KSW 86 typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Mateusz

Wrocław będzie gospodarzem najbliższej gali KSW 86. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentują się m.in. Jakub Wikłacz i Sebastian Przybysz, którzy zawalczą o pas w wadze koguciej. Oprócz nich w klatce zawalczy również faworyt lokalnej publiczności, czyli Michał Michalski, który skrzyżuje rękawice z faworyzowanym Dominikiem Humburgerem. Zakłady na te i inne 7 walk gali KSW 86 we Wrocławiu można znaleźć na Fuksiarz.pl.

👉 KSW 86 oraz inne gale MMA możecie typować na Fuksiarz.pl 👈

Najważniejsze informacje

🗓️ Kiedy gala? 16 września 2023 (sobota)
📌 Gdzie? Wrocław
🥊 Walka wieczoru: Jakub Wikłacz – Sebastian Przybysz
📋 Ile pojedynków? 9 walk
🔎 Gdzie obstawiać? Fuksiarz.pl
💣 Faworyci w kursach: Jakub Wikłacz, Dominik Humburger, Lom Ali Eskijew
📺 Transmisja live: Viaplay

Typy na KSW 86

Kolejny raz organizacja KSW przygotowała dla kibiców dziewięć pojedynków. Jeden z nich ma rangę mistrzowskiego. W nim o pas wagi koguciej zmierzą się Jakub Wikłacz i Sebastian Przybysz, dla których będzie to 4 bezpośredni pojedynek. Dotychczasowy bilans to 2-1 dla aktualnego mistrza KSW. Ostatni pojedynek to wygrana Wikłacza, dzięki której zawodnik Arrachionu Olsztyn odebrał tytuł Sebastianowi Przybyszowi. Od tego czasu popularny Sebinho stoczył dwie batalie, które dwukrotnie kończył w 3 rundzie. Z Filipem Mackiem przez TKO, natomiast z Islamem Djabrailovem przez poddanie. Dla Jakuba Wikłacza sobotnia walka z Przybyszem to pierwszy pojedynek od trzeciego starcia obu panów.

Pozostałe walki na KSW 86 zapowiadają się niezwykle ciekawie. Praktycznie wszystkie zestawienia to bardzo zbliżony poziom zawodników, co może spowodować niespodziewane rozstrzygnięcia. Taka niespodzianka może się wydarzyć w walce Michała Michalskiego z Dominikiem Humburgerem. Niesiony dopingiem swoich kibiców, pochodzący z Wrocławia Michalski, jest skazywany przez bukmacherów na pożarcie. Kurs na jego wygraną wynosi 2.65. Wiemy jednak, że Michalski słynie z nieustępliwości, która w połączeniu ze wsparciem publiczności może dać końcowy sukces. Dlatego też Dominik Humburger, którego wygraną typują eksperci, może mieć większe problemy niż większość się spodziewa.

📊 Kursy na KSW 86 we Wrocławiu:

  • 61.2 kg.: (1.72) Jakub Wikłacz (bilans walk 14z-3p-1r) vs (2.0) Sebastian Przybysz (12-3-0)
  • 65.8 kg.: (2.3) Dawid Śmiełowski (10-0-0) vs (1.55) Lom-Ali Eskijew (20-7-0)
  • 83.9 kg.: (2.65) Michał Michalski (10-5-0) vs (1.42) Dominik Humburger (7-0-0)
  • 120.2 kg.: (2.1) Filip Stawowy (10-3-0) vs (1.65) Viktor Pešta (18-8-0)
  • 77.1 kg.: (1.75) Kacper Koziorzębski (9-5-0) vs (1.95) Wiktor Zalewski (5-0-0)
  • 93 kg.: (1.6) Damian Piwowarczyk (6-2-0) vs (2.15) Łukasz Sudolski (10-2-0)
  • 81.2 kg.: (1.65) Artur Szczepaniak (9-2-0) vs (2.1) Henry Fadipe (14-10-1)
  • 77.1 kg.: (1.7) Oskar Szczepaniak (4-1-0) vs (2.05) Adrian Gralak (5-1-0)
  • 61.2 kg.: (1.35) Mariusz Joniak (11-4-0) vs (2.95) Miljan Zdravkovic (6-0-0)

