KSW 85 typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

KSW 85 w Nowym Sączu to gala, gdzie kibice zobaczą aż dwie walki mistrzowskie. W pojedynku o pas wagi półciężkiej z tronu Ibragima Chuzhigaeva będzie próbował strącić Bohdan Gnidko. Natomiast w walce wieczoru, o tytuł w kategorii piórkowej zawalczą pełnoprawny mistrz Salahdine Parnasse oraz tymczasowy champion – Robert Ruchała.

👉 KSW 85 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 19 sierpnia 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Nowy Sącz
🥊 Walka wieczoru: Salahdine Parnasse – Robert Ruchała
📋 Ile pojedynków? 9 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Salahdine Parnasse, Ibragim Chuzhigaev, Patryk Kaczmarczyk
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 85

Federacja KSW na galę w Nowym Sączu przygotowała 9 pojedynków, z czego dwa będą walkami o pas, co w przypadku polskiej federacji jest rzadkością i zdarza się głównie przy dużej rangi eventach. W walce wieczoru gali KSW 85 zmierzą sie mistrz wagi piórkowej Salahdine Parnasse oraz tymczasowy mistrz tej kategorii Robert Ruchała. Typ na tę walkę to raczej wygrana Francuza, jednak pochodzący z Nowego Sącza Ruchała, niesiony dopingiem własnej publiczności może wznieść sie na wyżyny swoich możliwości i sprawić niespodziankę detronizując panującego, pełnoprawnego mistrza.

W drugiej walce mistrzowskiej podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu, Ibragim Chuzhigaev będzie bronił pasa przeciwko ambitnemu i słynącemu z efektownych skończeń Bohdanowi Gnidko. Ukrainiec ma na swoim koncie m.in. ekspresowy nokaut na Damianie Piwowarczyku oraz efektowne poddanie Rafała Kijańczuka. Z kolei Chuzhigaev to słynący z wywierania nieustannej presji reprezentant Turcji, który podczs KSW 66 odebrał mistrzostwo Tomaszowi Narkunowi, pokonując go przez jednogłośną decyzję sędziowską. Mistrz KSW bronił swojego pasa raz w walce z Ivanem Erslanem. Chuzigaev wygrał ten pojedynek podobnie jak z Narkunem, przez decyzję.

📊 Kursy na KSW 85 w Nowym Sączu:

  • 65.8 kg.: Salahdine Parnasse (1.28) vs Robert Ruchała (3.35)
  • 93 kg.: Ibragim Chuzhigaev (1.45) vs Bogdan Gnidko (2.55)
  • 65.8 kg.: Danu Tarchila (3.4) vs Patryk Kaczmarczyk (1.27)
  • 61.2 kg.: Patryk Surdyn (1.5) vs Kamil Szkaradek (2.4)
  • 77.1 kg.: Michał Pietrzak (1.75) vs Marcin Krakowiak (1.95)
  • 56.7 kg.: Adrianna Kreft (1.62) vs Yasmin Guimaraes (2.15)
  • 94.8 kg.: Rafał Kijańczuk (1.65) vs Kleber Silva (2.1)
  • 56.7 kg.: Sandra Succar (2.65) vs Wiktoria Czyżewska (1.42)
  • 72.1 kg.: Wilson Varela (1.85) vs Łukasz Rajewski (1.85)

KSW 85 kursy bukmacherskie

Oprócz walk mistrzowskich, podczas KSW 85 zaprezentuje się wielu mocnych zawodników największej federacji w Polsce. Utalentowany Patryk Kaczmarczyk po wygranej nad Pascalem Hintzenem postara się podtrzymać dobrą passę i pokonać Danu Tarchilę. Do klatki wraca również Patryk Surdyn, który zmierzy się z Kamilem Szkaradkiem. Mocna wymiana ciosów zapowiada się w zestawieniu Michał PietrzakMarcin Krakowiak, ponieważ obaj potrafią uderzyć i w swoich walkach niejeden raz sadzali swoich rywali na matę. Minimalnym faworytem w tym zestawieniu jest Pietrzak (1.75), jednak jeżeli to ręka Krakowiaka (1.95) powędruje do góry, to nikt nie będzie mógł się dziwić.

Ciekawie zapowiadają się także dwa pojedynki kobiet, które znalazły się na karcie KSW 85 w Nowym Sączu. Galę otworzy starcie Wiktorii Czyżewskiej z Sandrą Succar. Polka legitymująca się rekordem 2-0-0 jest dużą nadzieją kobiecego MMA, dlatego też kurs na jej wygraną może być zachecający (1.42). Druga z Polek, czyli Adrianna Kreft spróbuje swoich sił w starciu z Yasmin Guimaraes. Dla Kreft pojedynek z Guimaraes będzie na pewno najcieższym wyzwaniem w karierzę. Brazylijka we wcześniejszym pojedynku pokonała przez decyzję Emilię Czerwińską podczas KSW 80, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby miała pokonać kolejną faworyzowaną Polkę.

