KSW 83: Colosseum 2 typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW już po raz drugi w swojej historii odwiedzi Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie odbędzie się gala KSW 83: Colosseum 2. 11 pojedynków, a jako główne danie sobotniego wydarzenia organizatorzy zaserwowali największe gwiazdy organizacji, czyli Mameda Khalidova, którego rywalem po raz trzeci będzie Scott Askham oraz Mariusza Pudzianowskiego, który zmierzy się z Arturem Szpilką. Dodatkowo na gali odbędą się dwie walki o pasy mistrzowskie.

👉 KSW 83 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 3 czerwca 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Warszawa
🥊 Walka wieczoru: Mamed Khalidov – Scott Askham
📋 Ile pojedynków? 11 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Radosław Paczuski
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 83

Na to wydarzenie kibice MMA w Polsce czekali 6 lat. KSW wraca ze swoją galą na Stadion Narodowy w Warszawie, żeby przy ponad 50 tysięcznej publice zaprezentować światu swoich najlepszych zawodników w całej federacji. KSW 83: Colosseum 2 to 11 niezywkle ciekawych i wyrównanych pojedynków, w których można spodziewać się fajerwerków. Walką wieczoru będzie starcie Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem. Panowie spotkają się w klatce po raz trzeci. W pierwszym pojedynku na punkty wygrał Askham. W rewanżu po kapitalnym, nokautującym kopnięciu z wyskoku w pierwszej rundzie górą był Khalidov. Teraz podczas KSW 83 zostanie domknięta trylogia i przekonamy się, kto w bezpośrednich starciach będzie miał bilans 2-1.

Próbując znaleźć dobre typy na walkę Mamed KhalidovScott Askham, warto pomyśleć nad długością starcia. Panowie znają się już bardzo dobrze. Trudno będzie kogokolwiek czymś zaskoczyć. Dlatego ciekawym typem na KSW 83 i pojedynek KhalidovAskham będzie zakład „Czy walka zakończy się przed czasem?”. Według nas walka może potrwać pełne 15 minut. Kurs na takie zdarzenie to 2.5.

Innym niezwykle ciekawie zapowiadającym się zestawieniem podczas KSW 83 będzie pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką. Pudzian, który jest już weteranem klatki KSW, stoczył dla organizacji aż 25 walk. W swoim ostatnim pojedynku został łatwo pokonany przez Mameda Khalidova. Teraz jego przeciwnik, czyli Artur Szpilka, to zawodnik niewspółmiernie mniej doświadczony do Khalidova. Dotychczas Szpilka w MMA walczył dwukrotnie i dwa razy wygrywał. Jego rywale nie byli z najwyższej półki. Co więcej, żaden z nich nie był tak naprawdę zawodnikiem MMA. Dlatego też nie może dziwić fakt, że faworytem tej walki jest Mariusz Pudzianowski (1.5). Jednak najsilsniejszy człowiek świata będzie musiał niezwykle uważać w stójcę, ponieważ ciosy Szpilki ważą na pewno sporo i potrafią nokautować.

📊 Kursy na KSW 83 w Warszawie:

 • catchweight: Mariusz Joniak (1.35) vs. Sebastian Romanowski (2.95)
 • 83.9 kg.: Mamed Khalidov (1.62) vs. Scott Askham (2.15)
 • 70.3 kg.: Marian Ziółkowski (2.55) vs. Salahdine Parnasse (1.45) – o pas wagi lekkiej
 • 120.2 kg.: Artur Szpilka (2.4) vs. Mariusz Pudzianowski (1.5)
 • 83.9 kg.: Paweł Pawlak (1.95) vs. Tomasz Romanowski (1.75) – o pas wagi średniej
 • 120.2 kg.: Arkadiusz Wrzosek (1.25) vs. Bogdan Stoica (3.45)
 • 83.9 kg.: Michał Materla (3.25) vs. Radosław Paczuski (1.29)
 • 70.3 kg.: Roman Szymański (1.5) vs. Valeriu Mircea (2.4)
 • 65.8 kg.: Daniel Rutkowski (1.6) vs. Adam Soldaev (2.2)
 • 70.3 kg.: Maciej Kazieczko (2.1) vs. Leo Brichta (1.65)
 • 120.2 kg.: Krzysztof Głowacki (2.25) vs. Patryk Tołkaczewski (1.57)