KSW 86 kursy bukmacherskie

W innej walce gali KSW 86 zmierzą się Dawid Śmiełowski i Lom-Ali Eskijew. Obaj są w różnych miejscach swojej kariery. Eskijew zaliczył ostatnio dwie porażki. Najpierw po bardzo bliskiej walce przegrał po niejednogłośnej decyzji z Danielem Rutkowskim, a następnie został ubity ciosami w 5 rundzie walki z Robertem Ruchałą, w której stawką był tymczasowy pas wagi piórkowej. Dawid Śmiełowski to wojownik, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Walczył już dwukrotnie w klatce KSW i dwa razy poczęstował swoich rywali solidnymi nokautami. Faworytem starcia jest Eskijew. Kurs na jego wygraną to 1.55. Patrząc na dotychczasowe walki Śmiełowskiego, można mieć przekonanie, że Niemiec będzie dla niego najtrudniejszą przeprawą. Jednak jego umiejętność nokautowania może przeważyć i Śmiełowski będzie w stanie sprawić niespodziankę. Kurs w przypadku zwycięstwa Polaka wynosi 2.3.

Bardzo wyrównany pojedynek powinni dać Kacper Koziorzębski oraz Wiktor Zalewski. To, jak równe są szanse obu fighterów widać po kursach bukmacherów. Minimalnym faworytem jest bardziej doświadczony Koziorzębski (1.75). Jednak kurs na wygraną Zalewskiego jest niewiele wyższy (1.95). Można się spodziewać ciekawego widowiska w tej walce, ponieważ i jeden i drugi ma czym uderzyć i potrafi nokautować. Jednak mając w głowie dobre zapasy Koziorzębskiego można też się zastanowić nad opcją, że to właśnie on zdominuje pojedynek i np. dojedzie w walce do decyzji sędziowskiej. Kurs na to, że walka nie skończy się przed czasem to 2.15.

👊 Zakłady na KSW 86

Przy tak wyrównanych zestawieniach można spoglądnąć na ofertę Fuksiarza i różne możliwości zakładów. Daje to szansę na stworzenie naprawdę interesującego kuponu. Popatrzmy np. na walkę Filip StawowyViktor Pesta. Według nas, pochodzący z Czech Pesta jest lepszym zawodnikiem niż Polak, co udowodni, kończąc te walkę przed czasem. Wygrana Pesty to kurs 1.65, natomiast zwycięstwo Pesty przed czasem to kurs 2.

Do tego zakładu można dodać decyzję w walcę Koziorzębski – Zalewski (2.15) i np. nokaut Dawida Śmiełowskiego (3.1). Łącząc te trzy zakłady, kurs całkowity wygląda całkiem przyjemnie i efektownie.

Obstawianie KSW 86

Jakub Wikłacz – Sebastian Przybysz typy na walkę

Poprzednie trzy starcia pomiędzy Jakubem Wikłaczem a Sebastianem Przybyszem to niezwykle wyrównane starcia, w których i jeden i drugi mógł przechylić szalę na swoją korzyść. Dwa razy szala przeychyliła się na stronę Wikłacza. Przybysz wygrał tylko raz, witając w klatce KSW swojego rywala. Wtedy Sebinho zakończył w 3 rundzie swojego rywala po ciosach na wątrobę. To był rewanż za porażkę Przybysza w 2017 roku podczas gali ACB w Olsztynie, gdzie przed własną publicznością Wikłacz wygrał ze swoim największym rywalem przez jednogłośną decyzję. Przez decyzję aktualny mistrz KSW wygrał również w grudniu 2022 roku. Tam jednak sędzowie orzekli jego niejednogłośne zwycięstwo. Co wydarzy się w 4 walce? My typujemy wygraną Wikłacza.

