Legia Warszawa – Korona Kielce typy i kursy bukmacherskie

Mateusz

Legia Warszawa

Legia Warszawa budzi się z zimowego snu i rozpoczyna rundę wiosenną Ekstraklasy. Jej przeciwnikiem w pierwszym spotkaniu po przerwie będzie zmagająca się z wieloma problemami Korona Kielce. Czy ekipa ze stolicy wywiążę się z roli faworyta?

Typuj mecz na stronie Fuksiarz.pl

Typy na mecz Legia Warszawa – Korona Kielce

Pomimo tego, że pierwsze mecze po przerwie zimowej są trudne do wytypowania, to w przypadku spotkania Legia Warszawa – Korona Kielce, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że podopieczni Kosty Runjaica w niedzielnym spotkaniu powinni sięgnąć po trzy punkty. Taki typ wynika głównie z sytuacji kadrowej obu zespołów, formy prezentowanej w zimowych sparingach oraz sytuacji w tabeli, która jest zgoła odmienna w odniesieniu do tych dwóch ekip.

Legia obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na 8 sparingów – 5 padło łupem ekipy ze stolicy Polski, w trzech były remisy. Do tego “Legioniści” przedłużyli kontrakty z dwoma kluczowymi zawodnikami: Arturem Jędrzejczykiem i Bartoszem Kapustką. Natomiast Korona Kielce w takim zestawieniu wypada dużo gorzej: ostatnie miejsce w tabeli, 7 sparingów – 3 wygrane – 3 przegrane – 1 remis. Co do sytuacji kadrowej, to patrząc na wykonane ruchy transferowe Korony, trudno znaleźć w nich wielki sens, ponieważ pokładanie nadziei w Bartoszu Kwietniu, który grał dosyć przeciętnie w 1-ligowej Resovii Rzeszów, jest delikatnie mówiąc – optymistycznym podejściem. Dlatego zestawiając na tym etapie obie drużyny, faworyt może być tylko jeden i jest nim Legia Warszawa. Kurs na ich wygraną to 1.4.

Legia Warszawa – Korona Kielce kursy bukmacherskie

Kurs na wygraną Legii Warszawa, jak na standardy Ekstraklasy jest dosyć niski, co wskazuje, że bukmacherzy są bardzo mocno przekonani o tym, jak potoczy się niedzielny mecz. Teoretycznie Legia z dużo większym arsenałem ofensywnym powinna strzelić Koronie kilka goli. Jednak mając na uwadze początek tej rundy i stosunkowo niewiele goli, można się zastanowić nad wygraną Legii przy małej ilości goli. Dlatego kurs 3.4 na wygraną Legii i poniżej 2.5 gola w meczu wygląda na bardzo atrakcyjny.

Można mieć też w głowie scenariusz, który zakłada bicie w mur zawodników Legii i problemy ze strzeleniem gola, w szczególności w pierwszej połowie. Kursy bukmacherskie na to, że gospodarze niedzielnego spotkania nie strzelą gola w przez otwierające 45 minut są wysokie. W Fuksiarzu takie zdarzenie można znaleźć z kursem 3.

Zakłady bukmacherskie na Legia Warszawa – Korona Kielce

Trudno w niedzielnym meczu przewidywać jakąś niespodziankę, jednak są zakłady bukmacherskie, które zakładają, że w meczu pomiędzy Legią a Koroną zdarzy się coś nieprzewidywalnego, np. to, że Korona tego meczu nie przegra. Tzw. “podpórka” w tym przypadku do kurs 2.8.

W ubiegłej rundzie w meczu obu zespołów padł remis 1-1. Gdyby w niedzielę oba zespoły znowu zdobyły po jednym punkcie, wtedy ktoś kto postawił na taki wynik mógłby być niezwykle szczęśliwy. Kurs na taki zakład to 4.8.

Ciekawe zakłady

Legia wydaje się być w dobrej formie po przerwie zimowej, jednak Korona często bywa niewygodnym rywalem. Ekipa ze stolica i tak powinna sobie poradzić z drużyną z Kielc, dlatego według nas, gospodarze wygrają, ale przy małej ilości goli. Kurs na wygraną Legii i mniej niż 2.5 gola to 3.4.

Legia w pierwszej połowie może mieć problem z przebiciem się przez dobrze skonsolidowaną obronę Korony. Możliwe, że przez 45 minut nie padnie żadna bramka dla gospodarzy. Kurs na takie zdarzenie to 3.

Kto lubi ryzyko (albo Koronę Kielce) może spojrzeć na zakłady dające wygraną lub remis tej ekipie. W przypadku postawienia zwycięstwa lub remisu drużyny z Kielc w meczu z Legią, kurs na Fuksiarzu wynosi 2.8.

Przewidywane składy

Legia Warszawa: K. Tobiasz – Y. Ribeiro, R. Augustyniak, M. Nawrocki – B. Kapustka, B. Slisz, P. Wszołek, Josue, F. Mladenovic, M. Rosołek, Carlitos

Korona Kielce: M. Zapytotowski – S. Balic, K. Petrov, M. Trojak, A. Danek – A. Deja, D. Błanik, D. Takac, Nono, J. Łukowski – B. Śpiączka

Kiedy i o której jest mecz?

Mecz Legia Warszawa – Korona Kielce zostanie rozegrany 29 stycznia (niedziela) o godzinie 15:00.

Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa – Korona Kielce

Spotkanie na żywo będzie transmitowane na kanale Canal Plus Sport.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.