Francis Ngannou – Ciryl Gane. Zakłady, kursy i typy na UFC 270. Zapowiedź gali

Mateusz

UFC-typy

Czy w nocy z soboty na niedzielę dojdzie do zmiany na tronie UFC w wadze ciężkiej? O taki bieg historii postara się Ciryl Gane, francuski pretendent który spróbuje odebrać pas aktualnemu mistrzowi Francisowi Ngannou. Jednak to nie jedyny ekscytujący element gali, która odbędzie się Anaheim. Kursy na UFC możecie znaleźć na Fuksiarz.pl.

Karta walk UFC 270

Gala UFC 270 to przede wszystkim pojedynek mistrzowski pomiędzy Francisem Ngannou a Cirylem Gane. Jednak oprócz tego, na karcie walk znajduje się wiele pojedynków, które powinny przykuć uwagę kibiców. Jednym z nich jest inna potyczka mistrzowska, tyle że w wadze muszej, gdzie tytuł w walce rewanżowej będzie próbował odebrać Deiveison Figueiredo, który w czerwcu 2021 przegrał przez duszenie w 3 rundzie z aktualnym mistrzem, czyli Brandonem Moreno

Poniżej pełna karta walk UFC 270:

Walka wieczoru

120.2 kg.: Francis N’Gannou (16-3-0) vs. Ciryl Gane (10-0-0)

Karta główna

56.7 kg.: Brandon Moreno (19-5-2) vs. Deiveson Figueiredo (20-2-1)

 • 77.1 kg.: Michel Pereira (26-11-0) vs. Andre Fialho (14-3-0)
 • 61.2 kg.: Cody Stamann (19-4-1) vs. Said Nurmagomedov (14-2-0)
 • 83.9 kg.: Rodolfo Vieira (8-1-0) vs. Wellington Turman (17-5-0)
 • 61.2 kg.: Raoni Barcelos (16-2-0) vs. Victor Henry (21-5-0)
 • 65.8 kg.: Ilia Topuria (11-0-0) vs. Charles Jourdain (12-4-1)
 • 77.1 kg.: Jack Della Maddalena (10-2-0) vs. Pete Rodriguez (4-0-0)
 • 61.2 kg.: Tony Gravely (21-7-0) vs. Saimon Oliveira (18-3-0)
 • 77.1 kg.: Michael Morales (12-0-0) vs. Trevin Giles (14-3-0)
 • 52.2 kg.: Vanessa Demopoulos (6-4-0) vs. Silvana Gómez Juárez (10-3-0)
 • 70.3 kg.: Matt Frevola (8-3-1) vs. Genaro Valdéz (10-0-0)
 • 56.7 kg.: Jasmine Jasudavicius (6-1-0) vs. Kay Hansen (7-4-0)

UFC 270: Francis Ngannou – Ciryl Gane – typy bukmacherskie 

Walka Ngannou-Gane elektryzuje wszystkich fanów MMA na świecie. Na przeciwko potężnie bijącego mistrza z Kamerunu stanie znakomicie wyszkolony technicznie i niezwykle wszechstronny niepokonany Francuz, który według ekspertów może napsuć sporo krwi siedzącemu na tronie wagi ciężkiej Francisowi Ngannou. Ostatnie walki obu panów to efektowne wygrane. Ngannou pokonał w rewanżowej walce Stipe Miocicia, nokautując Chorwata w drugiej rundzie i zabierając mu pas UFC w dywizji królewskiej.

Dla Kameruńczyka była to piąta wygrana walka z rzędu, i jak się nietrudno domyślić, znając styl Ngannou, wszystkie walki kończyły się ciężkimi nokautami i tylko były champion Miocić był w stanie wytrzymać z aktualnym mistrzem do drugiej rundy. 

UFC 270: Czy Ciryl Gane zdetronizuje Francisa Ngannou? Kurs i typy na walkę

Dlatego też przed Cirylem Gane niezwykle trudne zadanie. Pretendent nie mierzył się jeszcze z takim zawodnikiem jak Ngannou. I chociaż stał już na przeciwko rywali mających kowadło w ręce, takich jak np. Derrick Lewis, jednak umiejętności Kameruńczyka są na zdecydowanie wyższym poziomie niż “Black Beast”. Dużym atutem Francuza w walce z Ngannou będzie na pewno praca na nogach, którą Gane opanował w znakomitym stopniu.

