Stadiony na ME 2020. Gdzie zagra reprezentacja Polski na ME w 2021?

Fuksiarz

ME 2021 rozpocznie się już 11 czerwca 2021 roku i potrwa równo miesiąc. Mistrzostwa Europy będą rozgrywane na 11 stadionach Starego Kontynentu. Sam zamysł organizacyjny mistrzostw jest specyficzny, gdyż ME 2021 nie posiada jednego lub dwóch organizatorów według standardowego wzoru. Ze względu na pandemię turniej został przełożony o rok. Początkowo turniej miało gościć aż dwanaście stadionów. Liczba ta została jednak zredukowana ze względów logistycznych. 

Reprezentację Polski podczas ME 2021 czekają dalekie wycieczki na europejskie stadiony. Podczas fazy grupowej Polska rozegra dwa spotkania w Rosji. Biało-Czerwonych czeka także lot do słonecznej Hiszpanii, gdzie zmierzą się z miejscowymi La Furia Roja. Stadiony na ME2021 to oczywiście nowoczesne i pojemne konstrukcje, które spełniają najwyższe europejskie standardy. 

Jak poradzą sobie Polacy na Mistrzostwach Europy? Swoje przewidywania może obstawić u bukmachera Fuksiarz.pl, który posiada w swojej ofercie liczne zakłady na Mistrzostwa Europy

Gdzie odbędą się ME 2020/2021?

ME 2021 odbędzie się w jedenastu krajach. Polska niestety nie została wyróżniona organizacją wspomnianej imprezy i nasza reprezentacja zmuszona jest od dość odległych podróży. Decyzja o organizacji Mistrzostw Europy w kilkunastu państwach zapadła już w 2013 roku. Rok później poznaliśmy już wszystkich organizatorów. Ich skład zmienił się ze względu na czynniki logistyczne. Spotkania fazy grupowej rozgrywane będą w 11 miastach:

 • Baku, Azerbejdżan 
 • Kopenhaga, Dania 
 • Londyn, Anglia
 • Monachium, Niemcy
 • Budapeszt, Węgry
 • Rzym, Włochy
 • Amsterdam, Holandia 
 • Bukareszt, Rumunia 
 • Petersburg, Rosja 
 • Glasgow, Szkocja 
 • Sewilla, Hiszpania 

W fazie pucharowej na etapie ⅛ finału oraz ćwierćfinału poszczególne spotkania będą rozdzielone w różnych miastach. W najważniejszych spotkaniach, czyli półfinałach oraz wielkim finale krajowe reprezentacje będą rywalizowały w Londynie na stadionie Wembley  

Stadiony na ME 2020

Infrastrukturę stadionową na ME w 2021 stanowi 11 obiektów, które spełniają najwyższe standardy UEFA. Prawie każdy z nich jest w stanie pomieścić minimalnie ponad 50 tysięcy osób. Stadiony na ME w 2021 to absolutnie najwyższej klasy areny, które oprócz funkcji sportowej pełnią wiele innych ról organizacyjnych. Każdy obiekt wyposażony jest w sale konferencyjne, miejsca dla komentatorów i wiele innych lokalizacji niezbędny do zrealizowania turnieju. 

Stadion Olimpijski w Baku 

Arena została wybudowana w 2011 roku i może pomieścić blisko 70 tysięcy widzów. Na stadionie odbędą się mecze fazy grupowej ME 2021 oraz jeden ćwierćfinał ME. Obiekt jest jednym z najistotniejszych budowli sportowych i kulturalnych w Azerbejdżanie. Swoje mecze rozgrywa na nim narodowa reprezentacja w piłce nożnej.

Parken 

Spotkania ME 2021 zostaną także rozegrane na stadionie Parken w Danii. Został wybudowany on w latach 90. XX wieku i jest aktualnie największym obiektem sportowym w Danii. Jego docelowa pojemność to 38 tysięcy widzów. Na Parken odbywają się liczne koncerty, mecze żużlowe i oczywiście mecze piłki nożnej. 

Wembley 

Stadion narodowy w Anglii, który powstał w miejsce starego obiektu, również ochrzczonego “Wembley”, który funkcjonował w latach 1923-2003. Wembley może pomieścić 90 tysięcy osób, co sprawia, że aktualnie jest drugim co do wielkości stadionem w Europie. Arena jest najważniejszym elementem infrastruktury stadionowej podczas ME w 2021. Na Wembley zostaną rozegrane półfinały oraz wielki finał Mistrzostw Europy. 

Allianz Arena 

Jeden z najbardziej efektownych stadionów na świecie. Koszt jego budowy wyniósł 340 mln euro. Swoje mecze rozgrywa na nim Bayern Monachium oraz reprezentacja Niemiec. Obiekt ma niecałe dwie dekady, a już zdążył gościć największe światowe imprezy sportowe, jak finał Ligi Mistrzów, czy też Mistrzostwa Świata. 