Jakub Wikłacz – Sebastian Przybysz kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie minimalnie wskazują na panującego mistrza. Kurs na jego wygraną to 1.72. Wygrana Przybysza to kurs 2.0. Naszym zdaniem duża aktywność Przybysza w ostatnich miesiącach i brak dobrej regeneracji pomiędzy walkami może zadecydować o jego porażce w walce z Jakubem Wikłaczem, który miał czas, żeby dojść do siebie i spokojnie przygotować się do pojedynku. Mistrz powinien być w znakomitej formie, co potwierdzi w sobotniej walce z Przybyszem.

💡 Nasz typ: Jakub Wikłacz wygra walkę (1.72)

Michał Michalski – Dominik Humburger typy na walkę

Walka Michała Michalskiego z Dominikiem Humburgerem to swoista szansa dla Polaka na zahaczenie się na dłużej w czołówce kategorii średniej. Wcześniej Polak swoje walki toczył głównie w wadze półśredniej i po dotkliwej porażce z Adrianem Bartosińskim Michalski zdecydował się na pójście o kilka kilogramów wyżej. W nowej wadze przywitał go Erikas Golubovskis, który nie okazał się zbyt wymagającym rywalem. Wrocławianin znokautował go już w pierwszej rundzie kończąc walkę wyniszczającymi łokciami. Teraz na przeciwko Michalskiego stanie wyzwanie o wiele trudniejsze od Litwina. Dominik Humburger to niepokonany czeski talent, który ma w przyszłości zasilić największą organizację świata czyli UFC. W klatce KSW zaprezentował się dotychczas dwa razy i dwa razy wygrywał. W debiucie znokautował Borysa Borkowskiego, a w swojej drugiej walce pokonał na punkty Jorge Luiza Bueno.

Michał Michalski – Dominik Humburger kursy bukmacherskie

Michał Michalski to niezwykle ambitny i trudny do pokonania zawodnik, jednak w swoich walkach często miał problemy z trzymaniem ciosu i potrafił być nokautowany przez swoich rywali. Często idzie też w otwartą wymianę, co może sprzyjać szybszemu w stójce Humburgerowi. Kurs na wygraną Polaka kusi (2.6), jednak według nas talent Czecha mocno przyćmi ambicję i poświęcenie Michalskiego. Kurs w przypadku zwycięstwa Dominika Humburgera to 1.42, natomiast wygrana Czecha przed czasem to kurs 1.7. My optujemy właśnie za tą drugą opcją.

💡 Nasz typ: Dominik Humburger wygra przed czasem (1.7)

Lom Ali Eskijew – Dawid Śmiełowski typy na walkę

W przypadku walki Eskijew – Śmiełowski, Polak jest stawiany w roli underdoga. Typy bukmacherów na ten pojedynek upatrują faworyta w postaci Lom-Ali Eskijewa. To może wydawać się zaskakujące patrząc na bilans ostatnich walk obu zawodników. Faworyzowany Eskijew przegrał dwa pojedynki z bardzo trudnymi rywalami w postaci Daniela Rutkowskiego i Roberta Ruchały (walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej). Walki wyrównane, jednak finalnie – na niekorzyść Niemca. Z kolei Śmiełowski w swoich dwóch ostatnich walkach nokutował swoich rywali. Najpierw po trudnym boju pokonał Filipa Pejica nokautując go na finiszu 3 rundy odwracając losy pojedynku. Potem niezwykle efektownie znokautował młodą gwiazdę KSW, czyli Patryka Kaczmarczyka kopiąc go w splot i uniemożliwiając mu dalszą walkę.

Lom Ali Eskijew – Dawid Śmiełowski kursy bukmacherskie

Według nas, pomimo tego, że dla Śmiełowskiego walka z Eskievem będzie najtrudniejszym wyzwaniem, Polak uniesie presję i pokona faworyta. Kurs na wygraną Dawida Śmiełowskiego to 2.3. Stawiając na zwycięstwo przed czasem, kurs wzrasta do 3.1. Patrząc na dotychczasowe skończenia Śmiełowskiego, wydaje się, ze tym razem ponownie poszuka nokautu lub poddania.

💡 Nasz typ: Dawid Śmiełowski wygra przed czasem (3.1)

O gali XTB KSW 86

Gala XTB KSW 86 odbędzie się 16 września we Wrocławiu o godz. 19. Transmisję z gali będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay oraz KSW TV.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.