KSW 83 kursy bukmacherskie

Oprócz walk Mamed KhalidovScott Askham i Mariusz PudzianowskiArtur Szpilka, na karcie walk KSW 83: Colosseum 2 znajduje się jeszcze 9 pojedynków, w tym dwa o pasy mistrzowskie.  Wakujący pas wagi średniej będzie w stawce walki Paweł Pawlak (1.95)Tomasz Romanowski (1.75). Tytułu w wadze lekkiej bronić będzie Marian Ziółkowski (2.55), którego czeka niezwykle trudne zadanie powstrzymania jednej z największych gwiazd KSW, mistrza wagi piórkowej Salahdine Parnasse (1.45). Francuz podejmuje się próby zdobycia drugiego pasa po wadze piórkowej i przez wielu jest stawiany w roli faworyta. Kurs również wskazuje na to, kogo szansę są wyższe.

Nokaut będzie wisiał w powietrzu w starciu Michała Materli (3.25) z Radosławem Paczuskim (1.29). Zdecydowanie większe doświadczenie w klatce MMA ma Materla, jednak patrząc na ostatnie walki obu panów, a przede wszystkim spore rozbicie zawodnika trenującego w Berserkers Team Szczecin, trudno nie mieć wrażenia, że faworytem w całym pojedynku będzie mający na swoim koncie dopiero 6 walk w MMA Paczuski. Pochodzący z Warszawy zawodnik charakteryzuje się potężnym ciosem i sporą wytrzymałością, co w starciu z Materlą może być kluczowe dla losów walki. Bardzo dużo wskazuje na to, że widowisko skończy się przed czasem, a ręką, która zostanie podniesiona w górę, będzie należeć do Radosława Paczuskiego. Kurs na jego wygraną przed czasem to 1.55.

👊 Zakłady na KSW 83

Wiele walk na karcie KSW 83: Colosseum 2 jest bardzo wyrównanych i trudno w nich wskazać wyraźnego faworyta. Znając też specyfikę samego sportu, jakim jest MMA, nokaut może zaskoczyć każdego i tak naprawdę w przypadku 1X2 nie ma pewniaków. Jednak są też różne inne możliwości, które Fuksiarz przygotował specjalnie pod galę na Stadionie Narodowym. Dużo ciekawych rozwiązań można znaleźć w walce Mariusz PudzianowskiArtur Szpilka. Walka nie powinna potrwać pełnych 15 minut. Dodatkowo, mamy przekonanie, że Szpilka trafi czystym ciosem na szczęke Pudziana, który może zostać znokautowany. Zakład na wygraną Artura Szpilki przed czasem to kurs 3.0.

Kusi również postawienie na pełen dystans w walce Mamed Khalidov – Scott Askham. Argument w postaci trzeciego pojedynku obu panów powinien być wystarczający, żeby myśleć, że starcie potrwa 15 minut. Często w tego typu trylogiach, ta ostatnia walka kończy się decyzją sędziowską. A w którą stronę ta decyzja pójdzie? My uważamy, że tym razem decyzją wygra Mamed Khalidov. Kurs na wygraną na punkty legendy KSW to 3.45.

Obstawianie KSW 83

Mamed Khalidov – Scott Askham typy na walkę

Długo zastanawiano się, kto będzie rywalem Mameda Khalidova podczas KSW 83. No bo sama obecnosć legendy MMA w Polsce podczas historycznej gali na Stadionie Narodowym była praktycznie pewna. Niewiadomą był tylko przeciwnik. Stanęło na tym, że rywalem będzie dobrze znany polskiej publiczności Scott Askham. Obaj panowie mierzyli się ze sobą już dwukrotnie. Za pierwszym razem po dosyć równym pojedynku decyzją sędziowska wygrał Scott Askham, który lepiej kontrolował walkę w stójce oraz skutecznie pracował nad przewagą w parterze. Wtedy Khalidov wracał po dwóch bolesnych porażkach z Tomaszem Narkunem i dopiero wchodził na odpowiednia ściężkę.