Puskas Arena 

Jeden z najnowocześniejszych stadionów na Węgrzech. Puskas Arena zlokalizowany jest w Budapeszcie, a jego otwarcie miało miejsce pod koniec 2019 roku. Może pomieścić ponad 67 tysięcy widzów, co jest rekordem, jeśli chodzi o Europę Środkową. 

Stadio Olimpico 

Słynne już Stadio Olimpico zostało oddane do użytku w 1937 roku. Jak można się domyślać kilkukrotnie przeszło gruntowną przebudowę. Stadion zlokalizowany jest w Rzymie i rozegrane zostaną na nim mecze fazy grupowej ME 2021 oraz ćwierćfinał. Stadio Olimpico jest domem dwóch włoskich ekip z Serie A: AS Romy i SS Lazio. 

Johan Cruyff ArenA

Stadion otwarto w 1996 roku. Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych stadionów sportowych w Europie. Może pomieścić blisko 55 tysięcy widzów. Johan Cruyff ArenA jest miejscem, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa Ajax Amsterdam. Jest także kluczowym miejscem dla reprezentacji Holandii w piłce nożnej. Jest jedną z Aren, która będzie gościła na swojej murawie spotkania ME w 2021

Arena Narodowa w Bukareszcie 

Obiekt jest stadionem narodowym Rumunii. Jego budowa trwała latach 2008-2011. Stadion w regularnej wersji może pomieścić 55 200 osób. Co ciekawe przy specjalnych okazjach, jak ME 2021 można rozszerzyć jego pojemność do 63 tysięcy . Koszt jego budowy wyniósł 170 tysięcy euro. Co więcej, arena jest wyposażona w rozsuwany dach, który wyklucza wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

Stadion Kriestowskij 

Stadion zlokalizowany w Sankt Petersburgu, który może pomieścić ponad 71 tysięcy widzów. Budowa stadionu zajęła aż 9 lat. Sam obiekt oddano do użytku w 2017 roku. Odbywały się już na nim wielkie imprezy sportowe jak Puchar Konfederacji, czy Mistrzostwa Świata. Oprócz tegorocznego ME 2020, w sezonie 2021/22 odbędzie się na nim finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. 

Hampden Park 

Stadion narodowy Szkocji, zlokalizowany w Glasgow. Hampden Park wbrew pozorom nie udostępnia swojej murawy Celticowi, czy też Rangersom, ale ekipie Queen’s Park F.C. Stadion powstał w 1903 roku, co znaczy, że ma blisko 120 lat. Może zmieścić ponad 50 tysięcy widzów. Stadion w swej historii gościł wiele znamienitych imprez sportowych i jest jednym z najbardziej klimatycznych obiektów w Szkocji. 

Estadio La Cartuja 

Stadion jest wielofunkcyjnym obiektem piłkarsko-atletycznym, który znajduje się na wyspie Cartuja. Administracyjnie należy do Sewilli i Santiponce. Stadion wybudowano w 1999 roku, a koszt jego wzniesienia wyniósł 120 mln euro. Może pomieścić 57 tysięcy widzów, co czyni go jednym z największych obiektów w Hiszpanii. 

ME 2020 – gdzie zagrają Polacy? 

Gdzie zagrają Polacy na ME w 2021? Lokalizacja stadionów, na których zagrają reprezentanci naszego kraju, są już znane. Podopieczni Paulo Sousy rozegrają minimalnie trzy spotkania. Jedno z nich odbędzie się Estadio La Cartuja w Sewilli, a dwa mecze rozegramy na stadionie w Sankt Petersbrugu. W przypadku podróży samolotem nie są to ekstremalne odległości, jednak na pewno w jakiś sposób wpłyną na naszą ekipę. Z pewnością dużą większy komfort będą mieli nasi grupowi rywale, czyli Hiszpania. La Furia Roja rozegra wszystkie mecze grupowe Mistrzostw Europy 2021 we własnym kraju, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich kondycję i wypoczęcie przed rozgrywką.


Czy reprezentacji Polski będzie dane zagrać na innym stadionie niż wymienione? To okaże się po wszystkich meczach grupowych. Pewne jest natomiast, że na bonus w Fuksiarz.pl mogą liczyć wszyscy nowi gracze bukmachera. Sprawdź szczegóły oferty powitalnej i zyskaj cashback bez wymaganego obrotu nawet do 500 PLN!

FAQ

Gdzie odbywa się ME 2020?

ME odbędą się w 11 krajach Europy.

Na jakich stadionach zagra Polska podczas Mistrzostw Europy?

W fazie grupowej Polska zagra jedno spotkanie w Cartuja niedaleko Sewilli (Hiszpania), a dwa mecze w rosyjskim Sankt Petersburgu.

Czy mogę obstawić ME w 2021?

Zakłady na mecze i klasyfikację końcową ME w 2021 dostępne są w ofercie bukmachera Fuksiarz.pl.

Na jakim stadionie odbędzie się finał ME?

Finał odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie.

Fuksiarz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Fuksiarz Blog