KSW 84 typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW po niezwykle udanym Colosseum 2 wraca do gry z galą w Gdynii. Podczas KSW 84 dojdzie do jednej walki mistrzowskiej, w której Phil De Fries zawalczy z Szymonem Bajorem. Oprócz tych dwóch panów, w klatce zaprezentują się tacy zawodnicy jak Sebastian Przybysz, Damian Janikowski czy też Cezary Kęsik.

👉 KSW 84 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 15 lipca 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Gdynia
🥊 Walka wieczoru: Phil De Fries – Szymon Bajor
📋 Ile pojedynków? 10 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Phil De Fries, Sebastian Przybysz, Cezary Kęsik
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 84

Kolejna gala KSW będzie się składać z 10 walk. W main evencie KSW 84 w Gdynii zmierzą się mistrz kategorii ciężkiej Phil De Fries i wracający do federacji Szymon Bajor. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest aktualny czempion KSW, czyli De Fries, dlatego typ na jego zwycięstwo nie może dziwić. Skreślanie Bajora jest jednak mocnym dyskredytowaniem pochodzącego z Rzeszowa zawodnika, który w ostatnich swoich pojedynkach pokazał rozwój pod kątem umiejętności, co może przełożyć się na dobry występ podczas walki mistrzowskiej na gali KSW 84.

Typując walkę Phil De FriesSzymon Bajor, można mieć przekonanie, że Polak będzie w stanie wytrzymać z Anglikiem sporo czasu, a może nawet pełen dystans. Jeden dla drugiego powinien być niewygodny, co może zwiastować pełny dystans. Dlatego też w typach na te walkę podczas KSW warto uwzględnić tego rodzaju zakłady.

Ciekawie będzie również we wcześniejszych walkach, m.in. w starciu Cezarego Kęsika z Damianem Janikowskim. Obaj zawodnicy od dłuższego czasu byli zestawiani ze sobą w kwestii potencjalnej walki i KSW w końcu zdecydowało doprowadzić do ich pojedynku. Typując faworyta trzeba wskazać Cezarego Kęsika, który wydaje się po prostu lepszy zawodnikiem MMA, ale Damian Janikowski ma również swoje atuty, które mogą niespodziewanie dać wygraną brązowemu medaliście z Igrzysk Olimpijskich z Londynu w 2012 roku

📊 Kursy na KSW 84 w Gdynii:

  • 120.2 kg.: (1.25)Phil De Fries (23-6-0) vs. (3.55)Szymon Bajor (24-9-0
  • 61.2 kg.: (4.75)Islam Djabrailov (9-4-0) vs. (1.15)Sebastian Przybysz (11-3-0)
  • 83.9 kg.: (1.45)Cezariusz Kęsik (13-3-0) vs. (2.55)Damian Janikowski (8-5-0)
  • 120.2 kg.: (1.35)Darko Stošić (17-6-0) vs. (2.95)Stefan Vojcak (6-0-0)
  • 83.9 kg.: (2.7)Nemanja Nikolić (9-0-1) vs. (1.4)Bartosz Leśko (12-3-2)
  • 77.1 kg.: (2.4)Henry Fadipe (13-10-1) vs. (1.5)Krystian Kaszubowski (10-3-0)
  • 65.8 kg.: (3.1)Pascal Hintzen (8-2-0) vs. (1.32)Damian Stasiak (13-9-0)
  • 61.2 kg.: (1.45)Bruno Santos (10-4-0) vs. (2.55)Gustavo Oliveira (9-2-0)
  • 83.9 kg.: (1.35)Borys Dzikowski (3-0-0) vs. (2.95)Damian Mieczkowski (1-0-0)
  • 61.2 kg.: (1.8)Patryk Chrobak (3-3-0) vs. (1.9)Miłosz Melchert (2-1-0)

KSW 84 kursy bukmacherskie

Kibice w Gdynii zobaczą podczas KSW 84 10 pojedynków. Oprócz wspomianych wyżej De Friesa z Bajorem i Cezarego Kęsika z Damianem Janikowskim na karcie walk widnieje nazwisko Sebastiana Przybysza, który skrzyżuje rękawice z debiutującym w KSW Islamem Djabrailovem. Do klatki powróci także Darko Stosić, który przywita w federacji Słowaka Stefana Vojcaka. Mocny i trochę niedoceniany Bartosz Leśko zaprezentuje się przed własną publicznością i spróbuje pokonać Nemanję Nikolica. Według kursów bukmacherskich to właśnie Polak jest faworytem tego starcia.