Khalidov potwierdził swój mocny powrót do klatki rewanżem, który odbył się 10 miesięcy później podczas KSW 55. Nokaut, jaki zafundował Mamed Khalidov Scottowi Askhamowi przeszedł do historii organizacji. Latające kopnięcie, które dosięgnęło szczęki Anglika powaliło go na deski, co spowodowało, że sędzia pojedynku był zmuszony go przerwać i ogłosić wygraną Mameda Khalidova przez KO.

Mamed Khalidov – Scott Askham kursy bukmacherskie

Kursy przed trzecim pojedynkiem wskazują jako faworyta Mameda Khalidova (1.62). Głównym powodem, dla którego Askham jest stawiany w roli underdoga (2.15) jest to, że od ostatniej walki z Mamedem, Anglik nie pokazał się w klatce KSW. Jest nieaktywny pod 2,5 roku, co może mieć wpływ na pojedynek z aktywnym od tamtego momentu Khalidovem, który po wygranej rewanżowej walce z Askhamem przegrał brutalnie z Roberto Solidicem i pokonał w bardzo łatwy sposób Mariusza Pudzianowskiego. W naszej opinii wytypowanie wygranego jest bardzo trudnym zadaniem, ale przez wzgląd na to, że Khalidov jak i Askham spędzili już ze sobą trochę czasu w klatce, uważamy, że walka zakonczy się podobnie jak w pierwszym starciu, czyli decyzją sędziów. Bliżej nam do wytypowania Mameda Khalidowa jako wygranego na punkty (3.45), jednak bezpieczniej będzie, jeśli wytypujemy tylko to, że walka będzie trwać pełen dystans. Kurs na takie zdarzenie to 2.5.

💡 Nasz typ: Walka zakończy się na punkty (2.5)

Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka typy na walkę

Walka, która elektryzuje nie tylko kibiców MMA i sportów walki. Oba nazwiska, czyli Mariusz Pudzianowski i Artur Szpilka to postacie bardzo dobrze znane również w polskim showbiznesie. I jeden i drugi bywali bohaterami tabloidów. Zdecydowanie większy negatywny elektorat ma Szpilka, który przez swoją pięściarską karierę zrobił wokół swojej osoby ogromny szum. Dlatego można mieć różne zdanie na temat Artura Szpilki, ale trudno przejść obok niego obojętnie i nie zauważyć, że walczy na KSW 83: Colosseum 2.

Jak na razie kariera Szpilki w MMA jest udana, aczkolwiek niezbyt długa. W dotychczasowych dwóch pojedynkach w tej formule Szpilka dwa razy nokautował swoich rywali. Najpierw w swoim debiucie wygrał z innym bokserem – Serhijem Radczenką, którego znokatuował w drugiej rundzie. Potem Szpilka na jedną walkę przeniósł się do freakowej organizacji High League, gdzie również w MMA zmierzył się z Denisem Załęckim. Niestety dla Szpilki, jego pobyt w klatce nie trwał długo, ponieważ zanim walka na dobre się zaczęłą, to jego przeciwnik uszkodził sobie nogę i klasycznie, jak to w przypadku Załęckiego bywa, przegrał przez kontuzję. Dzięki temu rekord Artura Szpilki w MMA to 2-0.

Historia Mariusza Pudzianowskiego w KSW to aż 25 walk, co przy dwóch pojedynkach Szpilki jest ogromna różnicą doświadczenia. Pudzian ostatni swój pojedynek stoczył 17 grudnia. Podczas KSW 77 był bezbronny wobec techniki i umiejętności Mameda Khalidova, który na walkę z Pudzianem specjalnie przybrał trochę kilogramów i przeszedł do wagi ciężkiej. Mamed zabawił się z Pudzianowskim zmuszając go do odklepania ciosów w parterze.

Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka kursy bukmacherskie

Jednak wcześniej Mariusz Pudzianowski zaliczył serię 5 zwycięstw z rzędu wieńcząc ją chyba najważniejszą wygraną w całej karierzę. Na KSW 70 Pudzian brutalnie znokautował Michała Materlę, który po ciosie podbródkowym padł na deski. Bez pomocy służb medycznych popularny „Cipao” nie był w stanie się podnieść. Po tej wygranej środowisko MMA w końcu uwierzyło, że Pudzian to zawodnik z krwi i kości, a jego główne atuty to nie tylko łapanie i rzucanie przeciwników.

Patrząc tylko na rekordy i historię obu zawodników rozstrzygnięcie powinno być jedno – wygrana Pudziana przed czasem. I na takie rozwiązanie kurs wynosi 1.6. Jednak my jesteśmy zdania, że historia Mariusza Pudzianowskiego w KSW musi się kiedyś skończyć, a co za tym idzie – zrobi się miejsce na kolejną gwiazdę. Szpilka pokonując Pudzianowskiego automatycznie zajmie tron Pudziana i może być nowym koniem pociągowym całej organizacji. Według nas Szpilka wykorzysta swoją szansę i wygra przed czasem.

💡 Nasz typ: Artur Szpilka wygra przed czasem (3.0)

Michał Materla – Radosław Paczuski typy na walkę

Michał Materla to jedna z legend organizacji KSW. Dla największej organizacji w Europie stoczył aż 28 pojedynków, z czego wygrał aż 21. Ostatnio droga Materli jest mocno w yboista i widać w jego poczynaniach odznaczający się czas. Wiele krwawych wojen odbija się obecnie na występach „Cipao”, który w 5 ostatnich walkach wygrał trzy razy, jednak dwukrotnie otrzymywał potężne nokauty od swoich rywali. Najpierw w 2020 roku zmasakrował go Roberto Soldić, który nie pozostawił złudzeń brutalnie nokautując Materlę w 1. rundzie.

Potem przyszły dwie wygrane, po których znowu nadeszło ciężkie KO. Tym razem z rąk Mariusza Pudzianowskiego, który podobnie jak Soldić, skończył Michała Materlę w 1.rundzie. Na szczęście dla Polaka, ostatnia walka to powrót na zwycięską ściężkę i wygrana przed czasem z Kendallem Grovem. Chociaż i w tej walce Materla miał swóje problemy.

Z kolei Radosław Paczuski jest w zupełnie innym miejscu kariery. Za pochodzącym z Warszawy kickbokserem jest już 6 walk w formule MMA. Dopiero ostatnia, przeciwko Tomaszowi Romanowskiemu zmusiła Paczuskiego do poznania smaku porażki. Jednak przypominając sobie te walkę ,trudno nie doceniać 30-latka, który w opiniu wielu ekspertów zasłużył w tym pojedynku na zwycięstwo. Generalnie starcie Paczuski – Romanowski na długo będzie pamiętane przez kibiców KSW, ponieważ obaj panowie zafundowali publiczności potężną wojnę na wyniszczenie, którą obaj ustali do ostatniego gongu. Po nim z wygranej cieszył się popularny „Tommy” jednak Radosław Paczuski zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Michał Materla – Radosław Paczuski kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie wyraźnie wskazują, że faworytem jest Radosław Paczuski (1.29). Niżej oceniane są szansę Michała Materli (3.25). Pomimo ogromnej różnyc doświadczenia, takie kursy nie mogą dziwić, ponieważ to Paczuski, chociaż przegrał ostatnią walke, jest na fali wznoszącej. Dodając to tego jego nokautujący cios, rozbicie Michała Materli i ciągoty „Cipao” do bijatyki oraz wymiany uprzejmości w stójce, wydaje się nam, że pojedynek przez nokaut wygra Radosław Paczuski. Kurs na takie rozstrzygnięcie to 1.55.

💡 Nasz typ: Radosław Paczuski wygra przed czasem (1.55)

O gali XTB KSW 83

Gala XTB KSW 83: Colosseum 2 odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.