Kownackim, która będzie dla niego przepustką do większych pieniędzy i większych sportowych wyzwań, Demirezen wyjdzie przygotowany bardzo dobrze, co tylko utrudni zadanie Kownackiemu.

Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen – typy bukmacherskie

Adam Kownacki już nie raz potrafił zamknąć usta krytykom i wygrać w pozycji underdoga. Tym razem również bukmacherzy nie widzą w nim faworyta (2.3). Kurs na Demirezena to 1.55 i patrząc na wszelkie okoliczności, wcześniejsze walki oraz dyspozycję obu pięściarzy, trudno się nie zgodzić z takim rozkładem szans. Mamy obawy, że Adam Kownacki najlepsze swoje walki ma już za sobą, a niewygodny Demirezen sprawi sporo problemów Polakowi i pokona go, może nawet przed czasem. Dlatego też nasz typ na walkę to wygrana Demirezena przez KO/TKO lub DSQ (1.9).

Kursy na walkę: A. Kownacki (2.3) – A. E. Demirezen (1.55)

Typ na zwycięzcę: A. E. Demirezen wygra na punkty (1.9)

Adam Kownacki – Ali Eren Demirezen. Gdzie oglądać?

Transmisja karty głównej gali z udziałem Adama Kownackiego od godz. 3.00 w nocy z soboty na niedzielę na antenie Polsatu Sport.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.