Tour de France 2022. Zapowiedź, kursy, typy bukmacherskie na TDF

Mateusz

Tour de France 2022

Czy tegoroczne Tour de France zdominują Słoweńcy? Patrząc na formę Tadaja Pogaczara i Primoża Roglicia, można być przekonanym, że to właśnie ci dwaj panowie będą rozdawać karty w peletonie TDF 2022. A może do gry włączy się ktoś zupełnie inny. Na te oraz inne pytania odpowiedź poznamy za trzy tygodnie, jednak już teraz można typować zwycięzcę całego wyścigi.

Zakłady na Tour de France 2022 możecie znaleźć w ofercie bukmachera Fuksiarz.

Tour de France 2022. Zapowiedź wyścigu

Tour de France to jeden z trzech wielkich wyścigów, które przyciągają co roku rzesze fanów. Od wielu lat to właśnie “Wielka Pętla” budzi największe zainteresowanie wśród kibiców i samych kolarzy, dla których zdobycie żółtej koszulki jest czasami głównym celem kariery. Zawodnicy rozpoczną ściganie w Danii, gdzie przejadą trzy pierwsze etapy. Pierwszy odcinek to ponad 13-kilometrowa płaska czasówka po ulicach Kopenhagi. Po trzecim etapie peleton wjedzie do Francji i zakończy swoją trasę klasycznie, na Polach Elizejskich w Paryżu. W programie znalazły się 2 czasówki, 6 płaskich etapów, 7 z lekkimi podjazdami oraz 6 typowo górskich z 5 podjazdami na metę.

Tour de France 2022. Faworyci do zwycięstwa

Tegoroczna edycja TDF zapowiada się niezwykle interesująco, także dla polskich kibiców, którzy w peletonie będą mogli zobaczyć czterech Polaków: Rafała Majkę, Macieja Bodnara, Kamila Gradka oraz Łukasza Owsiana. Naszych rodaków mogło być nawet pięciu, jednak kontuzji doznał Michał Kwiatkowski, mistrz świata z 2014 roku z Ponferrady. Niestety, nie możemy się spodziewać, że któryś z naszych zawodników powalczy o końcowy triumf, jednak dobra forma Rafała Majki, który przed TDF zajął drugie miejsce w wyścigu Dookoła Słowenii, gdzie wygrał również dwa etapy, może zwiastować, że Polak pokusi się o wygranie któregoś z górskich odcinków.

O wygraną w całym Tour De France Majka raczej nie powalczy, ponieważ jego głównym zadaniem podczas wyścigu będzie pomoc liderowi swojego zespołu (UAE Team Emirates), czyli Tadejowi Pogacarowi, głównemu faworytowi do wygranej w tegorocznym TDF. Drugim poważnym kandydatem do wygranej będzie rodak Pogacara, były skoczek narciarski, a obecnie znakomity kolarz, czyli Primoż Roglić z ekipy Jumbo-Visma. Jednak to nie jedyny zawodnik z tej drużyny, który może mieć apetyt na wygraną, ponieważ za plecami Słoweńców czai się Duńczyk Jonas Vingegaard, drugi zawodnik ubiegłorocznego Tour de France.

Do grona faworytów spokojnie można dopisać również trójkę zawodników Ineos Grendiers, czyli Gerainta Thomasa, Daniela Martineza i Adama Yatesa. Na ten moment wydaje się, że to ten pierwszy będzie kreowany na lidera zespołu, jednak najprawdopodobniej dyspozycja na trasie zadecyduje, który z panów będzie wieść prym w swojej ekipie i powalczy o wygraną w całej “Wielkiej Pętli”. Mocny od początku roku wydaje się również Aleksander Vlasov, jadący w barwach Bora-Hansgrohe. Być może to właśnie on będzie czarnym koniem całej rywalizacji.

Tour de France 2022. Kursy i typy bukmacherskie

W naszej opinii, w tegorocznym Tour de France niespodzianki nie będzie, i po raz drugi z rzędu na Polach Elizejskich z wygranej będzie się cieszył Tadej Pogacar. Kurs na wygraną Słoweńca to 1.7. Zachęcające w kontekście całego wyścigu wydaje się postawienie na jego rodaka, Primoża Roglicia. Kurs na wygraną byłego skoczka narciarskiego wynosi 5.2. Co ciekawe, szanse jego partnera z zespołu, czyli Jonasa Vingegaarda są ocenianie nieco wyżej, ponieważ mnożnik przy nazwisku Duńczyka to 4.9. Dla lubiących ryzyko wartym polecenia typem będzie postawienie na Gerainta Thomasa, który obudowany piekielnie mocnymi pomocnikami w postaci Daniela Martineza i Adama Yates’a, może pokusić się o niespodziankę. Wygrana Walijczyka to kurs 15.

Tour de France 2022. Gdzie oglądać?

Tour de France 2022 w całości będzie pokazywać stacja Eurosport. Pierwszy etap rozpocznie się 1 lipca o 15.30. Dodatkowo, wszystkie etapy na żywo będzie można oglądać na platformie Player.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.