Ciężkie ciosy mogą spadać w pojedynku pomiędzy Darko Stosicem i Stefanem Vojcakem. Obaj zawodnicy nie lubią kalkulacji, dlatego można się spodziewać wymiany ciosów i nokautu. Dużym faworytem swojej walki jest również Sebastian Przybysz, który wedle kursów na KSW 84 jest zdecydowanym faworytem 1.15.  Nie ma się co dziwić, ponieważ debiutujący w federacji Islam Djabrailov nie jest zawodnikiem z europejskiego topu.

👊 Zakłady na KSW 84

W wielu walkach podczas KSW 84 można wskazać wyraźnego faworyta, dlatego warto spojrzeć na inne zakłady niż klasyczne 1/2. Sporo możliwości można znaleźć m.in. w walce Krystian KaszubowskiHenry Fadipe, gdzie może się okazać, że któryś z mocno bijących zawodników pokusi się o szybki nokat. Kurs na to, że walka potrwa poniżej 2.5 rundy wynosi 2.5. Zakład na wygraną Kaszubowskiego przed czasem to także niezły kurs. 2.85 może zachęcać do gry.

Mamy też przeczucie, że rywal Sebastiana Przybysza nie będzie z najwyższej półki, i popularny „Sebinho” przejedzie się po Djabrailovie i wygra z nim bardzo szybko. Może nawet już w pierwszej rundzie. Oczywiście w ofercie Fuksiarza jest zakład na takie zdarzenie. Kurs na wygraną Przybysza w pierwszej rundzie to 4.25.

Obstawianie KSW 84

Phil De Fries – Szymon Bajor typy na walkę

Znalezienie rywala dla Phila De Friesa czasami graniczy z cudem. Mogą się o tym przekonać włodarze federacji KSW, którzy za każdym razem gdy szukają rywala dla Anglika, spotykają się ze sporą falą odmów przez potencjalnych przeciwników. Jednak Szymon Bajor niesony serią 4 zwycięstw stwierdził, że jest gotowy na podjęcie rękawicy z mistrzem KSW. Seria De Friesa jest jednak jeszcze bardziej imponująca – 11 zwycięstw, w tym 9 w KSW.

De Fries w swoich ostatnich dwóch walkach nie pozostawiał złudzeń rywalom i pokonywał ich już w pierwszych rundach. Najpierw poddał Ricardo Prasela, a następnie ubił w parterze Todda Duffeego. Z kolei Szymon Bajor w swojej ostatniej walce bił się na gali PFL, gdzie pokonał na punkty Ronny’ego Markesa. Wcześniej jednak Bajor zaliczył serię 3 zwycięstw przed czasem pokonując przez TKO Tassilo Lahra i Enaldo Oliveirę, oraz poddając Bartosza Szewczyka.

Phil De Fries – Szymon Bajor kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie przed walką zdecydowanie wskazują na Phila De Friesa (1.25). Underdogiem w tym pojedynku jest Bajor (3.55), co pomimo jego serii czterech wygranych nie może dziwić, gdyż Anglik niepokonany jest od 11 starć. Interesujące może być obstawienie w tej walce dystansu. Według nas obaj panowie spokojnie dotrwają do trzeciej rundy, dlatego kurs 1.6 na „powyżej 2.5 rundy” wydaje się kuszący. Można też zaryzykować postawienie na pełen dystans. W takim wypadku kurs wynosi aż 3.6.

