Plus Liga: Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów. Zapowiedź, analiza, kursy

Adrian

Już na starcie sezonu siatkarskiej Plus Ligi będziemy świadkami bardzo emocjonującego spotkania. W Zawierciu dojdzie do pojedynku topowych zespołów w naszym kraju. Naprzeciw siebie staną półfinaliści poprzedniego sezonu Aluron CMC Warta Zawiercie i PGE Skra Bełchatów. Dla gości będzie to świetna okazja do rewanżu za przegraną rywalizację o brąz.

Rosną apetyty w Zawierciu

Aluron CMC Warta Zawiercie to zespół, który rozgrywa swoje mecze na najwyższym szczeblu rozgrywkowym kraju dopiero o zaledwie pięciu lat. Mimo to od początku w klubie mierzyli wysoko i mieli spore ambicje, aby sięgnąć po trofea. Już w drugim sezonie byli bardzo bliscy, lecz przegrali rywalizację o brąz z Jastrzębskim Węglem.

Kolejne dwie próby nie były już tak udane. Najpierw plany pokrzyżował covid, który przedwcześnie zakończył rozgrywki, a w 2021 roku zajęli dopiero ósme miejsce. Miniony sezon zapisał się jednak na kartach historii klubu w Zawiercia. Po czterech spotkaniach sięgnęli po brązowy medal, pokonując swojego niedzielnego rywala PGE Skrę Bełchatów.

Przed nowymi rozgrywkami do drużyny dołączyli m.in. Argentyńczyk Santiago Danani (BR Volleys), Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa), czy Krzysztof Rejno i Michał Kozłowski (ZAKSA Kędzierzyn Koźle). Pożegnali się zaś chociażby Facundo Conte (Ciudad Volley Buenos Aires), Maximiliano Cavanna (Ural Ufa) oraz Patryk Niemiec i Piotr Orczyk (Trefl Gdańsk).

 • M.Zniszczoł liczba punktów poniżej / powyżej 6.5 – 1.85 / 1.85
 • K.Rejno liczba punktów poniżej / powyżej 8.5 – 1.85 / 1.85
 • B.Kwolek liczba punktów poniżej / powyżej 14.5 – 1.85 / 1.85
 • D.Konarski liczba punktów poniżej / powyżej 16.5 – 1.85 / 1.85
 • U.Kovacevic liczba punktów poniżej / powyżej 16.5 – 1.85 / 1.85

Skra tęskni za tytułem

Świetlane czasy PGE Skry Bełchatów już dawno za nami. W ostatnich jedenastu sezonach bełchatowianie tylko dwukrotnie zdobywali złoty medal Mistrzostw Polski, a ostatni raz sięgnęli po niego w 2018 roku. Co więcej, w ostatnich czterech latach ani razu nie stanęli nawet na najniższym stopniu podium.

W 2020 roku zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, lecz po przerwaniu sezonu nie zdecydowano się na wręczenie medali. Ostatnie dwie batalie zaś to przegrane starcia o brąz. Najpierw z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, a następnie ze wspomnianą wcześniej drużyną Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Większość kluczowych graczy minionych rozgrywek pozostała w drużynie z Bełchatowa. Z zespołem pożegnał się wyłącznie Milad Ebadipur (Allianz Milano). Rywalizację w zespole zwiększyć mają zaś Lukas Vasina (VK CEZ Karlovarsko) i Filipoo Lanza (Shanghai Golden Age).

 • K.Kłos liczba punktów poniżej / powyżej 8.5 – 1.75 / 1.95
 • M.Bieniek liczba punktów poniżej / powyżej 10.5 – 1.85 / 1.85
 • F.Lanza liczba punktów poniżej / powyżej 11.5 – 1.75 / 1.95
 • D.Kooy liczba punktów poniżej / powyżej 13.5 – 1.85 / 1.85
 • A.Atanasijevic liczba punktów poniżej / powyżej 15.5 – 1.85 / 1.85

Kolejny tie-break w Zawierciu?

Spotkania pomiędzy obiema ekipami z reguły budzą wielkie emocje i nie należą do jednostronnych. W minionym sezonie zespoły mierzyły się ze sobą aż sześciokrotnie, z czego pięć razy zwycięzcę poznawaliśmy w tie-breaku. Ostatni mecz również oscylował w pięć setów i zakończył się wygraną graczy z Zawiercia. Wygrana ta zagwarantowała im zwycięstwo w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski.

13.05.2022 Warta – Skra 3:2

10.05.2022 Skra – Warta 0:3

07.05.2022 Warta – Skra 2:3

04.05.2022 Skra – Warta 2:3

19.03.2022 Skra – Warta 3:2

Wiele na to wskazuje, że i tym razem spotkanie może zakończyć się pięciosetowym bojem. Kursy na to spotkanie wyglądają następująco:

 • Zwycięstwo Warty – 1.55
 • Zwycięstwo Skry – 2.35
 • Dokładny wynik 3:2 – 5.50

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów – Transmisja

Spotkanie pierwszej kolejki Plus Ligi pomiędzy Aluron CMC Wartą Zawiercie a PGE GKS-em Bełchatów odbędzie się 2 października w Hali Widowisko-Sportowej w Zawierciu. Mecz rozpocznie się godzinie 14:45. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Polsat Sport.


Adrian - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Adrian

Pasjonat lokalnego futbolu i siatkówki. Od niedawna fan amerykańskiej NBA i F1. Kibic Widzewa Łódź i Realu Madryt. Setki napisanych tekstów o tematyce piłkarskiej i siatkarskiej. Bukmacherka zawsze z głową.