To na pewno pozwoli mu często schodzić z linii ciosu i uchylać się od potężnych uderzeń aktualnego mistrza. Tylko czy Gane będzie w stanie uciec od wszystkich ciosów Ngannou? Wydaje się to niezwykle trudne zadanie, stąd naszym typem na tę walkę będzie skuteczna obrona tytułu przez aktualnego mistrza i wygrana przed czasem.

Kursy na walkę: F. Ngannou (2.03) – C. Gane (1.8)

Typ na zwycięzcę: Francis Ngannou przed czasem (KO,TKO lub DSQ)

UFC 270. Brandon Moreno – Deiveson Figueiredo – typy bukmacherskie 

Obok walki o pas wagi ciężkiej pomiędzy Francisem Ngannou a Cirylem Gane, podczas gali UFC 270 dojdzie do innego pojedynku mistrzowskiego, który może przynieść jeszcze więcej emocji niż walka wieczoru, ponieważ historia tego starcia rozpoczęła się niewiele ponad rok temu. 12 grudnia w Las Vegas, faworyzowany mistrz Deiveson Figueiredo zremisował z Brandonem Moreno po znakomitym pojedynku, który okraszono również bonusem za walkę wieczoru.

Zaraz po ogłoszeniu werdyktu wiadomo było, że walka była na tyle bliska, że pomiędzy zawodnikami musi dojść do rewanżu. Tak też się stało i kilka miesięcy później, a dokładnie 12 czerwca w Glendale w stanie Arizona, Brandon Moreno nie pozostawił decyzji sędziom, wziął sprawy w swoje ręce i odebrał tytuł mistrzowski panującemu Deivesonowi Figueiredo, dusząc go w trzeciej rundzie. 

Chcąc w pewnym stopniu przewidzieć przebieg walki, wystarczy sięgnąć do dwóch pojedynków, które odbyli ze sobą Moreno z Figueiredo. Można z nich wysnuć jeden prosty wniosek – Moreno jest niezwykle niewygodnym zawodnikiem dla Figueiredo. Pomimo tego, że obaj znajdują się na bardzo wysokim poziomie jeżeli chodzi o umiejętności, to Moreno wydaje się zawodnikiem bardziej nieprzewidywalnym i nieszablonowym, co daje mu przewagę w walce z Figueiredo.

Bardzo możliwe, że tym razem były mistrz będzie uważny i nie da się złapać rywalowi na żadne poddanie, jednak prawdopodobnym scenariuszem wydaje się wygrana na punkty aktualnego mistrza i jeżeli mielibyśmy typować, to właśnie takie zakończenie jest najbardziej prawdopodobne. 

Kursy na walkę: B. Moreno (1.55) – D. Figueiredo (2.45)

Typ na zwycięzcę: Brandon Moreno wygra przez decyzję sędziów

UFC 270 – zakłady bukmacherskie 

Oprócz dwóch walk mistrzowskich, na gali UFC 270 będzie można zobaczyć ciekawy pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy mającym serię trzech zwycięstw z rzędu Michelem Pereirą, a debiutującym w klatce UFC, Portugalczykiem Andre Fialho. Interesująco będzie także w wadze piórkowej, gdzie kolejny pojedynek rankingowy stoczy Said Nurmagomedov, kuzyn wybitnego zawodnika wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova. Jego rywalem będzie Amerykanin Cody Stamann, który spróbuje wrócić na ścieżkę zwycięstw po dwóch przegranych z rzędu.

Gdzie oglądać UFC 270?

Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę o godz. 00:00 czasu polskiego. Karta wstępna do oglądnięcia na UFC Fight Pass (00:00), natomiast karta główna będzie dostępna również na Polsat Sport od godz. 4.


Mateusz - redaktor fuksiarza
Autor wpisu:

Mateusz - od 30 lat na studiach z wiedzy o sporcie i ciągle nie chce ich kończyć. Dobrze odnajduję się w ringu i oktagonie, w wolnych chwilach biega bo piłkarskich boiskach i koszykarskich parkietach. W zimie zdarza mu się zaglądnąć na Wielką Krokiew w Zakopanym, żeby oddać kilku próbnych skoków. Generalnie sportowy świr.