💡 Nasz typ: Walka zakończy się przed czasem: NIE (3.6)

Sebastian Przybysz – Islab Djabrailov typy na walkę

W co-main evencie gali KSW 83 w Gdynii wystąpi były mistrz KSW w kategorii koguciej Sebastian Przybysz, na przeciwko którego stanie debiutujący w KSW Islam Djabrailov. Patrząc na wcześniejszych rywali „Sebinho” trudno nie odnieść wrażenia, że tym razem na Przybysza czeka wyzwanie mniejszego kalibru. Djabrailov to zawodnik legitymujący się rekordem 8-4 i na swoim koncie nie ma zawodników z wyższej półki. Dlatego pojedynek z Sebastianem Przybyszem będzie dla Niemca ogromnym wyzwaniem, które może być dla niego nie do przejścia.

Ostatnią walkę Sebastian Przybysz stoczył na gali KSW 82, gdzie w trzeciej rundzie odprawił Filipa Macka. Z kolei Islam Djabrailov bił się ostatnio we wrześniu 2022 podczas WLMMA 59, gdzie poddał Omera Cankardeslera.

Sebastian Przybysz – Islam Djabrailov kursy bukmacherskie

Wydaje się, że wygrana Sebastiana Przybysza jest dosyć oczywista. Kurs na jego zwycięstwo to 1.15 co powoduje, że jest największym faworytem całej gali KSW 84. W tej walce można poszukać innych rozwiązań, taki jak skończenie przez zawodnika w danej rundzie. Według nas Przybysz wygra z Djabrailovem bez większych problemów i zdoła to zrobić już w 1. rundzie. Kurs na takie zdarzenie to 4.25.

💡 Nasz typ: Sebastian Przybysz wygra w 1. rundzie: TAK (4.25)

Cezary Kęsik – Damian Janikowski typy na walkę

Zestawienie pomiędzy Cezarym Kęsikiem a Damianem Janikowskim jest jednym z najciekawszych na gali KSW 84. Pomimo tego, że Kęsik jest faworytem w tym starciu (1.45) to Damian Janikowski jest zawodnikiem, który swobodnie może sprawić niespodziankę. Obaj mają swoje atuty w stójce, obaj potrafią sporo jeżeli chodzi o zapasy i parter, dlatego pojedynek zapowiada się na ekscytujący i wyrównany.

Kęsik dwa swoje ostatnie pojedynki przegrał. Najpierw przez niejednogłośną decyzję z Pawłem Pawlakiem, a następnie przez TKO w pierwszej rundzie z Tomaszem Romanowskim. Z kolei Damian Janikowski ma za sobą walkę we freakowej federacji, gdzie pokonał w formule MMA Mateusza Kubiszyna. Natomiast wcześniej, we wrześniu 2022 roku podczas KSW 74 przegrał przez duszenie z Tomem Breesem, jednak w opinii wielu ekspertów, a przede wszystkim samego olimpijczyka z Londyna, zawodnik wcale nie klepał i walka nie powinna zostać przerwana.

Cezary Kęsik – Damian Janikowski kursy na walkę

Patrząc na kursy, Janikowski jest underdogiem w tej walce (2.55) i bazując tylko na wiedzy z ostatnich pojedynków taki stan rzeczy nie może dziwić. Jednak zestawiając oba style i fakt, że Kęsik jak i Janikowski lubią wymiany, można pokusić się o postawienie na to, że walka potrwa poniżej 2.5 rundy. Kurs na takie zdarzenie to 1.8. Co do samego zwycięzcy, to typowanie nie jest sprawą prostą, jednak przeczucie nam mówi, że dojdzie w tym starciu do niespodzianki i to ręka Damiana Janikowskiego powędruje do góry.

💡 Nasz typ: Damian Janikowski wygra: 2.55

O gali XTB KSW 84

Gala XTB KSW 83: Colosseum 2 odbędzie się 15 lipca w Polsat Plus Arenie w Gdynii o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.