👊 Zakłady na KSW 85

Podczas KSW 85 w Nowym Sączu w ofercie Fuksiarza pojawiły się nowe opcje zakładów, które mogą wprowadzić jeszcze więcej emocji do walk. Chodzi tu o opcję „Zawodnik wygra w 1. lub w 2. rundzie”. Patrząc na to, w jaki sposób walczą poszczególni wojownicy, można mieć często przekonanie, że któryś z nich dysponuje na tyle mocnym ciosem, że w ciągu dwóch rund będzie w stanie znokautować swojego rywala. Dobrym przykładem będzie pojedynek Rafała Kijańczuka z Kleberem Raimundem Silvą. Tam ciężkie ręce obu panów mogą spowodować szybki nokaut. Kurs na wygraną Kijańczuka w 1. lub 2. rundzie wynosi 2.4.

Obstawianie KSW 85

Saladine Parnasse – Robert Ruchała typy na walkę

Przed kibicami KSW pojedynek na szczycie wagi piórkowej, który wyłoni pełnoprawnego mistrza. Salahdine Parnasse, aktualny mistrz, jest niezwykle głodny walki. Jego ostatni pojedynek miał odbyć się podczas KSW Colosseum 2, gdzie Francuz chciał zostać podwójnym championem i odebrać pas wagi lekkiej Marianowi Ziółkowskiemu. Jednak Polak na rozgrzewce przed walką doznał kontuzji i do starcia obu panów finalnie nie doszło. Teraz Parnasse wraca po dwóch miesiącach od tych feralnych zdarzeń, żeby obronić tytuł w swojej wadze.

Jego rywal, czyli Robert Ruchała to zawodnik, który zrobił furorę wchodząc do klatki KSW. Polak jest ciągle niepokonany na zawodowych ringach. W swojej karierze wygrał dotychczas wszystkie 9 walk. Pokonał take nazwiska jak Patryk Kaczmarczyk, Damian Stasiak, czy też Lo Mali Eskiev. Teraz przed Polakiem najtrudniejsze zadanie w postaci Salahdine Parnasse. Czy Ruchała uniesie presję związaną z własną publicznością i pokona faworyta bukmacherów?

Salahdine Parnasse – Robert Ruchała kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie jednoznacznie wskazują jako faworyta Salahdine Parnasse. Kurs na jego wygraną wynosi 1.28. Dużym underdogiem w tej walce jest Robert Ruchała (3.35). Patrząc na sprzyjające warunki w postaci własnej hali i publiczności oraz to, że Ruchała jeszcze w swojej zawodowej karierze nie przegrał, można w tej walcę trochę zaryzykować i postawić na Polaka.

💡 Nasz typ: Robert Ruchała wygra walkę (3.35)

Ibragim Chuzhigaev – Bohdan Gnidko typy na walkę

W pojedynku mistrzowskim wagi półciężkiej do swojej drugiej obrony pasa podejdzie Ibragim Chuzhigaev. Jego przeciwnikiem będzie bardzo groźny Bohdan Gnidko. Chuzigaev w swojej karierzę pokazywał, że jego styl walki potrafi zamęczyć niejednego rywala. Reprezentant Turcji zamęczył Tomasza Narkuna, zamęczył Ivana Erslana i wielu innych, dzięki czemu wzniósł w górę pas KSW. Wywierający nieustanną presję Chuzhigaev jest niezwykle niewygodnym zawodnikiem, który nie daje swoim rywalom chwili wytchnienia.

Bohdan Gnidko to Ukraiński zawodnik MMA, podobnie jak Robert Ruchała – niepokonany w swojej karierze. Gnidko znany jest z ekspresowego kończenia swoich walk. W 10 pojedynkach nie wyszedł jeszcze poza 1 rundę. Swoją przygodę w KSW rozpoczął również od potężnego grzmotu nokautując w 5 sekund Damiana Piwowarczyka. W kolejnych starciach nie było dużo gorzej, ponieważ Madalina Pirvulescu znokautował kopnięciem w głowę w 40 sekund, a Rafała Kijańczuka poddał balachą w minutę i 40 sekund. To pokazuje jak ekspresowym zawodnikiem jest Gnidko, co w zestawieniu z długodystansowym Chuzhigaevem może być niezwykle interesującym połączeniem.

Ibragim Chuzhigaev – Bohdan Gnidko kursy bukmacherskie

Według bukmacherów, faworytem starcia jest aktualny mistrz, czyli Ibragim Chuzhigaev (1.45). Kurs na Gnidko to 2.55. Patrząc na to, w jaki sposób walczy Ukrainiec, kusi postawienie na jego wygraną w rundach 1-3 (3.45). Jednak według nas, górą w starciu z Gnidko będzie doświadczony reprezentant Turcji, który ponownie zamęczy swojego rywala. Ciekawą opcją wydaje się postawieni na wygraną mistrza w rundch 3-5. Kurs na takie zdarzenie to aż 9!

💡 Nasz typ: Ibragim Chuzhigaev wygra w rundach 3-5 (9.0)

O gali XTB KSW 85

Gala XTB KSW 85 odbędzie się 19 sierpnia w Nowym Sączu o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.